FK Kofola Krnov - TJ Valašské Meziříčí 1:1 (1:0)

25.3.2024

Bojovný zápas, který mohl skončit i naší výhrou, to byl nedělní zápas na hřišti v Krnově.

Sestava: Pobořil – Koleček (63´Koňařík), Němec, Tkadlec, Hrdlička – Bystřičan,  Smilek, Žilinský, Veselý (63´Výmola), Křenek - Gomola

Statistiky:

Střelci FKK: Jiří Mráz (30´)

Střelci TJVM: Tomasz Gomola (76´)

ŽK FKK: Hřivnáč (24´), Váňa (66´), Kerage (84´)

ŽK TJVM: Koleček (12´), Bystřičan (53´), Němec (60´), Výmola (90+2´)

Pozn.: statistiky jsou zaznamenány a vyhodnoceny za použití kamery VEO

Úvod zápasu ovládal domácí tým, který nás hned v prvních minutách zatlačil do hlubokého obranného bloku. Série rohů zásadně prověřila naší obranu. Již v 5. minutě se mohli domácí radovat, ale Tkadlec výborně zasáhl, když vykopl míč z brankové čáry. Hra se následně mírně srovnala, ale naši hráči pořád tahali za kratší provaz a svými nevynucenými chybami domácí až moc dostávali do hry. V 15. minutě vyzkoušel pozornost Pobořila domácí útočník. Na druhé straně jsme i mohli jít do vedení, ale své pološance Smilek nebo Veselý neproměnil. Ve 30. minutě jsme viděli výstavní trefu domácích. Jiří Mráz si navedl míč mezi čtyřmi našemi hráči a z 20 metrů napálil míč přesně do šibenice. Vstřelená branky nás probrala z letargie, ale k vytouženému srovnání to zatím nevedlo. Blízko byl Gomola ve 45. minutě, ale rozhodčí odmával jeho sporný offside.

Do druhého poločasu jsme vstoupili lépe my a po celou dobu jsme kontrolovali hru, kdy domácí hrozili pouze z rychlých protiútoků. Od 60. minuty jsme postupně utahovali smyčku kolem domácí branky. V 63. minutě došlo opět ke spornému momentu, kdy se dle našeho názoru měla kopat jednoznačná penalta po nakopnutí našeho Gomoly do hlavy v pokutovém území. Na naší snaze to ale nic nezměnilo. Vypracovali jsme si hned několik zajímavých situací. Srovnat se nám podařilo až po několikátém rohu, a to v 76. minutě, kdy se nejlépe zorientoval Gomola a srovnal stav skóre. Zápas jsme chtěli jednoznačně otočit, ale ani Bystřičan, Výmola, Hrdlička nebo Tkadlec nebyli se svými střeleckými pokusy úspěšní. Zápas tak skončil remízou 1:1.

Další zápas nás čeká opět venku, a to na hřišti TJ Břidličné. Utkání se odehraje na velký pátek ve 14:00. Společný autobus odjíždí od stadionu v 11:00.

TJ Valašské Meziříčí > FK Kofola Krnov - TJ Valašské Meziříčí 1:1 (1:0)