Další kvalitní mistrovský víkend naší mládeže

U19

MFK Karviná U18 - TJ Valašské Meziříčí U19 1:3 (0:1)

Branky: 65. Klváček-26. Vozák, 79. Vaigl, 83. Vrána

Sestava: Kvapil – Sušeň, Sekyra, Pastrnek, Plandor – Bílý, Kurinec (61. Juřík) – Veselý, Vaigl, Vozák (80. Barbořák) – Vrána

Domácí nás v úvodu zatlačili a donutili svou aktivitou k několika hrubým chybám, které nedokázali potrestat. Dvakrát jim v prvním poločase stálo v cestě břevno a Kvapil v brance se také dobře činil. Naše hra byla neúplná. Slušnou rozehru jsme nedokázali posunout kvalitní přihrávkou na polovinu soupeře tak, abychom využili rychlosti našich ofenzivních hráčů. To se podařilo až Vaiglovi, který oslovil Vozáka a ten nás dostal do vedení. Karviná dále neúnavně pracovala na brance, ale my už nebyli tak chyboví a navíc jsme je neustálými rychlými akcemi drželi v pozornosti.

Po přestávce se domácím přece jen po dalších útocích podařilo vyrovnat a zápas dostal nový náboj. Hráči hodili za hlavu obdrženou branku a začali ve vedru doslova dřít na vítězství. Držela obrana i s pozorným brankářem a náš rychlý přechod do útoku dělal domácím problémy. Odměna přišla po rohu Bílého. Míč si mezi vysokými stopery našel Vaigl a skóroval. Další snahu Karviné otupil po přihrávce Veselého třetím gólem Vrána.

Náš počáteční chaos v některých situacích domácí nepotrestali. My naopak byli v šestnáctkách jak v zakončení, tak při odvrácení akcí úspěšní. Troufám si tvrdit, že v posledních dvaceti minutách rozhodla i naše lepší kondice. I když je to v zápase samozřejmost, děkuji hráčům za odježděných a zvládnutých devadesát minut.

Jan Pítr

U17

MFK Karviná U16 - TJ Valašské Meziříčí U17 2:1 (2:0)

V Karviné jsme poprvé venku padli. Ale nějak to nevadí, protože nás hlavně v druhém poločase zdobil neuvěřitelně bojovný výkon. Kluci z Valmezu a okolí dokázali hrát vyrovnanou partii proti těm, co byli vybráni, aby se připravovali na působení v naší nejvyšší soutěži nebo už ji v mnoha případech hrají. Velká poklona, chvála a uznání za to, co jste v Karviné předvedli!

Michal Vacula

U15

FC Vsetín - TJ Valašské Meziříčí 5:1 (2:0)

Dnešní zápas byl pro nás prvním testem obhajovacich bojů krásných výsledků že začátku jara. Na Vsetín jsme se nachystali a i rozcvička byla v nasazení jako bychom byli jiný tým než na podzim. Odpovědní,  klidní a silní v soubojích. Začátek zápasu odpovídal síle soupeře z třetího místa a budu síle černého koně jara. Šance byly na obou stranách, ale efektivněji je využili  kluci ze Vsetína a do šaten šli za stavu 2:0. Druhý poločas jsme měli snahu j bojovnost, ale více šanci měl soupeř a ten je také zužitkovat  další 3 góly. My dali jen jeden. Prohra mrzí, ale z hlediska nasazení a pracovitosti je na čem pozitivnim stavět. Vyjíždět a kombinovat od brány už umíme. Potřebujeme najít playmakera pro střed hřiště. Dalším testem našeho charakteru bude Šumperk.

Nejlepší obránce - Lukáš Novosad

Nejlepší záložník  - Vojta Květák

Nejlepší útočník  - Lukáš Sovák

Ondřej Koňařík

U14

FC Vsetín - TJ Valašské Meziříčí 0:15 (0:5)

Zápas se nám povedl na jedničku. Kluci byli od začátku nahecovaní a připraveni na derby na 110%. Na perfektně připraveném trávníku jsme parádně kombinovali a kluci ze Vsetína nám lehce nestíhali. První poločas byl ještě vyrovnaný, i když ke konci prvního poločasu jsme asi soupeře definitivně zlomili, když jsme odskočili o pět branek. I když šancí bylo opět i na více gólů. Druhý poločas to už byla jen otázka času, kolik branek ještě vstřelíme. Soupeře jsme napadali, byli aktivní a hráli pohledný fotbal. Všichni hráči, i ti střídající, podali nadstardantní výkon a vítězství bylo scela zasloužené. Chyběl nám náš kapitán Radim a my věříme, že se brzy uzdraví a bude s námi slavit podobné vítězství. Tahle výhra byla pro tebe kápitáne! Další zápas sehrajeme na domácí půdě proti Šumperku v neděli od 12:00.