Hodnocení zimní přípravy týmu U14 a příprava na začátek sezóny

4.3.2022

Sezóna již klepe na dveře a tým kategorie U14 se na ní svědomitě připravuje a to třeba přátelským zápasem proti hráčům z Nového Jičína.

Nový Jičín - Valašské Meziříčí  1:6

Góly: Orel 2x, Gřešák, Kubíček, Glamoš a Šulák

Ve čtvrtek jsme sehráli menší generálku na hřišti v Novém Jičíně. Bohužel druhý poločas už jsme museli dohrávat pouze v 11 hráčích. Kluci ale ukázali, že mají ze zimní přípravy dobře naběháno a tak jim nedělalo problém hrát 45 minut bez střídání. V zápase nás opět ale trápila finální nahrávka, první dotyk s míčem a hlavně klid v zakončení, i tak jsme zápas ale zvládli. Každopádně nám to ukázalo na čem ještě musíme v trénincích značně zapracovat.

V sobotu nás čeká poslední přípravný zápas doma proti Starému Městu v 10:00.

To bude třešnička za naší zimní přípravou, kterou až na nějaké výjimky borci odmakali na jedničku. V přípravě jsme odehráli 11 zápasů, z toho 10 výher a jedna prohra 0:1, kdy se nám zápas moc nepovedl. Jsme velmi rádi, že v zápasech to nestojí jen na jednom kanonýrovi, který by tam sypal jednu branku za druhou. V týmu máme 15 hráčů a 12 z nich si zapsalo aspoň po jednom gólu. Dokonce i náš brankář Jerry skóroval z penalty a tak jsem asi našli nového chladnokrevného střelce na pokutové kopy.

Co však v přípravě musíme vyzdvihnout, jsou pondělní tréninky s naší fyzioterapeutkou paní Evou Kopeckou, kterou máme každých 14 dní. I když je trénink někdy náročný, kluky to posouvá dál a o to nám přesně jde, být lepším hráčem a pořád se zlepšovat. A když už někoho v týmu něco trápí po zdravotní stránce, Evča svými zázračnými ručičkami vždy pomůže k uzdravení. :-)

Naše výsledky jsou možná potěšující ale my nesmíme hlavně usnout na vavřínech a chceme potvrdit naši stoupající formu i v mistrovských utkání. To první nás čeká v neděli 13. března doma, kdy sehrajeme hned na úvod jarní části derbíčko proti Vsetínu od 12:00. Tak nás přijďte podpořit a přesvědčit se, že jsme se konečně naučili hrát pohledný fotbal.