6.9.2022

Další herní víkend naší mládeže je za námi. Starší dorost stále neporažen.

U19

TJ Valašské Meziříčí - MFK Vítkovice 4:2 (1:1)

Branky: 39. pen. Plandor, 50. Vaigl, 71. Vrána, 90. Vozák – 12. Kunz, 64. Staniek

Sestava: Kvapil – Pastrnek, Kurinec, Nohavica, Plandor (69. Zahradník) - Veselý, Bílý, Vaigl, Juřík (71. Šimurda) – Vozák, Vrána

V úvodních minutách jsme měli dvě velké šance. Vozák ani Bílý své přehození brankáře neproměnili. A tak se radoval soupeř. Nedorozumění v zadních řadách vyřešil prostřelením brankáře na bližší tyči. Hned nato jsme mohli srovnat Veselým, ale opět se z vyložené šance nepodařilo skórovat. Vyrovnání přišlo až po penaltě na Bílého. Proměnil bezpečně Plandor.

My jsme se v úvodu druhého poločasu dokázali Vaiglem dostat do vedení. Důraz Vrány vedl k zisku míče a následný prudký centr Vozáka uklidil střelec hlavou citlivě k tyči. Soupeři si nic nedarovali a na hřišti to jiskřilo. Vítkovice dokázaly srovnat po našem nekvalitním odehrání míče a následné prudké střele z úhlu. Remízový stav vydržel sedm minut. Prosadil se Vrána, který dohrál situaci po rohu Bílého a odrazu od břevna a vrátil nám vedení. V samotném závěru se prosadil Vozák. Z bezprostřední blízkosti zasunul míč do sítě po předchozím uvolnění se a milimetrové přihrávce Šimurdy.

Těžký zápas s kvalitním soupeřem moc krásy nepobral. Nebyl sice nudný, ale byl plný soubojů a dlouhých míčů. Týmy si navzájem dokázaly bránit rozehrávku odzadu. Nebyla to úplně naše hra. O to důležitější je zisk všech bodů.

Jan Pítr

U17

TJ Valašské Meziříčí - MFK Vítkovice 2:4 (0:2)

Střelci: 58', 71' (p) Marek

Sestava: Krejčíř, Hub (Pečiva 85), Kovář, Bětík A., Novosad( Kostka 46'), Koňařík (Sovák 66'),Vavřík, Sedlák, Marek, Zubík (Kozlovský 62'), Květák (Bětík R. 46')

Další mistrovský zápas, jsme přivítali doma silný tým z Vítkovic. Od začátku zápasu hosté vysoko napadali naší obranu. I když jsme to věděli a připravovali jsme se na to celý týden, tak na hřišti docházelo ke velkým chybám. Neustále nás trápí první dotek a nepřesné jednoduché přihrávky. V 19' minutě jsme nezachytili jeden brejk a Krejčíř hasil faulem v pokutovém území. Hosté se nemýlili a pokutovým kopem otevřeli skóre na 0:1. Po obdrženém gólů se nám povedlo trošku srovnat tempo, avšak přišla druhá penalta. Kovář skvěle vybojoval míč, avšak při snaze vyřešit akci fotbalově, o něho znovu přišel a na poslední chvíli fauloval hráče v pokutovém území. Druhou nařízenou penaltu hosté bez problémů proměnili a zvýšili tak v 33' minutě na 0:2 .

O poločase došlo k prostřídání hráčů a nabádání k většímu důrazu a vysokému napadání. Aktivní přístup našich hráčů nám vycházel a hosté se dostávali čím dál víc pod tlak. V 58' minutě po krásném propichu snížil Marek na 1:2. Bohužel o pár minut později přišlo opět navýšení skóre Vítkovic. Po nepohlídané zadní tyčce zvýšili na hosté na 1:3.

Kluci z Valmezu to nezabalili a za každou cenu chtěli zápas zlomit na svou stranu. V pokutovém území byl v 71' minutě Marek faulován a tentýž hráč snížil na 2:3. Naše aktivní hra, dělal problémy Vítkovicím, už to vypadalo na vyrovnání. Bohužel po našem rohu, upláchl vítkovický kapitán naší obraně a zvýšil na konečných 2:4 v 75'. Ke konci utkání už to bylo velmi vyhrocené a to hlavně hostující střídačkou, když byl v 85' minutě oprávněně vyloučen hostující hráč. I přes obrovský tlak, se nám nepovedlo vyrovnat.

Tr.

Mrzí mě, že opět dostaneme hloupé góly. Musíme se více zaměřit na koncentraci při bránění standartních situací. Musím však všechny pochválit za snahu o kombinaci, která se neustále zlepšuje . Šanci v sestavě dostali jiní hráči a tak jsem rád, že se daří téměř všechny zapojit do hry. Mrzí mě zbytečné chování lavičky hostů, které do mládežnického fotbalu nepatří.

V týdnu nás opět čekají 4 tréninky a v sobotu zavítáme do Přerova.

Lukáš Bayer a Vojtěch Krajča

U15

FC Bílovec - TJ Valašské Meziříčí 2:4 (1:3)

Sobotní zápas nám sedl parádně. V prvním poločase jsme na soupeře vletěli a bylo nás plné hřiště. Zase nám vyšel vstup a v 5' už to bylo 0:2 v náš prospěch. Bílovec sice snížil ale brzká branka na 1:3 nás celkem uklidnila. Měli jsme v prvním poločase ještě hodně šancí, ale že jsme páliči, na to už jsme si zvykli. Do druhého poločasu jsme opět nahodili dva mladší kluky do hry a chvíli jsme se na hřišti hledali. Jenda měl tutovku na 1:4 ale klasicky to spálil. Bílovec dal se štěstím branku na 2:3 a chtěli uhrát remízu. Naštěstí po krásném úniku Dejva uklidil míč do soupeřovy brány a svým hattrickem stavil konečné skóre na 2:4. Vezeme domů důležité 3 body proti těžkému soupeři. Teď zapracovat na tréninku na nedostatcích, kterých je tam stále hodně a v sobotu jdeme doma na Šumperk. Další vynikající soupeř na kterého se musíme dobře připravit.

Filip Pikal

U14

FC Bílovec- TJ Valašské Meziříčí 7:2 (5:0)

Cílem dnešního utkání bylo vyzkoušet 4 typy sestavy, abychom měli představu, jak kluci fungují v jednotlivých kombinacích. Bohužel první polovinu nedohrál Perun pro obnovené zraněni třísla, což se projevilo na pevnosti obrany a výsledků 5:0. Do druhé poloviny jsme vstoupili s novou sestavou a energii a snížili na 5:2. Místo abychom po šanci dotáhli na 5:3, přišla z protiútoku sprcha 6:2. I tak kluci nepolevili a až do konce bojovali. Za odměnu skončila druhá polovina 2:2. A nebyla to náhoda, ale vysledek tréninku v týdnu, který musíme zopakovat znovu a znovu.