TJVM – FC Vsetín 2:2 (0:2)
branky: 60´ Vrána J., 80´ Kiss Farkas – 14´ Mišinský, 18´ Hruška
TJVM: Pobořil - Kadla, Švec, Michálek, Kuběna – Vozák (88´ Kelárek), Urban, Vrána Š., Vrána J.– Veselý (56´ Kiss Farkas), Výmola; trenér Hajný Pavel
ŽK: 1 - 5
Sobotní zápas byl ve znamení větrného počasí. Zejména v jeho prvním dějství. Zatímco domácímu týmu poryvy větru vracely Pobořilovy výkopy na vlastní polovinu, vsetínští hráči si museli připadat jako rekordmani v kopech do dálky. Odkopy od brány i centrované míče dopadaly hluboko na polovinu Valmezu.
První poločas poznamenaly tři hrubky Valmezu. Dvě z nich dokázal soupeř využít. Ve 13. minutě se při rozehrávce přímého volného kopu přesně na polovině hřiště si Kuběna neporozuměl s Michálkem, vsetínský Mišinský se lehce dostal k míči, všechny domácí hráče nechal za sebou a pohodlně otevřel skóre zápasu – 0:1.O minutu později mohlo být srovnáno, nejprve po centru J. Vrány z pravé strany Výmola z hranice „malého vápna“ přestřelil, po chvíli opět Výmola, tentokrát po centrovaném míči zleva střelou přes hlavu, jen těsně minul bránu hostů. V 18. minutě Pobořil špatně vyhodnotil převzetí míče od tísněného Kadly a nahrávkou před prázdnou bránu nabídl zápis do střelecké listiny vsetínskému Hruškovi – 0:2.
Ve 23. minutě další chybná rozehrávka stoperů znamenala vsetínský útok 2 na 1. Střelec první branky Mišinský se ocitl sám před domácím gólmanem a tentokrát v „tutovce“ zamířil úplně mimo požadovaný obdélník.
Valmez se snažil s výsledkem něco provést, ale hlavičku Výmoly zneškodnil vsetínský brankář.
Brejk Vsetína ve 38. minutě skončil podklouznutím útočícího hráče bez ohrožení valašskomeziříčské svatyně.
Konec první půle patřil domácím. Přiťuknutí Výmoly vlevo na nabíhajícího Kadlu vyústilo ve střelu z hranice „velkého vápna“ na „dlouhou tyč“. Ke zkorigování skóre chyběl malý kousek. Po trefě do černého volala i akce J. Vrána – Vozák – Kadla. Posledně jmenovaný hlavičku bohužel do sítě neusměrnil.
Brzy po zahájení druhého poločasu odvrací centr Kadly vsetínští obránci na roh. První akce předznamenala, že Valmez se bude snažit o zvrat v nepříznivém vývoji utkání. V 60. minutě, po dalším z rohových kopů, se v „malém vápně“ Vsetína díky šikovnosti dostal k míči J. Vrána a rázem bylo o co hrát – 1:2.Po chvíli se do útoku probojoval druhý z bratrů Vránů, ale jeho střelu vyráží vsetínský gólman do autu. Narážečka Vozák – Vrána J. – Vozák bohužel skončila střelou vedle brány.
Vsetínští se dostali do větší šance až v 75. minutě, tu však ke zvýšení náskoku nevyužili. Brankou mohla skončit i akce Kuběna – Š. Vrána – Vozák – Výmola.
Do listiny střelců zápasu se nakonec zapsal střídající Kiss Farkas. Tvrdá střela z hranice pokutového území změnila, díky teči, směr a znamenala v 80. minutě zasloužené vyrovnání – 2:2.
Poslední zápis do střeleckých kronik mohli udělat hosté, po okénku v domácí obraně a dobrém centru zprava nabíhající vsetínský útočník na míč před Pobořilovou bránou nedosáhl.
KS;-)

TJ Valašské Meziříčí > 3. 10. 2020 – muži A: Valmez doháněl v derby poločasovou ztrátu, nakonec bral bod