FC SO Bruntál - TJ Valašské Meziříčí 2:4 (0:2)

3.10.2022

Sestava: Hegar - Hrdlička, Švec, Němec, Macíček - Vozák (76´Sovák), Žilinský, Smilek (83´Křenek), Pobořil R. - Veselý (86´Kopecký) - Vrána

Střelec: David Veselý (10´), Adam Hrdlička (35´), David Smilek (63´), Václav Vozák (74´)

Fauly hosté: 14

Bodový import z Bruntál se podařil na výbornou. Náš A tým zaslouženě vyhrál a má na svém kontě důležité vítězství.

Od úvodního hvizdu byli aktivnější hosté, tedy náš A tým. V první minutě mohl potrestat Žilinský vyběhnuvšího brankáře domácích, ale odkrytou branku z dálky netrefil. Hosté dávali svými rychlými náběhy za obranu domácím velmi zabrat. Ve 2. minutě Veselého zastavil offside, v 5. minutě si zase Smilek míč prvním dotek nepřipravil dobře. V 7. minutě zahrozil opět Veselý, ale hosté tútok nevyřešili nejlépe. V 10. minutě jsme se však mohli radovat. David Veselý nekompromisní střelou pod břevno otevřel skóre zápasu. V 15. minutě zahrozili domácí z rohu. Náš brankář Hegar byl však pozorný a i nebezpečnou dorážku bravůrně zneškodnil. Domácí hru zjednodušili, což vyhovovalo našim rychlým protiútokům. Ve 24. minutě to mohl být opět Veselý, kdo mohl skórovat, ale ve vyložené golové příležitosti nezamířil přesně. Ve 30. minutě se naopak domácí objevili ve výborné situaci, ale pro jejich smůlu šla střela vysoko nad. V 31. minutě na druhé straně mohl Macíček navýšit skóre, ale trefil pouze spojnici Studeného brány. V 35. minutě jsme odskočili již o dvě branky, kdy si Hrdlička krásnou individuální akcí navedl míč na střed vápna a přesnou střelou překonal domácího golmana Studeného.

Začátek druhého poločasu se nesl v opatrném duchu, kdy si více příležitostí vypracovali domácí. V 52. minutě se domácí stadion zaradoval, ale radost přerušil praporek rozhodčího signalizující offside. To mělo být pro nás znamení, že domácí rozhodně nic nezabalili. Hned v zápětí po této situaci mohl Veselý opět navýšit, ale golmán jeho sólo ustál a vychytal jej. V 55. minutě snížují domácí, kdy se z rohu prosadil Martin Cabak. Rodící se drama zatrhl David Smilek, který se v 63. minutě trefil přesně k tyči a poslal nás do vedení 1:3. V 67. minutě vyzval Macíček Veselého centrem, ale ve vyložené šanci jej opět vychytal domácí golman. Domácí se nadechovali na závěrečný tlak, ale to v 74. minutě utekl Václav Vozák, který si v samostaném nájezdu chladnokrevně nechal položit domácího brankáře a zavěsil do prázdné branky. Stav utkání 1:4. Domácí se však nevzdávali a ze standartních situací chtěli se stavem ještě něco udělat. V 82. minutě protečovali centr z rohu hlavou přímo do břevna Hegarovi branky. V samotném závěru v 90. minutě přesnou střelou korigoval skóre Štěpán Kubeša. Utkání tak skončilo za stavu 2:4.

Důležité vítězství a import důležitých tří bodů do mistrovské tabulky, na druhé straně prodloužení trápení se domácího Bruntálu.

V neděli zajíždí naši hráči k utkání s "B" týmem Karviné. Výkop je plánován na 10:00. Odjezd je ve 7:30 od fotbalového stadionu.

TJ Valašské Meziříčí > FC SO Bruntál - TJ Valašské Meziříčí 2:4 (0:2)