Není bod, jako bod

26.5.2020

Sobotní zápasová přehlídka našich týmů byla více než pestrá co se herních výkonů i výsledků týká.
Muži A v dopoledním zápasu v Novém Jičíně měli v první půli zaděláno na parádní výsledek. Jonáš Vrána pohotově vypíchl míč domácímu obránci a v 7. minutě jsme vedli 1:0. Když ve 30. minutě Výmola šikovně tečoval Juříčkovu střelu zpoza pokutového území za záda jičínského gólmana, bylo ještě lépe. Následná série žlutých karet vygradovala ve vyloučení jednoho z domácích hráčů a vypadalo to na lehký transport všech bodů do Valmezu. Varovným prstem nesoustředěné hře našich fotbalistů v samém závěru první půle byl roh domácích a snížení na 2:1. Nástup do druhého dějství byl ve znamení snahy o navýšení vedení. Obrovská chyba při vlastním rohu, brejk Nového Jičína přes celé hřiště a přesný lob zmrazily naděje na vítězství. Křečovitá snaha o opětovné vedení nebyla nic platná a tak pouhý bod je neúspěchem.
Muži B v převážně dorostenecké sestavě na hřišti silných Kateřinic mohli v první půli v pohodě vést. Chyběla větší rozvaha v řešení závěru akcí. Na domácí platila především rychlost mládí Valmezu. Ve druhém poločasu už bylo znát, že mnoho hráčů má v nohách ranní zápas dorostenecké divize. Domácí z prvního útoku ve druhém dějství vedli, takřka vzápětí se za naši „Benfiku“ trefil Michal Kundrát a, i přes další množství šancí na obou stranách, remízový stav se již do konce zápasu nezměnil. Penaltovou loterií vykopali pro svůj tým bonusový bod domácí.
Víkendovou dorosteneckou kopanou okomentovali naši trenéři v samostatných příspěvcích.