FK Bospor Bohumín - TJ Valašské Meziříčí 2:0 (1:0)

5.9.2022

Sestava: Pobořil L. - Hrdlička, Švec, Němec, Macíček - Vozák (70´Sovák), Žilinský (80´Kelárek), Smilek, Pobořil R. - Vrána (76´Veselý) - Výmola

ŽK: Lukáš Pobořil, Pavel Macíček, Radim Pobořil

Bez vstřelení branky se vyhrát nedá, naši hráči zahodili několik brankových příležitostí včetně penalty a na mistrovský body nedosáhli.

Již v úvodních minutách bylo zřejmé, že domácí hráči nám nedarují nic zadarmo a organizovanou hrou nám moc šanci nedávali. Naopak sami si dokázali již ve 4. minutě vybojovat standartní situaci po faulu Lukáše Pobořila, který byl i oceněn žlutou kartou od rozhodčího. Následně se hosté vzchopili a začali si pomáhat standartními situacemi, které jsme bohužel nedokázali zúročit. Hezkým momentem byly v obranné fázi hry luxusní nůžky, které vystřihl Jonáš Vrána. Byli to však domácí, kdo se mohli radovat. V 17. minutě se po chybě ve středu hřiště zmocnil míče domácí Lukáš Príbela a nemýlil se. Stav utkání 1:0. Hosté po obdržené brance začali tlačit, ale k toužebnému srovnání nedošlo. Tlak hostů vygradoval v 34. minutě, kdy byla v náš prospěch nařízena penalta. Bohužel kapitán týmu, Martin Výmola, branku přestřelil.  Do konce poločasu mohly ještě oba týmy změnit skóre po zajímavých situacích, ale nestalo se tak.

Do druhého poločasu vstoupili logicky naši hráči aktivněji. Veškeré útočné pokusy však narážely do dobře připravené obrany hostů. Velmi blízko měl k vyrovnání opět Martin Výmola, ale ve vynikající střelecké pozici našel jen náruč domácího brankáře Kodeše. V 60. minutě byl ve velké přiležitosti Pavel Maciček, ale hlavou zamířil těsně vedle brankové konstrukce. Jak praví fotbalové moudro "nedáš, dostaneš", tak i v tomto zápase se potvrdilo. V 67. minutě se dostal do úniku domácí Bloksch a navýšil na 2:0. Obdržená druhá branky jakoby pohřbila další nasezení našich hráčů. Ke konci zápasu se zaskvěl Pobořil, který brávůrním zákrokem zachránil konečný stav utkání 2:0.

Další zápas hraje náš A tým doma, netradičně v neděli v 10:00 proti týmu FK SK Polanka n. O.

TJ Valašské Meziříčí > Aktuální > FK Bospor Bohumín - TJ Valašské Meziříčí 2:0 (1:0)