V dohrávce žákovské divize naši starší žáci vyzvali svého soupeře z Bílovce

U15

TJ Valašské Meziříčí - ŠSK Bílovec 0:0

U14

TJ Valašské Meziříčí - ŠSK Bílovec 1:1 (0:1)

Za krásného počasí jsme odehráli ve čtvrtek dohrávku s kvalitním soupeřem z Bílovce. Hned na úvod bychom chtěli poděkovat starší kategorii, že nám umožnili sehrát zápas na hlavní trávě, která byla parádně připravená. Zahrát si zápas na takovém pažitu byla pro kluky radost. V první minutě jsme hned zahrozili a chyběl jen kousek, aby Glamyho střela skončila v síti. Bohužel se potvrdilo nepsané pravidlo ''nedáš, dostaneš'' a z brejku nás Bílovec rychlou akcí potrestal a prohrávali jsme 0:1. Kluky jakoby úvodní branka rozhodila a nehráli jsme úplně nejlépe. 20ti minutová úvodní pasáž byla z naší strany katastrofální. Soupeř na nás naběhl a měl jednu šanci za druhou. Nastřelili 3krát brankovou konstrukci, Jerry nás několikrát podržel v bráně a obrana musela makat na plné obrátky. Pak se kluci ale otřepali a začali přidávat pod kotel. Glamy pálil z dálky na brankáře, ale marně. Do slibné situace se dostal v 25' Daneček, ale jeho střelu brankář vychytal. Po rohových kopech jsme měli šanci to vyrovnat, avšak stav do poločasu zůstával v náš neprospěch. Druhý poločas to bylo nebe a dudy. Na soupeře jsme naletěli my a vytvářeli si po celou dobu šance. V 48' minutě po krásné kombinaci z pravé strany se hra přesunula až na levou, kde byl v dobrém postavení náš nový kapitán Pardál, a levou nohou srovnal stav utkání na 1:1. Obrana začala hrát s naprostým přehledem a soupeře jsme do šancí vůbec nepouštěli. V další šanci se ocitl Vávrys ale jeho střela míjí branku. Zkoušeli jsme to na brankáře vystřelit i z dálky, ale pokusy Gřesi, Jendy, Adama nebo Dejva se neujmuly. V 70' minutě poprvé za druhý poločas soupeř zahrozil rychlou akcí, ale naštěstí Jerry útočníka rozhodil, který šel sám na bránu a pak mu opět vypomohla skvěle hrající obrana. A tak se stav utkání do konce zápasu nezměnil a skončil smírně 1:1. Dobrý zápas, kteří kluci zase parádně odmakali, ale na jaře nám štěstíčko moc nepřeje a je z toho další remíza, i když dneska s kvalitním soupeřem bod bereme. Další zápas sehrajeme v neděli v Hlučíně.