29.8.2020 muži A: Závěr odvál první vítězství, Valmez bere bod

branky: 24´ Výmola (p. k.) – 85´ Strašák
TJVM: Pobořil - Kadla, Kuběna, Michálek, Kiss Farkas – Vozák (46´ Urban), Žilinský, Vrána Š., Vrána J. (83´ Žemla) – Švec (46´ Šafář), Výmola (80´ Gajdoš);
trenér Hajný Pavel
ŽK: 1 - 3
Sobotní zápas rozehrálo Valašské Meziříčí ve velkém stylu. Domácích bylo plné hřiště a hosty k ničemu nepouštěli. Hned v prvních minutách Valmez neohroženě útočil. Hlavička J. Vrány, přesná přihrávka Kiss Farkase na Vozáka, kterému chyběl krok k zakončení, a především nastřelená tyč z přímého volného kopu Kiss Farkase, doslova volaly po změně skóre. A to zdaleka nebylo od valašskomeziříčských vše. Kombinace bratrů Vránových, která skončila po odrazu obránců Kozlovic rohovým kopem domácích, ofenzivní akce Výmola – J. Vrána a následný centr Kiss Farkase na Vozáka a především pěkný útok po ose Žilinský – J. Vrána – Kuběna, zakončený střelou posledně jmenovaného z hranice pokutového území, se divákům musely líbit. Hosté v tuto dobu hráli v defenzívě a směrem dopředu nic nepředvedli. Tlak Valmezu vyústil v penaltu po faulu na aktivního J. Vránu. Výmola se nemýlil a stav byl 1:0. Teprve poté se začali prosazovat Kozlovičtí. První chyba domácí obrany znamenala nebezpečný útok hostů po pravém křídle. Po následném centru nechal přifilmovaný pád kozlovického útočníka hlavního rozhodčího klidným. Valmez zahrozil ještě střelou Kiss Farkase nad bránu a rychlým útokem Michálek – J. Vrána, kterému vypíchl obránce míč na rohový kop. Poslední velkou akci prvního dějství měli hosté, pozorný Pobořil však jejich naděje zhatil.
Na začátku druhé půle došlo k neobvyklému současnému střídání po dvou hráčích u obou soupeřů. Hosté od začátku „šlápli na plyn“ a jejich první střela druhé části skončila jen na boční síti domácí brány. Valašskomeziříčtí záhy kontrovali samostatnou akcí Š. Vrány, který z poloviny hřiště dosprintoval s míčem až k bráně Kozlovic, jeho povedenou střelu odrazili obránci před J. Vránu, který již nestačil překonat gólmana hostů. Okénko v domácí defenzívě znamenalo rychlý útok na Pobořilovu svatyni a na trefy do tyče bylo srovnáno. Prakticky ihned poté se ve středu pole ocitl s míčem Kadla, jeho „propíchnutí“ dopředu vystavilo do obrovské šance Výmolu, který se ocitl sám před brankářem hostů. Ten jeho střelu vychytal. Z následujícího brejku se před Pobořilem objevuje osamocený kozlovický útočník, míč mu však odskakuje od nohy mimo bránu. V 84. minutě se hosté dočkali vyrovnání. Bránící Šafář fauloval v pokutovém území pronikajícího hráče Kozlovic a nařízenou penaltu Strašák nadvakrát proměnil, když jeho první střelu Pobořil vyrazil – 1:1. Oba týmy se následně snažili „urvat“ vítězství na svoji stranu. Přesně v 90. minutě hlavní rozhodčí jejich souboj ukončil.
V první půli jasně dominovalo Valašské Meziříčí. Po přestávce měli mírně navrch hosté z Kozlovic, a tak se remíza dá považovat za spravedlivý výsledek.
KS;-)

TJ Valašské Meziříčí > Aktuální > 29.8.2020 muži A: Závěr odvál první vítězství, Valmez bere bod