U14 - CENNÁ REMÍZA V HLUČÍNĚ!
U14 René Fröhlich

U14 - CENNÁ REMÍZA V HLUČÍNĚ!

Tým U14 odehrál velmi dobré utkání na půdě Hlučína, odkud si odvezl remízu 1:1.

FC Hlučín vs TJVM U14 1:1 (1:1)
Branka: Dorazil


Ještě důležitější než samotný výsledek však byl způsob, jakým se hráči prezentovali.


Valmezu chyběl základní stoper Milan Hudák, a tak trenéři během týdne připravovali nově složenou obrannou čtveřici. Na stoperu nastoupil Kuba společně s Michalem, kraje obrany obsadili Vojta a Hruša. Celá obrana pracovala velmi organizovaně a domácím výrazně komplikovala cestu do zakončení.


Hosté vsadili na kompaktní blok a rychlé protiútoky. Přestože si domácí dokázali vytvořit několik příležitostí, opět podržel brankář Peťa a důležitou roli hrála také velmi dobrá komunikace mezi hráči.


„Kluky jsme upozorňovali, že chceme být silní nejen takticky, ale hlavně jako tým. Bylo vidět, že spolu mluví, pomáhají si a zvládají těžké situace společně,“ hodnotili po utkání trenéři.


Ve druhém poločase hosté změnili způsob hry a začali aktivněji presovat ve vyšších prostorech hřiště. Díky tomu se hra vyrovnala a Valmez byl v některých pasážích nebezpečnější než domácí. V závěru utkání měl dokonce velkou šanci strhnout vítězství na svou stranu, když po rychlém protiútoku přišel přesný centr Blážity před bránu, zakončení hlavou ale těsně neskončilo gólem.


Výsledek 1:1 tak znamená zaslouženou remízu a další potvrzení, že tým se postupně zlepšuje v organizaci hry, komunikaci i týmovosti.


V příštím týdnu čekají hráče společné tréninky s kategorií U15, kde budou mít možnost konfrontace se staršími a zkušenějšími hráči.