6.6.2022

Další herní víkend naší mládeže a pořádná porce fotbalových minut

U19

MFK Havířov -TJ Valašské Meziříčí U19 3:3 (1:1)

Branky: 14. Draxler, 60. vlastní Vaigl, 60. Kožusznik – 6. a 89. Vrána, 80, Veselý

Sestava: Kvapil – Sušeň (55. Jašíček), Nevařil (46. Pastrnek), Kurinec, Plandor – Bílý, Veselý, Vaigl (61. Koňařík), Juřík (46. Barbořák) – Vrána, Vozák (58. Křenek)

Od začátku jsme dobývali obranu Havířova a tlak se nám vyplatil gólem Vrány už v šesté minutě. Pokračovali jsme nadále v nájezdech na domácí polovinu, ale postupně se ve hře objevovaly nepřesnosti, které vyústily v nepochopitelný zkrat při kombinaci na kraji naší šestnáctky, kdy jsme odevzdali míč domácímu hráči, ten pohodlně nacentroval před bránu, kde se havířovský útočník nemýlil. I nadále jsme v celku slušně kombinovali odzadu. Posledních třicet metrů jsme bohužel měli nekvalitu na míči a naše akce tak ztroskotávaly na zasunuté obraně.

Ta pokračovala i ve druhém poločase a přišel dvojnásobný trest po rohu a vlastním gólu a po zbytečně vyrobené a proměněné penaltě. Postupně se do hry dostali čerství hráči. Havířov byl prakticky zamknutý na vlastní polovině a jejich „autobus“ spolu se zvednutým sebevědomím po vedení nám nedovolily snížit. Několikrát se vyznamenal i jejich brankář. Až přišla 80. minuta a přímý kop Veselého, který z více než třiceti metrů vymetl bombou šibenici. Na gólu byla jediná vada. A sice, že se zápas nenatáčel. Byla to opravdu paráda. Tlak jsme ještě vystupňovali a domácí už byli jen v šestnáctce a těsně kolem ní. V předposlední minutě zařídil Vrána dorážkou vyrovnání.

Bod je z tohoto zápasu málo. Soupeř trestal chyby ze situací, které hráči umí vyřešit. A umí i lépe řešit situace při útočných akcích, kterých jsme měli opravdu hodně. Náš tým zápas rozhodně neodchodil, chyběla tam jen kvalitnější práce s míčem a překvapivá myšlenka. Domácí se svou defenzivní taktikou slavili úspěch a byli blízko k vítězství.

Jan Pítr

U17

MFK Havířov -TJ Valašské Meziříčí 1:12 (0:7)

Byl to mezi týmy obrovský rozdíl a muselo se to zkrátka odehrát a dohrát. Sportovně a s ohledem k soupeři nezaznělo po zápase ani cigy-caga a obdrženou branku jsme domácím vlastně přáli. Super bylo vidět hrát spolu bratry Bořka a Roberta Koňaříkovi, kteří mají opravdu velký talent.

Michal Vacula

U15

ŠSK Bílovec - TJ Valašské Meziříčí 6:1 (3:0)

Tohoto soupeře jsme zatím neporazili, pouze s ním doma remizovali. V týdnu se zranil klíčový defenzivní záložník Maldy. Otřes mozku. Mínus jedna. Kozel - natažené tříslo. Mínus 2. Navíc jsme posunuli nejlepšího záložníka Roberta za odměnu na zápas s U17 do Havířova. Mínus 3. I tak jsem věřil, že Bílovec potrapime. Výkon je postaven na týmu a tak se není čeho bát. Tým hrál pěkný kombinační fotbal, kterému tentokrát chyběla finální fáze. Naopak soupeř trestal každou chybu. Až ke konci jsme se prosadili i střelecky, ale soupeř nás opět potrestal z brejku. Konečný výsledek 6:1 je smutny, ale výkon mě potěšil. Čeká nás poslední zápas s Přerovem, tak snad za plný počet bodů.

Ondřej Koňařík

U14

ŠSK Bílovec - TJ Valašské Meziříčí 3:1 (0:0)

Sobotní zápas v Bílovci splnil účel. Kluci to odmakali naplno a i když jsme prohráli, není třeba se vůbec za nic stydět. Škoda jen, že jsme neměli více hráčů na střídání, ale aspoň si ostatní zase o to více zahráli, ale v závěru zápasu už i lehce tahali nohy. Začátek byl opatrnější, ale druhý poločas už to bylo nahoru dolů. Bohužel více štěstí měli domácí a vyhráli zaslouženě. Takových zápasu by mohlo být více, dobrý soupeř s kterým musíme hrát naplno a každá chyba se trestá. Kluky to posouvá dále a o to nám přesně jde. Makat na sobě a stále se zlepšovat. Teď nás čeká poslední zápas v Přerově a jestli kluci podají podobný výkon, tak s treňou budeme spokojeni.

Filip Pikal

U13

FK Třinec - TJ Valašské Meziříčí 5:7

Nemožné se stalo skutečným, kluci z U13 přivezli první 3 body. V sobotu 4.6. zajížděl tým z Valašského Meziříčí do Třince. Příjemný areál v Neborech s luxusně připravenou trávou byl výhodný pro náš styl hry. Kluci sice ze začátku zaspali dostali hloupé góly, do toho se nám zranil kapitán Guraš a vypadalo to, že to opět nevyjde. Jenže Valmezaci začali makat a bojovat jeden za druhého. Stav otočili a následný brankový náskok si nenechali utéct a právem slaví první vítězství. Trenér: věděl jsem že ta výhra přijde. Celý tým udělal kus práce od zimy. Náš poctivý týmový výkon podpořil skvělé hrající Solanský, kterýž vstřelil 6 branek. Kluci si zařvali a užili si pocit z výhry. Ale musíme rychle zpátky do tréninkového procesu, protože nás čekají poslední dva zápasy. Ve středu FC Baník Ostrava a v neděli derby s FC Vsetín, se kterým budeme mít možnost odlepení ze chvostu tabulky.