Víkendové výsledky Tréninkový plán Rozpis víkendových zápasů

U12 mladší žáci

Nový rok s novým šéftrenérem mládeže


Vážení příznivci fotbalového oddílu Tělovýchovná jednota Valašské Meziříčí, spolek!
Stejně jako minulý rok i letos budeme pokračovat v budování silného regionálního klubu.
Důkazem toho je příchod Ondřeje Koňaříka - nového šéftrenéra mládeže.
Na samém začátku jeho náročné práce pro klub jsme jej krátce vyzpovídali:

Co tě vedlo k přijetí nabídky práce šéftrenéra mládeže TJ Valašské Meziříčí?
OK: „Zájem nových lidí ve vedení klubu na změně priorit z krátkodobých cílů spočívajících na jednosezónních výsledcích se ziskem maxima bodů na dlouhodobou práci při budování hráčského charakteru a dovedností, využívání kvalitních trenérů a dobré práci dalších členů klubu k zajištění kvalitní spolupráce s městem, FAČR a rovněž s kluby v regionu.
Stejně jako vedení klubu i já jsem přesvědčen, že pouze dlouhodobý koncept přinese správné výsledky v podobě silného regionálního střediska, které dlouhodobě vychovává mentálně i fyzicky vybavené hráče nejen do svého prvního týmu mužů, ale i vrací kvalitní jedince zpět do okolních klubů a tím pomáhá udržet fotbal v regionu na vysoké fotbalové úrovni.“ 

Co zatím vidíš jako silnou stránku klubu?
OK: Jednoznačně silnou stránkou jsou trenéři z hlediska jejich poctivého přístupu k vedení svěřených týmů a svému dalšímu vzdělávání.
Těší mě trvalé zapojování dobrovolníků z řad rodičů malých fotbalistů, kteří pracují s opravdu vysokým nasazením a obrovským nadšením. 
Druhou silnou stránkou klubu je jeho strategická poloha se vzdáleností cca 60km  k pěti prvoligovým klubům (Sigma, Baník, Opava, Slovácko, Zlín), což je důležitým předpokladem pro úzkou spolupráci s TOP týmy na Moravě.
Nesmím opomenout pokračující podporu města Valašské Meziříčí při financování spolku a při příkladné péčí o sportovní areál.
Další silnou stránkou klubu je současný trenér A týmu pan Hajný a jeho zaměření na budování silného týmu složeného převážně z odchovanců či dlouhodobých členů klubu, s budoucím cílem hrát dlouhodobě třetí nejvyšší soutěž (MSFL) s využitím kvality vlastních odchovanců klubu doplněných pouze o jednotlivce se zkušenostmi z vyšších soutěží. Pan Hajný je pro mě zárukou charakterního přístupu k budování kádru z vlastních oddílových řad při plynulém zapracovávání dorostenců. Tím motivuje hráče mladších ročníků k lepším výkonům a ukazuje jim výbornou cestu, jak proniknout do vrcholového fotbalu.“

Jaké vnímáš slabiny klubu?
OK: „Z hlediska externích vztahů je dočasnou slabou stránkou komunikace s okolními kluby. Je nezbytné nastavit dlouhodobé partnerské a maximálně korektní vztahy.
Interně vnímám jako slabou stránku absenci společného týmu trenérů a funkcionářů, který by měl společný cíl vychovávat kvalitní hráče pro dospělý fotbal. Zatím většinou pozoruji, že každý pracuje na svém týmu bez přesahu do budoucnosti. Úprava toho je jednou z úloh pro mne, jako šéftrenéra mládeže.“

Jaké máš předchozí zkušenosti?
OK: „Začínal jsem před 10 lety jako nadšený tatínek sportujícího syna a následně nastoupil na trenérský post v Zašové u ročníku 2005. Pak jsem převzal stejný ročník v TJVM po Martinu Čížovi a Vašku Zahradníčkovi, abych kluky následně (po 2 letech) předal Martinovi Vaiglovi, který tento ročník vede dosud a udělal z něj jeden z mládežnických TOP týmů v klubu. Po odchodu z Valašského Meziříčí jsem se věnoval (a dosud věnuji) trénování mládeže v Zašové.
Nedávno jsem si doplnil fotbalové vzdělání v podobě A licence UEFA.
Před 2 lety společně s Vaškem Vinklerem a Tomem Golasovským založili VFA-Valašskou fotbalovou akademii, která nabízí klukům z valašských klubů dát si hodiny tréninků a zápasů navíc bez nutnosti přestupu. Za tyto aktivity VFA jsem získal loni ocenění ČUS Trenér roku okresu Vsetín, čehož si vážím a beru jako obrovský závazek. S prací v akademii pokračuji dál, protože jsem přesvědčen, že je to dobrá cesta, jak kvalitním malým fotbalistům umožnit „fotbal navíc“ bez nutnosti cestování do „velkých klubů“. Moje zkušenost je, že hráčům do 12 let náročné cestováním v jejich fotbalové kariéře rozhodně nepomáhá.

Co ty a sport?
OK: „Rád používám kolo jako dopravní prostředek na cestě do práce i na tréninky, takže mě můžete často potkat na cyklostezce ValMez - Rožnov p. R.
Pokud mi to dovolí čas, nechám kolo doma a rád se po cyklostezce také proběhnu.
Méně často, ale o to raději chodím na vycházky s manželkou do okolí Zašové nebo na horské túry. “

Co jsou nyní tvoje priority v klubu?
OK: “Na prvním místě důkladné seznámení s trenéry, funkcionáři a jejich prací v klubu, abych porozuměl současnému stavu fungování klubu. 
Budu chtít vytvořit prostředí, ve kterém bude moci každý trenér, hráč i funkcionář maximálně přispět k dosažení cíle tj. vybudování TJVM jako stabilního důvěryhodného regionálního střediska fotbalu, které pomáhá nejen sobě, ale i okolním klubům rozvíjet můj milovaný sport. Důležitým cílem je existence dobrých meziklubových vztahů, protože všichni společně usilují o stejný cíl, tj. udržet fotbal na každém hřišti a díky tomu z kvantity kvalitních hráčů získávat talenty a vychovávat je třeba i pro reprezentaci.
Vytvořím metodiku procesu řízeného rozvoje mládeže, jehož výsledkem jsou charakteroví dospělí jedinci, kteří znají podstatu fotbalového výkonu a mají dovednosti pro uplatnění v A-týmu nebo své sportovní pokračování v kterémkoliv klubu v okolí.
Mým cílem v klubu i mimo klub je objevovat a podporovat  lidi, kteří jsou připraveni se vzdělávat v oblasti pedagogiky, didaktiky, psychologie a dopadů společenských změn na chování lidí, protože pouze s touhou se zlepšovat a vědět víc, můžeme v TJVM vychovávat nové generace charakterních a kvalitních fotbalistů.

Za rozhovor Ondrovi Koňaříkovi, novému šéftrenérovi mládeže klubu TJ Valašské Meziříčí, spolek děkuje a hodně úspěchů v nesnadné, ale krásné práci přeje Antonín Hořín - manažer klubu.
upravil KS;-)

/ok.jpg

www.deza.cz
www.ifortuna.cz
www.lionsport.cz/
www.adidas.cz/
www.activecolour.com/
www.cscabot.cz
www.lvtrans.cz
www.valasskemezirici.cz
www.tsvm.cz
www.csad.cz
www.umrtvolky.cz
www.mlekarna-valmez.cz/
www.schott.com/
www.pneu-ukopeckych.cz/
www.robe.cz/
www.skalkalahudky.cz/