ŽK FKSK:: Petr Hluchý (75´), Kamil Rozsypal (90+1´)

Přímy kop FKSK: 14

Příhrávky TJVM: 124

Přihrávky FKSK: 303

Pozn.: statistiky jsou zaznamenány a vyhodnoceny za použití kamery VEO

Do zápasu jsme vstoupili aktivněji a svým dobrým pohybem jsme si vypracovali několik slibných momentů. Již v první minutě se do zajímavé šance dostal Koňařík, ale k vyloženému ohrožení branky domácích to nevedlo. V 5. minutě jsme měli zase my štěstí. Bystřičan poslal malou domu na Pobořila, který svým odkopem trefil presujícího útočníka domácích. Míč sice skončil v naší síti, ale naštěstí odrazem od ruky útočníka. Rozhodčí tedy správně vyhodnotil nastalou situaci dle Pravidel fotbal uč. 12 a nařídil nepřímý kop od naší branky. My jsme tak pokračovali ve své hře, kdy zejména naši křídelní útočníci Koňařík a Veselý dávali obraně domácích pořádně zabrat. Gólovou radost nám poté přinesl Martin Výmola, kterému Žilinský předložil luxusní míč přímo do nohy a Martin se nemýlil. Následovala pasáž, kdy se domácí logicky snažili o vyrovnání, ale ani z celé řady rohů se jim nepodařilo skóre srovnat. Naopak my jsme hrozili z nebezpečných rychlých protiútoků. Gól do šaten poté vstřelil Koňařík, který si ve 43. minutě počíhal na chybu obránce domácích a v samostatném sólu chladnokrevně zakončil přesně k tyči.

Do druhého poločasu vstoupili domácí velice aktivně. V 50. minutě nám zatrnulo, útočník domácích z voleje vyslal parádní střelu, k jeho smůle však jen do břevna naší branky. Na druhé straně jsme i my mohli dát ještě jednu branku na víc. V 53. minutě chyběli Výmolovi centimetry, aby míč tečoval do branky Polanky. Domácí ale nic nevzdali a postupně začali obléhat naše pokutové území. To vyústilo v řadu standartních situací a opět nastřelenému břevnu naší branky. Naopak my v 74. minutě jsme z rohu mohli navýšit vedení, ale gólman domácích reflexivně míč chytil. Naději domácím vykřesal v 75. minutě Petr Hluchý, který přesný centr z přímého kopu nasměroval do naši branky. Domácí ještě víc přidali na aktivitě, ale naše obrana fungovala kompaktně a na hraně sebeobětování. S vypjetím všech sil se nám tak povedlo dovést utkání do vítězného konce.

Další zápas nás čeká doma! V sobotu, 20. 4. 2024 v 16:00, vyzveme na domácím hřišti tým SFC Opavu "B". Tak přijďte podpořit naše hráče v dalším divizním duelu!

TJ Valašské Meziříčí > FK SK Polanka nad Odrou - TJ Valašské Meziříčí 1:2 (0:2)