FK Vigantice - TJVM B 2:4 (1:2)

27.9.2021

Po skvělém výkonu tři body putují do Valmezu.
TJVM: Vrba – Zachrdla, Němec, Kelárek, Kiss Farkas - Koleček, Kopecký (60´Fröhlich) – Melichařík (82´Juřík), Žemla (37´Straka), Daniš - Horáček (54´Matocha)

branky: 20´ Kelárek, 32´ Melichařík, 52´ Horáček, 89´ Daniš – 28´ Václavík, 60´ Paprskář (p. k.)

Muži B v sobotu sehráli parádní zápas. Na hřišti favorita FK Vigantice se nezalekli úvodního náporu domácích a postupnými kroky se propracovávali do režiséra hry. Na začátku utkání to byli domácí, kdo se snažil rychlým skórováním zahájit útok na tři body. I přes drobné chyby zadní řady Valmezu pozorným bráněním, v zádech s dobře chytajícím Vrbou, tyto okamžiky ustály a vrhly se do útoku. Rychlá hra směrem dopředu po křídlech brzy znamenala ohrožení vigantické branky. O první změnu skóre se postarali valašskomeziříčští obránci. Ve 20. minutě zprava odcentroval míč před domácí bránu Koleček a na zadní tyči se dostal nejvýše Kelárek – 0:1. Útočná hra na obě strany se nesla v duchu fair play a přicházely další šance. Domácí se propracovali na hranici pokutového území Valmezu, několik navazujících minel obránců a špatně odkopnutý míč se před vápnem objevil přímo před rozběhnutým Václavíkem, který se střelecky nemýlil – 1:1 (28´). Brzy po rozehrávce ze středu hřiště na výsledkové tabuli opět úřadoval Valmez. Horáček uviděl otevírající se ulici středem hřiště před Melichaříkem, propíchl mu míč a bylo 0:2 (32´). Poslední minuty první půle patřily jednoznačně Valmezu a škoda, že parádní hlavičku Zachrdly po centru Kopeckého až zázračně vychytal vigantický Slovák.
Pokud Vigantice v šatně přemýšlely nad rychlým vyrovnáním, vůbec jim představy nevyšly. Naopak to byl Valmez, kdo diktoval tempo v úvodu druhého dějství. Daniš přesným míčem za obranu vyzval Horáčka a ten mezi nohama domácího brankáře zvýšil skóre ve prospěch Valmezu – 1:3 (52´). Celý zápas výborně bráněný vigantický Baroš si našel svůj okamžik. Rychlý útok dovedl až do pokutového území hostů a po kontaktu s brankářem Vrbou byla odpískána penalta. Paprskář se nemýlil a opět bylo o co hrát – 2:3 (60´). Vigantice se tlačily dopředu a v jejich obranných valech se otvírala okénka. Jedno z nich si našel Kopecký. Když se objevil zcela sám s míčem za vigantickou obranou nezbylo domácímu Slovákovi nic jiného než vyběhnout z brány a pokusit se o záchranu. Místo míče před pokutovým územím trefil hráče Valmezu a nemohlo následovat nic jiného než vyloučení. Domácí již poté neměli síly na zvrat a tečku v zápisu skóre napsal přesnou trefou Daniš – 2:4 (89´).
Ve Viganticích se hrál divácky pohledný duel plný útočných akcí na obou stranách. Sportovní přístup hráčů obou týmů a snaha hrát fotbal byly velmi slušnou pozvánkou na další zápasy I. A třidy.
Valmez B zve příznivce na neděli 3. 10., kdy ve 13:30 přivítá v beskydském derby Rožnov p. R.