FK Bílovec - TJ Valašské Meziříčí 2:2 (0:2)

7.8.2022

Sestava: Pobořil L. - Hrdlička, Švec, Němec, Macíček - Vozák (61´Veselý), Žilinský, Smilek (71´Sovák), Pobořil R. - Vrána - Výmola (80´Gajdoš)

Střelci: 2x David Smilek

ŽK: Vrána, Pobořil R.

Zápas dvou rozdílných poločasů, to bylo dnešní utkání v Bílovci. Hořký konec v podobě vyrovnání v samotném závěru zápasu, tak do Valašského Meziříčí přineslo pouze bod do mistrovské tabulky.

Úvodní minuty byly na obou stranách rozpačité, ale postupem času se do tempa zápasu dostávali víc hosté. V 5.minutě pokus o vyzvání Výmoly domácí golman Padušák rychle zalepil. Následovala dobrá pasáž hostů, kdy si svěřenci Pavla Hajného vypracovávali dobré příležitosti. Po zahrání naší standartní situace to byli však hráči Bílovce co zahrozili z rychlého protiútoku. Hosté však zpozornili a díky většímu důrazu nutili soupeře k chybám. V 10. minutě odebral míč domácímu beku skvěle Václav Vozák a přihral přesně na nohu Smilkovi, který se nemýlil. Ve 14. minutě to byl opět Smilek, který fantasticky zpracoval dlouhý balón a poslal hosty do dvoubrankového vedení. Domácí byli jako opaření. Bílovecká obrana musela hasit jeden roh za druhým. Ve 20. minutě mohl navýšit Výmola, ale jeho pokus naposlední chvíli zablokoval obránce. V 21. minutě zahrozili opět z protiútoku domácí, ale svoji příležitost nevyužili. Ve 29. minutě mohl Smilek zkompletovat hattrick, ale chyběli mu milimetry aby míč usměrnil do brány. Ve 30. minutě to byl zase Macíček co stál tváří tvář golmanovi, ten však jeho střelu vytlačil na roh. Po této akci však i domácí ukázali své kvality a začali víc kontrolovat míč. Konec poločasu však patřil opět hostům, kdy zahrávali několik standartních situací.

Druhý poločas se nesl úplně v jiném duchu. Ikdyž to zprvu vypadalo, že hosté budou pokračovat ve své dominanci, Bílovec byl jednoznačně proti a díky většímu důrazu v osobních soubojích a nasazení začali čím dál víc zaměstnávat obranu hostů. V 55. minutě Pobořil ještě centr Bílovci skvěle vytstihl, ale v 58. minutě musel již kapitulovat. Útočná řada Bílovce skvěle vykombinovala naši obranu a kapitán domácích, Martin Limanovský, byl neomylný. Zápas se zdramatizoval a domácí cítili svoji příležitost, za to hosté znervózněli. V 70. minutě Pobořilovu bránu střela mimo ještě neohrozila, ale tu v 77. minutě po rohu Bílovce musel fantasticky na čáře odvrátit pryč. Domácí přídavali na tempu. V 88. minutě to byl opět Pobořil, který ve vyložené golové příložitosti útočníka Bílovce vychytal. V 90. minutě byl nařízen přímý kop z cca 18 metrů od brány, který skončila pouze v postavené zdi. Už to vypadalo na vítězství, ale to by se nesměl održený balón rychle vrátit do šestnáctky, kde vyrovnal na konečných 2:2 Pavel Střelec.

Hořký konec pro naše borce v Bílovci, ale zase důležitý bod z těžkého venkovního zápasu. Další zápas se odehraje v sobotu 13. 8. 2022 v 10:00 doma proti týmu FK Krnov.

TJ Valašské Meziříčí > FK Bílovec - TJ Valašské Meziříčí 2:2 (0:2)