FC Vsetín - TJ Valašské Meziříčí 2:0 (1:0)

22.5.2022

FC Vsetín - TJ Valašské Meziříčí  2:0 (1:0)

Sestava: Pobořil- Macíček (60´Vašek), Švec, Kelárek (54´Veselý), Vrána Š. - Smilek (71´Gajdoš), Kuběna, Žilinský, Vrána J. - Urban - Výmola

ŽK: Milan Urban, Michal Kelárek, David Smilek, Šimon Vrána

Opět náš tým tahal za kratší provaz, ve kterém domácí tým byl jednoznačně lepším celkem. Valašské derby tedy ovládl Vsetín.

Úvod zápasu byl pro hosty hororovým, po krátké kombinaci přišla ztráta míče, domácí Gerža (po správnosti vyhlášen i jako nejlepší hráč utkání) prošel po lajně přes celou obranu, položil si i brankáře Pobořila a přihrál Mydlářovi, který se před prázdnou bránou nemýlil. Ve třetí minutě šli tedy domací do vedení. Studená sprchy pro naše hráče, kteří se již nedokázali do zápasu pořadně zkoncentrovat. I přes několik střeleckých pokusů, si naši hráči v první půli nevytvořili žádnou brankovou příležitost. Na druhé straně vsetínští hráli zajimavě kombinační fotbal a vytvořili si ještě navíc několik šancí.

Kdo by čekal, že do druhého poločasu vstoupí hosté ve vyšším tempu, ten by se spletl. Domácí hráli ve vyšších obrátkách a hned z kraje první půli ukazovali své fotbalové přednosti. V 49. minutě se domácí střelecky neprosadili, v 51. minutě pomohla Pobořilovi branková konstrukce, aby nakonec v 71. minutě vsetínský Bahounek potvrdil vítězství domácích na konečných 2:0. Hrozivý moment pro domácí přišel, ale ještě v 60. minutě, kdy po hrůzostrašném střetu ve vápně zůstal ležet zakrvácený Pavel Macíček. Ten byl rychlou zachranou službou transportován do nemocnice. Pavle, přejeme rychlé uzdravení! Zápas jednoznačně ovládli domáci a připisují si tak tři body do mistrovské tabulky, naopak hosté už třetí kolo nedokázali vstřelit branku.

TJ Valašské Meziříčí, trápí střelecká a herní mizérie. Změnit to budou chtít svěřenci Pavla Hajného doma proti Skašticím, vyjímečně v neděli, 29. 5. 2022 v 17:00.