20.9.2021

Valmez ztratil všechny body v samém závěru.
TJVM: Pobořil – Macíček, Švec, Kuběna, Kadla – Žilinský, Smilek – Vrána J, Urban (68´Vašek), Vrána Š. (85´Kelárek) - Výmola (73´Gajdoš)
branky: Výmola, Vrána Š. – vlastní, Koryčan, Matušík

Lepší začátek si Valmez nemohl přát. První roh v utkání – centr Kuběny a na zadní tyči vysoký Výmola trefuje hlavou zařízení – 1:0 (3´). Přerov se rychle oklepal. Jeden z útočníků prosvištěl domácí obranou a brankář Pobořil na zemi měl plné ruce práce. Aktivní hra hostů a chyby v rozehrávce Valmezu znamenaly mírnou převahu Přerova. Přesto i domácí měli náznaky šancí. Útočná kombinace Vrána Š. – Vrána J. – Vrána Š. skončila míčem sraženým na roh a po jeho rozehrání střelou mimo bránu. Po gólu volala pohledná akce založená vpravo Macíčkem. Jeho centr posunul Výmola dále za sebe, nabíhající J. Vrána v tísni bohužel na míč nedosáhl. Varováním pro domácí byl nebezpečný brejk přerovských, naštěstí pro Valmez se špatnou koncovkou. Valmez následně na chvilku uzavřel Přerov před jeho pokutovým územím ovšem konečný produkt – střela na bránu – chyběl. Škoda, že se neujal rychlý útok J. Vrány, který sebral míč soupeři na vlastní polovině a dlouhým sprintem proběhl až před gólmana Přerova, kde tísněn obráncem vystřelil pouze do boční sítě. Další minuty nepříjemně dotírající hráči Přerova přebírali otěže zápasu do svých rukou. Laxní přístup hráčů Valmezu při autovém vhazování hostů blízko středu hřiště umožnil rychlý útok a následný roh využil přerovský Kratochvíl ke střele zpoza levého rohu velkého vápna. Na Švecem tečovaný míč Pobořil nedosáhl – 1:1 (26´). V dalším průběhu první půle opakované zbytečné ztráty míče a nepřesnost v jednoduchých rozehrávkách Valmezu umožňovaly přerovským rychlé kontry. Jeden z nich vedený po pravé straně nestihl bránící Kadla zachytit, centr na bránu přesně nachází na malém vápně Koryčana a Přerov otáčí skóre – 1:2 (37´). Domácí dále vrší nepřesnosti, přesto se dvakrát dostali na dostřel brány hostů. Nejprve Výmola hlavou nenachází další spoluhráče a v samém závěru Švec své sólo z obrany až před velké vápno Přerova bohužel nezakončil střelou.
Start do druhé půle se Valmezu vydařil. Kuběna ještě poslal míč z přímého volného kopu pouze do náručí brankáře, ovšem následná akce už měla gólové parametry. Centr Macíčka a nabíhající Šimon Vrána tísněný obráncem nechytatelnou střelou vyrovnává na 2:2 (52´). Následujících několik minut to vypadalo, že Valmez rozhodne zápas ve svůj prospěch. Akce směrem dopředu nejprve v podání J. Vrány a poté další dvojice Š. Vrána – Kadla toho byly příslibem. Z rychlého útoku však byli blíže k rozhodujícímu zásahu přerovští. Břevno valašskomeziříčské svatyně bylo proti. Několik dalších akcí Valmezu končí opět na chybějícím pokusu o zakončení. Netaktický závěr domácích umožnil Přerovu zahrávat rohový kop. Dobrý přesný centr propadl mezi hráči v malém vápně až na zem a naštěstí pro Valmez se odrazil na další roh. Standartní situace z druhé strany byla ještě přesnější, Valmez opět v bránění propadl a přerovští mohli zvedat oslavně ruce nahoru – 2:3. (89´).
Bojovnost, zdravá agresivita a přesná střelba znamenala pro Přerov zasloužené vítězství.