Chceš se dostat to reprezentačního týmu ČR? Hraj fotbal za Valmez!

7.11.2020

Tělovýchovná jednota Valašské Meziříčí → SK Sigma Olomouc → reprezentace ČR. Tak krátká může být cesta z valašskomeziříčského klubu až do celostátního fotbalového výběru.

K rozhovoru jsem si pozval Václava Zahradníčka, který právě takovou parádní fotbalovou kariérou prochází.

Vašku, je ti 14 let a už jsi se dostal do hledáčku trenéra reprezentačního týmu ČR U15. Prozradíš nám, jak se dá dostat z Valmezu až do výběru ČR?

VZ:   Chce to neustále pracovat sám na sobě. To především! Ale také mít kvalitní trenéry ve fotbalových začátcích, mít podporu v rodičích a taky trocha štěstí, kterému je třeba jít naproti.

Pojďme si tvoji dosavadní užasnou fotbalovou kariéru trochu více přiblížit. Začni pěkně od začátku.
VZ:   První fotbalové hřiště jsem objevil ve Valmezu, taťka mě někdy mezi 3 a 4 rokem přivedl na místní stadión a po pár návštěvách bylo jasné, že Valašské Meziříčí bude mít v klubu nového fotbalistu.
V TJVM jsem postupně procházel všemi věkovými kategoriemi. Kvalitní místní trenéři mi doporučili zajímat se o tréninkové a zápasové „dávky navíc“ v Sigmě Olomouc, a tak jsem od 6 let mimo mateřský Valmez nastupoval i v přípravných zápasech za Sigmu. No a ve 12 letech jsem do týmu U13 SK Sigma Olomouc přestoupil. Pravidelně jsem nastupoval v zápasech U13, U14 a nyní U15.

Letos na podzim mě oslovil trenér Havlíček, s nabídkou reprezentačního startu za výběr ČR U15. Měli jsme hrát proti vrstevníkům ze Slovenska, bohužel díky vládním opatřením se zápas neuskutečnil. Místo toho si proti sobě 6. října zahrály výběr ČR A a výběr ČR B. Zápas skončil remízou 3:3.
(Dodám, že Vašek nechtěl prozradit, že byl u dvou branek svého týmu. Na jeden gól nahrál a druhý sám vsítil.)

Co tvé působení v olomoucké Sigmě? Tréninky, škola, kamarádi…
VZ:   Přes týden bydlím na internátu v Olomouci, kde chodím i do školy. Tréninky máme každý den a některé dny i trénink dvoufázový (dopoledne – odpoledne). Tréninková jednotka má 1,5 – 2 hodiny a střídají se u nás 4 trenéři. O víkendu je vždy v sobotu nebo v neděli zápas. Hlavním trenérem U15 je Michal Kovář, který působil i ve Valmezu.
Kamarádi jsou určitě především kluci se kterými bydlím na internátě – jeden je z Bystřice pod Hostýnem a druhý z Jeseníku. A samozřejmě i další Valmezák Daniel Koleček – výborný gólman z Juřinky.

Zkusme teď trochu méně vážně. Krátký rychlý dotazník bez rozmýšlení. 
Oblíbená barva?
VZ:   Červená.

Oblíbené jídlo? A taky to nejméně oblíbené?
VZ:   Oblíbené - řízek (Ale opravdu jen občas. Pestrou stravu pro sportovce mi hlídá taťka). Neoblíbené – houby a cokoliv z nich a taky koprová omáčka.

Jiný sport mimo fotbal? 
VZ:   nohejbal, stolní tenis (Ale prakticky všechno, co souvisí s pohybem. V létě určitě kolo, v zimě snowboard).

Jsi slávista či sparťan?
VZ:   Po taťkovi – sparťan.

Co v zahraničí? Klub?
Anglický tým The Reds – tedy Liverpool FC.

A hráč – vzor?
VZ:   Neymar z Paris Saint-Germain FC.

Knížka nebo film?
VZ:   Jednoznačně film a nejlépe dobrá komedie.

Čas na nějakou slečnu se u tebe najde?
VZ:   Najde. Ale více neřeknu.

Vraťme se k fotbalové kariéře. Jak to teď máte s tréninky?
VZ:   Je to složité, ale díky moderním technologiím jsme i při individuálních trénincích pod přísným trenérským dohledem. Míváme pravidelný video chat na posilování, které trvá cca půl hodiny a je to „makačka“. Chodím taky běhat směrem na Rožnov p. R.

Zapomněl jsem se zeptat na tvůj obvyklý herní post?
VZ:   Střední záložník. Mám rád především ofenzívu a kdybych mohl zvolit jinou pozici v sestavě, tak by to bylo levé křídlo.

Co tvé silné a slabé fotbalové stránky?
VZ:   Silné – pravá noha, technika (baví mě kličky), vytrvalost.
Slabší je běžecká rychlost. Na tom však stále pracuji.

Ke kopané bohužel patří i zranění. Jak jsi na tom ty?
VZ:   Nechci to zakřiknout, ale zatím se mi vážná zranění vyhýbají. Vymknutý kotník byla asi má nejdelší (měsíční) přestávka.

Zkus na závěr vlastními slovy přilákat kluky, proč jít hrát fotbal do Valmezu.
VZ:   To je jednoduché! Kvalitní trenéři, dobré zázemí, výborná parta ve všech věkových kategoriích, kterými jsem prošel. Díky tomu všemu jsem si ve Valašském Meziříčí zahrál pravidelně v soutěžních zápasech proti soupeřům jako jsou Baník, Slovácko či můj současný klub Sigma. A to není vše! Kvalitní turnaje, na které týmy TJVM jezdí nebo je klub pořádá (jako např. Valmez cup), mi umožnily nastoupit proti Slovanu Bratislava, Prešovu, Púchovu a mnoha dalším. Parádním bonusem pro mladé fotbalisty Valmezu je účast na prestižních zahraničních turnajích, např. v Lipsku.
V mistrovských zápasech i na turnajích s velkými soupeři jsme se nikdy herně neztratili a mne si vyhlídli skauti z olomoucké Sigmy.

Vašku, děkuji za příjemný rozhovor. Držím palce, ať tvá sportovní kariéra má dále stoupající trend a těším se, že za pár let si rozhovor s ligovým fotbalistou a třeba i reprezentantem Václavem Zahradníčkem zopakuji a znovu budeme společně vzpomínat na tvé valašskomeziříčské začátky.

Cesta z našeho klubu do reprezentace je přímá a velmi krátká.
Co takhle přijít hrát fotbal za Valmez? 
Karel Straka;-)

 

TJ Valašské Meziříčí > Aktuální > Chceš se dostat to reprezentačního týmu ČR? Hraj fotbal za Valmez!

 

Partneři a sponzoři

 deza.png

1394093035.gif

image_2.jpg

zlínský_kraj.png

014193.png 

logo_robe.jpg

11teamssports.png

background.png

 vm5.jpg

  valassky-fotbal_logo_kulate.png

facr_logo_zjednodusene_rgb.png

 logo_mlékárna_vm.jpg

 logo_lvtrans.jpg

logo_restaurace.gif

 logo_skalka.jpg

logo_triogas_2016-01.jpg

vm2.jpg

hajdík0.png

sychrovnet.png

_asport-logo-navrh-2017_final-verze-logo.jpg

ingdop.png

agel.png

Partneři a sponzoři
Partneři a sponzoři
Partneři a sponzoři