FK Nový Jičín - TJ Valašské Meziříčí 1:3 (0:1)

28.5.2023

Sestava: Pobořil - Hrdlička, Švec, Němec, Macíček - Sovák , Žilinský, Veselý, Smilek (76´Koleček), Vrána (83´Kopecký) - Výmola (78´Galus)

Branky: 26´David Smilek, 57´Martin Výmola, 61´Daniel Sovák (TJVM); 85´Marek Staněk (FK Nový Jičín)

ŽK: 66´Adam Hrdlička, 85´Lukáš Pobořil (TJVM); 88´Daniel Jež, 90+1´ Martin Zogol (FK Nový Jičín)

Rohy domácí: 5

Rohy hosté: 5

Fauly domácí: 10

Fauly hosté: 10

Regionální derby proti Novému Jičínu ovládli naši hráči a zaslouženě si odvážejí všechny body.

Úvod prvního poločasu byl ve znamení naší mírné převahy. Ovšem centr ve 4. minutě nenašel svého adresáta. V 6. minutě mohli domácí zahrozit z rohu, ale neprosadili se. Na druhé straně nás mohl v 7. minutě ve své šanci poslat do vedení Veselý, ale bohužel neproměnil. V 9. minutě vyslal Němec svoji dalekonosnou střelu, ale pro klid brankáře Jičína vedle. Ve 12. minutě mohli jít domácí ze standardky do vedení, ale střelec domácích trefil jen naši dobře postavenou zeď. Ve 22. minutě domácí velkou šanci, ale Pobořil byl proti. Skóre prolomil ve 26. David Smilek, který využil krásného pasu Výmolu a střelou těsně k tyči nedal brankáři žádnou šanci. Domácí chtěli se skórem do poločasu něco udělat, čemuž odpovídal i jejich mírnější tlak, ale do poločasu se skóre nezměnilo.

Druhý poločas začal převahou domácích, ale zásadnější šanci si nevypracovali. Hrálo se zejména o střed hřiště, ani náš roh v 54. minutě změnu skóre nepřinesl. To se změnilo v 57. minutě, kdy se k hlavičce dostal osamocený Výmola a z malého čtverce se nemýlil. Domácí reagovali v 59. minutě, ale hlavička útočníka Jičína letěla nad brankovou konstrukci. Na druhé straně to byl Sovák, který sraženou střelu Výmoly doklepl do prázdné branky a zvýšil tak na 0:3. Domácí však nic nevzdali. V 64. minutě to byl opět Pobořil, který chytil šanci domácích. My jsme však nic nepodceňovali a kompaktní hrou domácí k velkým šancím nepouštěli. To se změnilo v 85. minutě, kdy se k propadlému míči dostal domácí Staněk a snížil na konečný výsledek 1:3.

Další zápas čeká náš A tým doma, kdy v posledním domácím zápasu sezóny vyzveme v pátek v 17:00 tým SK Beskyd Frenštát pod Radhoštěm.

TJ Valašské Meziříčí > Aktuální > FK Nový Jičín - TJ Valašské Meziříčí 1:3 (0:1)