Hodnocení sezóny 2022/2023 našeho A týmu

16.6.2023

Pro náš A tým je již sezóna uzavřena a jako poslední tečkou je tradiční hodnocení uplynulé sezóny a celkového čtvrtého místa v divizní tabulce. 

Finální tabulka mluví jasně, TJ Valašské Meziříčí se umístilo s 44 body na bramborovém 4. místě divizní tabulky s bilancí 13 výher, 5 remíz a 8 proher. Nejvíc vstřelených branek padlo ve 4. kole doma proti Břidličné, kterou jsme porazili 6:1. Naopak nejvíce jsme inkasovali v kole 10. proti Karviné, kde jsme prohráli 4:1. Bilance vstřelených branek je aktivní, celkem jsme dokázali vsítit 49 branek a inkasovali jsme celkem 38 branek. 

A jak hodnotí sezónu trenér Pavel Hajný, na to jsme se ho zeptali v krátkém komentáři:

"Po krátké, ale dobré letní přípravě jsme začali mistrovské utkání velmi nadějně, sice jsme v Bílovci i v Opavě remizovali, doma jsme první 2 utkání vyhráli a vstřelili 10 branek, ale především kvalita hry byla dobrá. Ovšem pak jsme prohráli v Bohumíně, následně doma s Polankou a tím jsme předznamenali celou sezónu, to je kolísavost výkonů i výsledků. Nejvíc na podzim mě mrzel závěr, kdy po vítězství s Novým Jičínem jsme prohráli ve Frenštátě a poslední zápas remizovali doma s Rymařovem. Proto jsme po podzimu obsadili až 8. místo při zisku 18 bodů, což bylo zklamání. Na čelo tabulky jsme však ztráceli jen 7 bodů a věřil jsem, že můžeme při určité shodě okolností na jaře atakovat ještě špici tabulky.

Příprava byla kvalitní, takže jsem byl optimistou. Začátek nebyl ideální, protože jsme 2x remizovali, pak jsme však porazili Opavu a vyhráli v Břidličné a myslím, že jsme si začali věřit. Ovšem následovala domácí porážka s Bohumínem, vítězství v Polance a ihned porážka doma s Hlubinou. Tím jsme se vrátili na stejnou vlnu jako na podzim. Do konce zbývalo 6 zápasů, 5x jsme vyhráli, ale prohráli doma s Karvinou. Nakonec jsme na jaře získali solidních 26 bodů, ale na lepší než 4. místo to nestačilo.

Abychom se posunuli dále, je potřeba  podávat vyrovnanější výkony, jako plus do další sezóny by mohly být zvládnuté poslední zápasy." zhodnotil sezonu 2022/2023 Pavel Hajný.

A teď trochu statistiky: 

Nejlepším střelcem týmu a druhým nejlepší střelcem celé soutěže je s 15 brankami Martin Výmola! Druhým nejlepším střelcem našeho týmu je s 8 brankami David Smilek a třetím nejlepším Daniel Sovák se 4 brankami. 

Nejvíc asistencí si připsal Adam Hrdlička, který se podepsal na celkem 10 brankách. Druhé místo je sdíleno hned čtyřmi hráči, kdy každý si připsal 4 asistence a jimi jsou: Martin Výmola, David Veselý, David Smilek, Jonáš Vrána.

Nejvíce žlutých karet máji na svém kontě Lukáš a Radim Pobořil. Oba jich obdrželi celkem 6. Radimovi na to však stačila pouze podzimní část sezóny, jelikož jaro již hraje za druholigový Púchov. Dále byli pětkrát napomenuti Pavel Macíček a Daniel Němec. Červenou kartu jsme v našem týmu viděli dvakrát a to v podání jak Lukáše, tak i Radima Pobořila. 

Sezóna to byla dlouhá a náročná a celkové 4. umístnění lze považovat za uspokojivé. Ale samozřejmě měl tým potenciál i na příčky vyšší. Svou kvalitu ukázal hlavně v závěru jarní části sezóny, na čemž věříme, že naváže v nadcházející sezóně. 

Letní příprava našeho A týmu začíná již 3. 7. 2023 a v plánu má tyto přátelská utkání:

8.7. 2023 v 10:30 venku proti SFK ELKO Holešovu

15. 7. 2023 v 10:00 na hřišti Lhotky n. B. proti SK Hranicím

22. 7. 2023 v 10:00 venku proti SK Baťov

30. 7. se odehraje předkolo MOL CUPU (čas, místo a soupeř bude upřesněno)

První kolo nové mistrovské sezóny se plánuje na 6. 8. 2023. 

Tímto bychom chtěli poděkovat všem našim fanouškům za podporu a věříme, že nás přijdou podpořit i v další mistrovské sezóně!

Děkujeme také našim sponzorům, městu Valašské Meziříčí, společnosti CABOT, společnosti DEZA, společnosti ROBE, společnosti TS Valašské Meziříčí a všem ostatním sponzorům a podporovatelům za přízeň v nás vloženou. Děkujeme!

Za TJ Valašské Meziříčí

Antonín Hořín

manažer klubu

 

TJ Valašské Meziříčí > Hodnocení sezóny 2022/2023 našeho A týmu

 

Partneři a sponzoři

 deza.png

1394093035.gif

image_2.jpg

zlínský_kraj.png

014193.png 

logo_robe.jpg

11teamssports.png

background.png

 vm5.jpg

  valassky-fotbal_logo_kulate.png

facr_logo_zjednodusene_rgb.png

 logo_mlékárna_vm.jpg

 logo_lvtrans.jpg

logo_restaurace.gif

 logo_skalka.jpg

logo_triogas_2016-01.jpg

vm2.jpg

hajdík0.png

sychrovnet.png

_asport-logo-navrh-2017_final-verze-logo.jpg

ingdop.png

agel.png

Partneři a sponzoři
Partneři a sponzoři
Partneři a sponzoři