Víkendové výsledky Tréninkový plán Rozpis víkendových zápasů

U17 mladší dorost

7. 9. 2019 - U17: Valmez bral 3 body, hosté neunesli porážku.


TJVM U17 – 1. SK Prostějov 3:2 (1:2)
branky: 6´ Kalvoda (PV), 14´ Plandor, 17´ Zezula (PV), 52´ Juřík, 86´ Veselý
sestava TJVM: Večeřa – Sekyra, Nevařil (K), Vičík, Bumbala – Nerušil – Sušeň, Veselý, Juřík – Plandor, Vaigl.
střídali: 46´ Kubíček (Sušeň), Klanica (Vaigl), 73´ Kundrát (Vičík), Horák (Bumbala), 78´ Vozák (Plandor), 85´ Bílý (Sekyra)
Zápas, kdy soupeř z Prostějova dvakrát vedl a nakonec odjel domů s prázdnou. Zápas, který nenabídl k vidění kombinační fotbal, ale spíš bitvu a velké množství soubojů. A nakonec zápas, kdy soupeř emocionálně nezvládl konec a nezachoval se sportovně.
Inkasovali jsme v šesté minutě. I přes to, že na začátek jsme se tentokrát chtěli soustředit, ale opět jsme ho nezvládli. Hosté standardní situaci ovšem zahráli ukázkově a Staňa Večeřa toho moc dělat nemohl. Vyrovnali jsme gólem Petra Plandora a mohli začít od začátku. Druhý gól hostí, mně jako trenérovi přidělal další jizvu na srdci a zvedl z lavičky. Z rohu a bez reakce obrany na letící míč.
Jak chtít balón předvedl spoluhráčům až Adam Juřík, který se postaral o vyrovnání. Druhá polovina druhého poločasu byla hlavně o tom, že ani jeden tým nechtěl odejít ze hřiště pouze s remízou. Tvrdost na hřišti se stupňovala a my jsme byli prostě tím důraznějším týmem, za což hráčům patří pochvala. Menší šrám si domů do Krhové ze zápasu odnesl jen obránce Lukáš Sekyra, který podle doktora prodělal menší otřes mozku po srážce s útočníkem Prostějova. Vítězný gól přišel po lekci, že se hraje, dokud nepískne rozhodčí. David Klanica hodil i přes protesty hostí rychlý aut, ve skrumáži se nejlíp zorientoval Renda Veselý a dal rozhodující a vítěznou branku. Hlavní rozhodčí a ani pomezní se zahraným autem neměli problém a gól byl tak naprosto regulérní. Stejný názor však nezastával trenér Prostějova a po konečném hvizdu odvolal svoje hráče z hřiště a zakázal jim podávat si s domácími ruku. Gesto, které ve výchově dospívajících kluků a hlavně sportovců nemá rozhodně co dělat!
První domácí výhra nás samozřejmě těší, bojovnost, která k ní vedla určitě také (že by fotbal na asfaltové ploše?), ale předvedená hra bohužel ne. Hráči opět drželi míč na noze, nekombinovali, nevyužívali přihrávek do prostoru, chodili do nesmyslných soubojů se třemi hráči na vlastní polovině a nechali se připravit o míč. Obrana nereagovala dostatečně rychle na letící míč a nechávala si utéct rychlé útočníky Prostějova namísto hry tělem. Rozdíl mezi žákovským fotbalem a dorostem je týmovost a přemýšlení. Hraju tak, že týmu pomáhám nebo hraju tak, že hraju sám na sebe a prodávám jen svoje individuální dovednosti? Ty přece musí vést především k tomu, abych uměl pomoct týmu. Až se nám podaří tohle myšlení v hráčích změnit a otočit, pak budeme ze zápasů chodit spokojení a s úsměvem bez ohledu na výsledek. Nejdůležitější herní činností jednotlivce totiž je, umět používat hlavu!
Trenér Michal Vacula, asistent trenéra Zdeněk Němec

/fotbal3.jpg

www.deza.cz
www.ifortuna.cz
www.lionsport.cz/
www.adidas.cz/
www.activecolour.com/
www.cscabot.cz
www.lvtrans.cz
www.valasskemezirici.cz
www.tsvm.cz
www.csad.cz
www.umrtvolky.cz
www.mlekarna-valmez.cz/
www.schott.com/
www.pneu-ukopeckych.cz/
www.robe.cz/
www.skalkalahudky.cz/