Benfika opět díky první půli veze domů všechny body!

26.5.2020

FC Valašské Příkazy - TJVM B 2:3 (0:3)
branky: Vaculka, Igaz – Horáček, Černý, Woloczij
Jako přes kopírák jsou letos téměř všechny začátky zápasů v podání valašskomeziříčské „Benfiky“. Než se soupeř stihne na hřišti rozkoukat, už jeho gólman loví míč ze sítě. Nejinak tomu bylo i v neděli dopoledne ve Valašských Příkazech.
Skýpala potáhl míč po levém straně, přistrčil nabíhajícímu Horáčkovi a ten se při zakončení nemýlil – 0:1. O malou chvíli později našel Gajdušek dlouhým centrem opět nabíhajícího Skýpalu. Domácí obrana odvrátila hrozbu na roh, kterého se ujal aktivní Gajdušek. Nepovedený centr jej nemusel vůbec mrzet, na středu „malého vápna“ se nejlépe zorientoval Černý a Valmez vedl ve 4. minutě o dvě branky – 0:2. Hráči Valašských Příkazů byly jako opaření. Až od 15. minuty se hra vyrovnala a domácí začali ukazovat, že do útoku to umí. Postupné útoky využívající křídelní hráče byly stále nebezpečnější. Nejprve na povedený centr nedosáhl Vaculka, průnik Petruška zlikvidovali Švajda spolu s valašskomeziříčským brankářem a dobrý centr Karase nenašel před bránou hostů adresáta. Valašské Meziříčí však znovu zahrozilo průnikem Horáčka s Woloczijem na hranici pokutového území domácích. Dobrými zákroky se blýskl valašskomeziříčský dorostenecký stoper Němec. Ve 33. minutě si zopakovali Gajdušek se Skýpalou akci ze začátku zápasu. Zpětná přihrávka posledně jmenovaného na nabíhajícího Woloczije znamenala třetí branku v domácí síti – 0:3. Následně se před Petrnkem z ničeho nic objevil osamocený příkazský Perniš, jeho hlavička šla nad bránu. Průnik Zachrdly zastavili domácí pouze faulem. Nebezpečná hlavička z přímého volného kopu skončila těsně vedle. Poločasový výsledek mohl zkorigovat příkazský Gargulák. Míč mezi tyče však nedostal.
Nástup Valašských Příkaz do druhého dějství byl ve znamení útoku. Průnik Karase skončil bez zakončení a střela téhož hráče po rohovém kopu šla mimo. Valmez vyráběl chyby pramenící z domácího tlaku. Až v 58. minutě se přece jen valašskomeziříčské řady zkonsolidovaly a dalekonosná střela Daniše vylekala Valčíka v domácí brance. Následnou akci nevyužil ke zvýšení náskoku Horáček. Udeřilo na druhé straně - několik současných chyb Valašského Meziříčí na levé straně hřiště dovolilo domácím jednoduchý centr a Vaculka lehce snížil na 1:3. Valašské Příkazy neměl co ztratit a vyburcovaly své síly k další aktivitě. Hosté se snažili zdatně sekundovat a tak se hrál fotbal nahoru – dolů. Gól domácích na 2:3 začal autovým vhazováním v blízkosti pokutového území, obrana Valmezu zaspala a ze dvojice příkazských hráčů se nejlépe zorientoval Igaz. Z vystupňovaného tlaku vytěžili domácí dvě parádní střely, brilantními zákroky se vytáhl gólman Petrnek. V posledních minutách měli valašskomeziříčští několik nadějných brejků, bohužel s chybějící finální přihrávkou. Domácím už žádná útočná akce nevyšla a tak si Valašské Meziříčí odvezlo všechny body.
„První poločasy jsou naší silnou stránkou. Tedy alespoň to tak letos vypadá. I přes neustálou obměnu hráčů zápas od zápasu máme na podzim jednu výhodu. Všichni mladíci (loňští i letošní dorostenci) mají dobrou fyzičku a je to v utkání znát. Domácím se dnes dařila hra po křídlech a odehráli velmi dobrou druhou půli, kdy sahali po remíze.“ Karel Straka, vedoucí týmu TJVM B

TJ Valašské Meziříčí > Aktuální > Benfika opět díky první půli veze domů všechny body!