1. kolo MOL CUP: Tatran Všechovice - TJ Valašské Meziříčí 2:0 - kopie

18.8.2022

1. kolo MOL CUP: Tatran Všechovice- TJ Valašské Meziříčí 2:0 (2:0)

Sestava: Pobořil L. - Hrdlička, Švec, Němec, Macíček - Sovák (46´Vozák), Žilinský (77´Křenek), Smilek , Pobořil R. - Vrána - Výmola (64´Veselý)

ŽK: Žilinský, Vrána

Územní převaha, nespočet "tutových" šancí, penalta, ale bez vstřelené branky se vyhrát nedá. Tatran nám uštědřil poučnou lekci z produktivity a i díky famoznímu výkonu gólmana Schönwaldera, tak postupuje do dalšího kola českého poháru.

V úvodních minutách hosté ukazovali své herní přednosti. Již ve druhé minutě orazítkoval tyč domácí svatyně Sovák. Tlak hostů neutichal, ve 4. minutě střelu Hrdličky domácí srazili na roh. V 7. minutě to byl Smilek, který ve vyložené brankové příležitosti přestřelil. V 10. minutě opět pálil Smilek, ale těsně vedle. V 11. minutě domácí ukázali, že standartní situace mají dobře nacvičené, ale Rolinc zamířil hlavou nad. To se potvrdilo v 15. minutě, kdy ze standartní situaci za domácí skóroval Daniel Kuchař. Hosté však nic nevzdali a důsledně vápno domácích obléhali. Tlak vyústil ve 32. minutě, kdy domácí musel rozběhlého Vránu ve vápně nedovoleně zastavit. Bohužel k naší smůle, nařízenou penaltu Macíček neproměnil. Brankář domácíh Schönwalder vystihl směr strany a míč vyrazil. V následujícím rohu mohl skórovat Jonáš Vrána, který se zavěsil do vzduchu a hlavou míč nasměroval přesně k tyčy. To by ale nesměl opět Schönwalder čarovat a skvělým reflexivním zákrokem míč zastavit. Ani další dvě střely Jonáše síť domácích nerozvlnily. Do šaten tedy týmy odcházely za stavu 1:0.

I do druhého poločasu vstoupili aktivněji naši hráči. Ve 48. minutě Výmola zamířil hlavou mimo. V 50. minutě vyslal dalokonesný projektil Pobořil, ale golman Schönwalder byl pozorný. V 52. minutě to byli ale domácí, kdo změnili skoré. Po rychlém protiútoku hlavičku z centru sice Pobořil skvěle reflexivně vyrazil, ale bohužel přímo na kopačku dobíhajího Hoffmana. Stav utkání 2:0. Hosté se snažili najít tu správnou cestu do vápna domácích. Ale obě Smilkovi střely úspěch nesklidily. V 66. minutě selhal i Veselý, který v samostatném úniku brankáře Schönwaldera nepřekonal. Domácí hrozili z rychlých protiútoků, ale naše obrana byla již pozorná. V 82. minutě to již vypadalo, že v závaru ve vápně domácích někdo míč do sítě uklidí, ale všechny střelecké pokusy byly zablokovány. Ani závěrečný tlak branku nepřinesl a tak zápas skončil 2:0.

Poučný zápas pro naše hráče, kdy prohrál ten lepší, ale fotbal se hraje na branky. Další zápas nás čeká v sobotu v 10:15, kdy zajíždíme na hřiště SFC Opavy "B", aktuálně prvního celku v mistrovské tabulce.

TJ Valašské Meziříčí > Aktuální > 1. kolo MOL CUP: Tatran Všechovice - TJ Valašské Meziříčí 2:0 - kopie