19.3.2022

Přátelské utkání 1. BFK Frýdlant nad Ostravicí - TJ Valašské Meziříčí 3:2 (2:1). Střelci: Šimon Vrána, Milan Urban

Sestava: Pobořil (46´ Michut); Kadla - Kelárek – Kuběna – Vozák (46´ Kopecký); Vrána Š. (46´ Macíček) - Žilinský - Smílek – Vrána J.; Urban (46´ Veselý) – Výmola (46´ Gajdoš)

Dnes náš A tým zajížděl na svou generálku do nedalekého Frýdlantu nad Ostravicí, kde vyzval místní divizní celek 1. BFK. Slunečné počasí, travnaté hřiště, slušná divácká návštěvnost, to vše napovídalo ke kvalitnímu fotbalovému zážitku.

Úvod zápasu začali aktivněji domácí hráči, kdy ve 3. minutě zahrozili ze standartní situace. Poté převzali inciativu hosté, kdy v gólové situaci Jonáše Vránu vychytal domácí gólman. Zápas měl rychlý spád a hrálo se „nahoru – dolů“. V 8. minutě mohli jít domácí do vedení, ale tečovaná střela zamířila těsně vedle. V 11. minutě naopak Šimon Vrána mohl otevřít skóre, ale střela z voleje mířila těsně mimo. Úvod zápasu byl ve znamení spousty nedovolených zákroků na obou stranách. Ve 13. minutě otevřel skóre domácí Kučera, který po rychlém brejku zamířil přesně. Hosté rychle odpověděli a v 18. minutě srovnal na 1:1 Šimon Vrána. Domácí však přidali na tlaku, kdy ve 22. minutě skvěle Pobořil zneškodnil střelu domácích. Hosté poté kontrolovali hru, kdy třeba Žilinský po centru Kadly byl k brance velmi blízko. Ve 33. minutě však byla odpískána penalta pro náš neprospěch, kterou domácí s přehledem proměnili. Stav utkání 2:1. Vysoké tempo hry pokračovalo, ve 37. minutě mohl Urban zvýšit pro hosty, ale ve tváří v tvář gólmanovi nevyřešil svůj průnik dobře. Ve 41. poté opět zaúřadoval Pobořil, který bravurně vychytal volej domácího hráče.

Úvod druhého poločasu byl aktivnějším celkem ten z Valašského Meziříčí. Jonáš Vrána svou střelou trefil přesně náruč frýdlantského brankáře, Gajdošův průnik skončil těsně nad. V 59. minutě opět zahrozili domácí, ale ve vyložené situaci neproměnili. V 69. minutě byl k vyrovnání blízko Kadla, ale jeho průnik přes čtyři hráče přišel vniveč. V 74. minutě potom domácí zvýšili na 3:1 po brance hráče Milara. Naši borci poté zvýšili tempo hry, a snížili v 86. minutě brankou Urbana, ale vyrovnat již nedokázali. Rozhodčí tedy zápas ukončil s výsledkem 3:2.

Po této generálce nás čeká již první ostrý zápas. Ve šlágru kola zajíždíme na půdu druhých Kozlovic. Zápas začne v neděli v 15:30, na hřišti v Kozlovicích u Přerova.

AH

TJ Valašské Meziříčí > Generálka A týmu: 1. BFK Frýdlant nad Ostravicí - TJ Valašské Meziříčí 3:2 (2:1)