Jako každé úterý, i dnes se podíváme, jak se dařilo v uplynulém týdnu našim mládežnickým týmům.

U19

FK Třinec - TJ Valašské Meziříčí 1:7 (1:2), neděle 5.5.2024, 10.15 hod.

Branky: 38. Pilch – 41., 43., 54. a 84. Barbořák, 70. a 73. Zedek, 81. Kovář

Sestava: Svak – Petřek, Nohavica, Kovář, Novosad –Malíř (60. Šulák), Sedlák (80. Vašíček) – Hanáček, Zedek, Šimurda (60. Pečiva) – Barbořák

V zápase jsme na tom byli od úvodu běžecky a silově lépe. Dokázali jsme se nacpat před a do velkého vápna soupeře, zakončení nevycházelo. Šikovní a rychlí domácí podnikali nebezpečné protiútoky a po půlhodině hry to bylo na vyložené šance 2:2. Třinec dokonal varování ve 38. minutě, když jejich hráč gólově zakončil akci hezkou střelou kolem našeho brankáře. Srovnat a dostat se do vedení před poločasem se nám podařilo Barbořákem. Nejprve zúročil asistenci Hanáčka a o dvě minuty později přihrávku Sedláka.

Po poločase Barbořák dokonal špinavý hattrick z rohu Malíře. V sedmdesátých minutách nastaly Zedkovy chvíle. U první branky mu asistoval Petřek a u druhé vystihnul rozehrávku třinecké obrany a zakončoval do sítě. Na 6:1 pro nás dohrál Kovář míč do sítě po rohu a předchozí asistenci Vašíčka a také stoperského kolegy Nohavici. Poslední slovo měl čtvrtým zásahem v utkání Barbořák. Do gólovky prostrčil Zedek.

V první půlhodině jsme se herně ve finále trápili. Převahu jsme nedokázali využít. Poté se to odšpuntovalo a přesně to jsme do dalšího pokračování sezony potřebovali. Věříme, že to bude v dalších zápasech aspoň z poloviny pokračovat. Dalším plusem je, že jsme ve spolupráci s kolegy z mladšího dorostu ohráli dalšího hráče U17. Na deset minut nastoupil Adam Vašíček a ukázal se i v těch málo situacích v dobrém světle.

Jan Pítr

U17

FK Třinec - TJ Valašské Meziříčí  3:3 (3:1), neděle 5.5.2024, 12:30 hod.

Sestava: Sovák – Květák (73‘ Fárek), Vašíček, Motošický ©, Krůpa Dominik – Malíř (46‘ Novosad), Pečiva, Zubík (73‘ Orel) – Glamoš, Dohnálek (60‘ Strýček), Šulák

Branky: 13‘ Dohnálek, 23‘ Dohnálek, 42‘ Dohnálek – 26‘ Bujok, 60‘ Bujok, 73‘ Krůpa (vlastní)

Je to velká škoda, že jsme takto dobře rozehraný zápas, podpořený dobrým výkonem zejména z prvního poločasu, nedokázali dotáhnout do konce. Náš první gól byl jako z učebnice. Sovák našel vědomou přihrávkou Šuláka, ten to poslal z prvního dotyku na Malíře, který vyslal do úniku Dohnálka. Ten obstřelem ala Thierry Henry vsítil první gól utkání. Dohnálek, neustále se pohybující na hraně ofsajdu využil vysunutí Glamoše a lobem překonal brankáře domácích. V prvním poločase jsme měli herně navrch. Třinec se soustředil zejména na obrannou fázi, kdy byl velmi dobře organizovaný ve středním a nízkém obranném bloku a vyrážel do rychlých protiútoků. Většinu jsme dokázali uhlídat, až na jeden. Třinec po své levé straně obešel naše 3 obránce a přihrávkou pod sebe a následnou dorážkou srovnal na 1:1. My jsme trpělivým nastavením udávali tempo prvního poločasu. Sovák si vzal na půlce přímý kop, který se rozhodl poslat do velkého vápna. Tam si míč zpracoval Zubík, sražená střela se odrazila k Dohnálkovi a ten ve stylu velkých střelců chladnokrevně zakončil střelou z voleje na vzdálenější tyč. Druhý poločas nám připadalo, že na nás možná lehce dolehla nervozita z dobře rozjetého utkání. V posledních mnoha utkáních jsme moc velkých chyb neudělali, ale tady jsme si bohužel v zakládání akce od brankáře vybrali slabou chvilku. Stoper chtěl správně míč prostrčit mezi dva útočníky na šestku, bohužel přihrávka byla čitelná, hráč Třince přihrávku ve vápně vystihl, a snížil na 2:3. V 73‘ minutě jsme měli trochu smůlu. Dlouhý centr do vápna domácího týmu jsme nešťastně hlavičkovali do vlastní brány, kdy bohužel nejspíš nezafungovala komunikace mezi obranou a brankářem. To se ale stává a i přes to, že jsme nevyhráli, tak díky výkonu jsme z Třince odjížděli se vztyčenou hlavou.

Radomír Kapusta

U15

TJ Valašské Meziříčí - 1. FC Poruba 1:7 (1:3)

Branky: Samuel Toráč

ŠSK Bílovec - TJ Valašské Meziříčí 7:0 (2:0)

U14

TJ Valašské Meziříčí - 1. FC Poruba 6:3 (3:2)

Branky: 2x Aleš Kobeda, Nikolas Valčík, Matěj Randýsek, Jan Skalka, Daniel Juránek

ŠSK Bílovec - TJ Valašské Meziříčí 7:0 (4:0)

U13

TJ Valašské Meziříčí - MFK Havířov 8:2 (3:1)

Branky: 5x Kristián Cicko, 2x Ondřej Hýža, Lubomír Baláž

U12

TJ Valašské Meziříčí - MFK Havířov 4:1 (1:1)

Branky: David Blažek, Jakub Kramoliš, Matyáš Pajdla, Dominik Adam

U12"B"

SD Prostřední Bečva/ Horní Bečva  -TJ Valašské Meziříčí 12:1 (6:0)

U11

Sofie Hausová s "Baňkami" Baníku Ostrava na lize

Od loňského podzimu, kdy dostala svou první pozvánku do dívčího mužstva FC Baník Ostrava mezi tzv. "Baňky", se naše Sofie Hausová pravidelně účastní jak tréninků, tak zápasů za tento ostravský klub.

Tentokrát jsme však měli výjimečnou možnost vidět Sofču ne v tréninku nebo v zápase, ale živě na televizních obrazovkách, kdy s holkami absolvovala úvodní nástup s hráči v zápase Fortuna Ligy mezi Baníkem Ostrava a Slovanem Liberec a účastnila se i poločasového programu, v němž holky sehrály před deseti tisícovkami diváků vzájemný zápas, který zakončily společnou děkovačkou před sektorem domácích ultras.

"Sofča je s námi v tréninku dlouho. Poctivě na sobě pracuje a i když to někdy nemá vůbec lehké, protože jsme na ní stejně nároční a přísní, jako na všechny ostatní bez výjimky, je pevnou součástí dnes již opravdu velké a skvělé party z ročníku 2013..." Jan Blabla, trenér

Fantastická 2013 mezi ligovými "topkami"

Na sváteční májovou středu jsme přijali pozvání zúčastnit se mimořádně kvalitně obsazeného turnaje v pořadatelství akademie FC Baník Ostrava pro ročník 2013 O pohár starosty Hošťálkovic v Ostravě, kde jsme změřili síly s nejlepšími mužstvy ze severu Moravy a to s FC Baník Ostrava, SFC Opava, MFK Vítkovice, FK Frýdek-Místek, MFK Karviná, FK Třinec a FC Hlučín.

V systému každý s každým, tedy v sedmi zápasech po dvaceti minutách v pekelném počasí proti opravdu velké kvalitě soupeřů nás čekal test, zda věci, na kterých v tréninku pracujeme jsou správné, zda je dokážeme přenést na tuto výkonnostní úroveň a zda dokážeme obstát.

Výkony, kterými jsme se prezentovali, předčily naše očekávání.

"Před klukama musím smeknout, mají můj obrovský respekt a uznání za to, co předvedli, co ukázali a co dokázali, protože s ohledem na to, že v "sedmičkovém" fotbale jsme pořád teprve na začátku dlouhé cesty, to byla dnes opravdu jízda..." Jan Blabla, trenér

První zápas s Vítkovicemi, našim neoblíbeným soupeřem, byl vyrovnaný, měli jsme možná malinko více ze hry, ale nakonec rozhodla efektivita a štěstí, které se přiklonilo na stranu soupeře. Podobný průběh a nakonec i stejný výsledek přinesl druhý zápas s Frýdkem-Místkem. Že soupeř rezignoval na kombinaci a prakticky celý zápas nás dlouhými míči překopával bylo však naše malé vítězství. Do třetice to ale již vyšlo. Proti Hlučínu jsme si připsali první vítězství a motivaci do dalšího zápasu proti Baníku.

Ten ale pro nás neskončil dobře, respektive prohráli jsme po dvou opravdu sporných momentech, kluci cítili křivdu, oprávněně, ale i takový je fotbal.

Po obědové pauze přišlo naše osudové Quo Vadis. Klasické vypnutí, ztráta koncentrace a hledání sebe sama jsme si odbyli proti Karviné. Nešlo nám opravdu vůbec nic a v nekonečné dvacetiminutovce zmaru a zoufalství jsme se protrápili k bezbrankové remíze.

Pak přišly velké věci. Jakoby se něco zlomilo. Zápas proti neporažené Opavě a pozdějšímu vítězi turnaje nám sednul. Předvedli jsme fantastický výkon. Nahoru dolů. Dřeli jsme na krev, zatavili jsme obě křídla i útočníky a nakonec prohráli až výstavní střelou do šibenice. V posledním zápase proti Třinci jsme i s ohledem na velkou únavu změnili styl střídání i jeho intervaly. Válec, jakým jsme soupeře přejeli byl neskutečný. Bohužel ani z jedné šance, z několika standardek a dokonce ani ze samostatných nájezdů jsme kýženou branku, která by nás v konečné tabulce posunula výrazně nahoru, vstřelit nedokázali.

"Bylo nám obrovskou ctí, že jsme pozvání na tento turnaj vůbec dostali. Snad jsme pořadatele nezklamali. Do defenzivy jsme až na výjimky, které vyplynou ze hry, pracovali relativně dobře, tady si troufnu říci, že jsme ukázali výrazný nadstandard. O rezervách směrem do ofenzivy víme, pracujeme na nich a i zde jsme již viděli jistý progres..." Jan Blabla, trenér

V žádném zápase jsme nepropadli. Nikdo nás výrazně nepřehrál. Výkonnostně ani výsledkově. Dokázali jsme být důstojným soupeřem. Viděli jsme dobré věci, i ty horší, ty zažité špatné návyky, které se nám pod tlakem a v únavě vracejí a které musíme odbourat. Ale především jsme viděli rezervy. Viděli jsme, že pokud budeme dál poctivě pracovat, můžeme tento ročník posunout výrazně dále.

Vítězství jsme dnes, dílčích, bez ohledu na výsledky slavili několik. Tím největším pro nás asi může být to, že nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen náš Ondřej Žlebek!

Výsledky v turnaji:
MFK Vítkovice 0:1, FK Frýdek-Místek 0:1, FC Hlučín 1:0, FC Baník Ostrava 0:2, MFK Karviná 0:0, SFC Opava 0:1, FK Třinec 0:0

Za ValMez nastoupili:
Jan Blabla, Aleš Nauš, Jakub Kanitra, Damián Vrána, Tomáš Daněk, Eliáš Trochta, David Pospíšil, Adam Křížek, Lukáš Maceček, Ondřej Žlebek, Daniel Kleindorf, Jáchym Černoch, Tomáš Galus, David Cahlík, Nicolas Alex Topič.

Stříbro pro 2013 v Otrokovicích

Potřetí v řadě a úplně naposledy v přípravkové kategorii jsme se po roce opět zúčastnili kvalitně obsazeného mezinárodního turnaje v Otrokovicích.

V krásném areálu SK Baťov jsme v partnerském turnaji změřili síly s SK Hanácká Slávia Kroměříž, Lokomotiva Trnava (SVK), Jiskra Staré Město a 1.FC Slovácko a byli jsme zvědaví na meziroční progres jednotlivých mužstev.

Po dlouhé době jsme přepnuli zpět k pětkovému fotbalu a od prvního zápasu bylo vidět, že na malém prostoru nejsme úplně ve své kůži. Přesto se nám povedl vstup do turnaje a v prvním zápase proti Starému Městu jsme přesvědčivě a vysoko zvítězili.  Pak jsme dokázali porazit silnou Kroměříž, v těžkém zápase, který se pro nás nevyvíjel dobře jsme porazili i slovenskou Trnavu a poslední krok do finále jsme udělali vydřeným vítězstvím proti Slovácku.

"Na klucích dnes bylo vidět, že nám po středeční Ostravě chybí lehkost. Hráli jsme silově, křečovitě, v podstatě úplně bez kombinace, ale přesto jsme v základní skupině neprohráli a dostali se do finále..." Jan Blabla, trenér

Finálové utkání proti Vsetínu, vítězi druhé skupiny nám ale vůbec nesedlo. Po inkasované brance jsme se nedokázali dostat zpátky do zápasu. V něm nám nevyšlo prakticky vůbec nic. Přestože jsme se snažili, s každou nepovedenou věcí, s každou ztrátou a s každou chybou jsme psychicky rezignovali. Soupeř dominoval, krásnými brankami ovládl finále a v turnaji zvítězil, k čemuž mu gratulujeme.

"Děkujeme klukům za krásné druhé místo a děkujeme především rodičům, kteří je dnes v hojném počtu ve všech zápasech, včetně finále, ve kterém se nám nedařilo povzbuzovali až do konce, byli jste skvělí, děkujeme..." Milan Kleindorf, asistent trenéra

Zklamání po zápase bylo velké, ale v konečném součtu je druhé místo krásný výsledek, umocněný navíc o individuální ocenění, když se nejlepším brankařem turnaje stal náš Jan Blabla.

Výsledky ve skupině:

Jiskra Staré Město 5:0 (Daněk 3x, Kleindorf, Trochta), SK HS Kroměříž 3:1 (Daněk 2x, Kleindorf), Lokomotiva Trnava 2:1 (Nauš, Daněk), 1.FC Slovácko 2:1 (Vrána, Daněk)

Výsledek zápasu o 1. místo:

FC Vsetín 0:4

Jan Blabla, Aleš Nauš, Eliáš Trochta, Damián Vrána, Daniel Kleindorf, Jáchym Černoch, Adam Křížek, Jakub Kanitra, Sofie Hausová, Tomáš Daněk.

MU Ratiboř - VM U11 1:12 (0:5)

Náš výkon měl k ideálu hodně daleko.

Na opravdu malinkém hřišti se nám vůbec nedařila kombinace, hráli jsme silově, v podstatě jen "bourali" a v zakončení neměli dostatečný klid.

Přepínání mezi sedmičkovým a pětkovým fotbalem se ukazuje jako větší problém, než jsme si mysleli.

Pozitivem z tohoto utkání může být premiérový start Thomase Kleindorfa (2016) v mistrovském utkání okořeněný gólem, na který mu přihrál jeho bratr Daniel a také krásná týmová oslava jedenáctých narozenin Mikuláše Skřičíka, který rovněž vstřelil gól a kterému kluci po zápase v šatně popřáli a zaspívali.

Jan Blabla

U10

Jablůnka - TJ Valašské Meziříčí 11:9 (5:1)

Branky: 4x Filip Staněk, 2x Lukáš Jurajda, David Glogar, Adam Jakl, Vendelí Krištof Thor

U9

V sobotu jsme se zúčastnili 2 turnajů, a to v Liptále a v Otrokovicích. Byly to náročné zápasy za velkého vedra, ale s pefekrntími fotbalovými podmínkami. I přes nižší počet hráčů se nám podařilo za kvalitní výkon vybojovat dobré umístění s medailovým oceněním.