FC SO Bruntál - TJ Valašské Meziříčí 0:4 (0:1)

2.10.2023

Kvalitní výkon obohacen jednoznačným výsledkem znamenal bodový import do Valašského Meziříčí. Kaňkou na zápase je zranění dvou našich hráčů. Jak Václavovi Vozákovi, tak i Danielu Němcovi přejeme rychlé uzdravení!

Sestava: Pobořil - Macíček, Němec (49´Veselý René), Bystřičan, Kuběna  - Vozák st. (39´Vozák ml.) , Žilinský (K), Kulhánek, Hrdlička – Smilek (80´Sovák) – Vrána

Střelci TJVM: Vrána (35´), Hrdlička (67´), Sovák (83´), Macíček (89´)

Fauly hosté: 17

ŽK FC SO: Goněc (37´), Hanel (78´), Rončák (86´)

ŽK TJVM: Němec (37´), Kuběna (70´), Žilinský (72´), Veselý René (74´)

Již od úvodních minut bylo znát, že hlavní aktivitu budou mít naši hráči. Hned z kraje utkání jsme se dostali do několika vyložených šancí. Nejdříve ve 4. minutě našel Žilinský skvěle Němce, kterého však brankář vychytal. V 5. minutě to byl Smilek, který se ocitl sám před gólmanem, který ale bravurně jeho sólo ustál a podržel tak bezbrankový stav. V 9. minutě zkusil střelou z úhlu překvapit brankáře Hrdlička, ale domácí Šidlák byl pozorný. V 17. minutě se poprvé dostali domácí k zakončení, ale Pobořil byl skvěle připraven. Následovala pasáž dvou rohů domácích, které jsme však ubránili. Ve 29. minutě se po pohledné akci dostal k zakončení Vozák st., ale svoji hlavičku zamířil nad. Ve 35. minutě jsme se však už radovali, kdy Jonáš Vrána uklidil míč do branky po krásné akci po levé straně a poslal nás do vedení 0:1. Ve 37. minutě došlo k ostrému střetu a faulu na našeho Václava Vozáka a to domacím hráčem Matějem Goněcem. Sice hráč domácích obdržel žlutou kartu, ale tvrdé dojetí Václava znamenal jeho ošklivé zranění. Přejeme Vaškovi rychlé uzdravení a držíme palce, ať je rekonvalescence co možná nejkratší. Do konce poločasu se již k významnější akci ani jeden tým nedostal a rozhodčí poslal týmy do šaten za stavu 0:1.

Do druhého poločasu vstoupili domácí s velkou touhou srovnat skóre a hra se velmi vyrovnala. Domácí si vypracovali několik zajímavých standartních situací, ale k vyrovnání to nevedlo. Naopak měli domácí velké štěstí, že další nájezd Smilka v 55. minutě opět skončil jeho nezdarem. V 60. minutě se domácí po rohovém kopu málem radovali, ale nastalou situaci nevyřešili nejlépe. V 66. minutě zahrozili opět domácí. Naštěstí jejich tvrdá střela letěla těsně vedle brankové konstrukce. V 68. minutě jsme naštěstí vedení pojistili. Hrdlička si našel vyražený míč brankářem a nekompromisně jej poslal do branky. Dvoubrankové vedení vzalo vítr z plachet domácímu týmu a my předbrali nadobro iniciativu zápasu. V 72. minutě zkusil neúspěšně svoje střelecké štěstí Smilek. Na něj navázal Vozák v 74. minutě, který k naší smůle, míč do prázdné branky nedokázal zkrotit, když jej brankář vyrazil na jeho kopačky po samostatném průniku Vrány. V 83. minutě si Vozák opět vybral svoji střeleckou smůlu, kdy jej golman bravurně vychytal. Naštěstí Sovák dorazil míč do branky a navýšil skóre na 0:3. Finální tečku k zápasu přidal ještě Macíček, který v 89. minutě chladnokrevně zakončil své sólo krásným lobem a upravil na konečný stav 0:4.

Další mistrovský zápas odehrají naši hráči doma, a to v sobotu, 7. 10. 2023 v 15:00, kdy vyzveme tým MFK Vítkovice.

TJ Valašské Meziříčí > Aktuální > FC SO Bruntál - TJ Valašské Meziříčí 0:4 (0:1)