Hodnocení podzimní sezóny 2022/2023 našeho A týmu

28.11.2022

Hodnocení podzimn ísezóny 2022/2023 našeho A týmu a plán zimní přípravy 2023.

Do letní přípravy náš A tým doznal velkých hráčských změn: přišli Jan Hegar, Daniel Němec, Lukáš Galus, Radim Pobořil, Adam Hrdlička, Daniel Sovák a Lukáš Křenek; odešli: Milan Urban, Jan Kuběna, Šimon Vrána a Milan Michut.

V rámci letní přípravy předváděl náš A tým dobré výsledky a celý realizační tým byl s předváděnou hrou spokojen. Plány mírně narušilo neočekávané přeřazení do divizní skupiny F, se kterým jsme se však velice rychle vyrovnali. V úvodní části sezóny náš A tým předváděl pohledný a útočný fotbal plný kombinací, ale na druhou stranu přišly i zbytečné ztráty bodů z dobře rozehraných zápasů. Hned v úvodu remíza v Bílovci, kdy domácí vyrovnali v poslední minutě zápasu nebo remíza s Opavou "B", kde jsme vedli ve druhém poločasu 2:0. Přišel i skvělý výsledek proti Břidličné, kterou jsme jednoznačně porazili 6:1.

Následně však přišel výkonostní propad, kdy i přes dobrou útočnou hru jsme nedokázali skorovat. Dvě porážky v řadě s Bohumínem a Polankou se zastavily ve vypjatém duelu s Havířovem, který jsme doma porazili 1:0 díky vstřelené brance v nastavení druhého poločasu. Výkony týmu byly potom jak nahoupačce. Na poražku s Unii Hlubinou naši borci odpověděli výhrou v Bruntále, aby v Karviné, i přes kvalitní výkon, prohráli vysoko 4:1. Reputaci si valašskomeziříčtí hráči vrátili vítězstvím 3:1 s Novým Jičínem, aby ale hned další zápas stejným poměrem prohráli s Frenštátem. Poslední zápas pak skončil remízou 2:2 s Rýmařovem. Díky těmto nevyrovmaným výsledkům náš A tým přezimuje na 8. místě tabulky s 18 body a je tak zcela jistě za očekávením, které jsme všichni na začátku sezóny zcela jistě měli. Teď následuje zasloužený zimní odpočinek, abychom opět na začátku ledna začali se zimní přípravou. Ta se bude skládat z těchto zápasů:

4. 3. 2023 v 10:00: Tatran Všechovice – UT Hranice

11. 3. 2023 v 10:00: SK Baťov - doma (za nepřízně počasí UT Baťov)

První mistrovské utkání jarní části sezony 2022/2023 nás čeká doma, kdy vyzveme pravděpodobně v sobotu 19. 3. 2023, tým FC Bílovec.

Všem našim fanouškům, podporovatelům a sponzorům, bychom chtěli poděkovat za přizeň v podzimní části sezóny a již se těšíme na další společně prožité fotbalové momenty jarní části sezóny. Děkujeme!