Hodnotíme podzimní část sezóny našeho týmu U9

6.12.2023

V sérii hodnocení podzimní části sezóny se dnes podíváme na kategorii U9.

V podzimní části jsme trénovali na trávě prvky fotbalové abecedy vycházející z corver techniky individuálních dovedností ve vedení míče. Zde se ukázaly velké rozdíly schopnosti hráčů ovládat míč. Bylo nutné rozdělit tým na 3 skupiny a každé z nich se věnovat zvlášť.

Při zápasech se projevily dvě věci, které bylo nutné u našeho týmu zlepšit. První byla střelba na bránu. Proto jsme ji nyní zařadili do každého tréninku. Další chybou byla malá vzájemná spolupráce hráčů. Před závěrečným fotbálkem si tedy na každém tréninku dáváme chvilku na připomenutí prvků „malé taktiky“, což znamená např. povel: úkol, roztáhni, závora apod. Důraz kladu na správné rozhodování  hráčů – zda udělat kličku nebo přihrát.

V průběhu cvičné hry upozorňuji hráče na chyby, kterých se dopouštějí. Např. všichni chtějí dát gól a nikdo se nevrací do obrany apod. Fotbalová hra je tím částečně přerušovaná, ale takto si hráči nejlépe zafixují, kde dělají chyby.

Po dvou měsících takovýchto tréninků velmi silně vnímám jak se hráči herně zlepšili. Důkazem bylo utkání s týmem Hrachovce, se kterým jsme vždy prohrávali. V prvním přátelském utkání zimního ValMez CAP U9 jsme je porazili ve všech zápasech.

V současné době jsme v tělocvičně, kde budeme trénovat kromě fotbalu i pohybová cvičení spojená s gymnastikou. Hodně se také zaměříme na zdokonalování kličky s klamavým pohybem. Hráči to v podstatě umí, ale v zápase to zatím nedokáží použít.

Takže je pořád co trénovat a zlepšovat.

Roman Štěrba

 

TJ Valašské Meziříčí > Hodnotíme podzimní část sezóny našeho týmu U9

 

Partneři a sponzoři

 deza.png

1394093035.gif

image_2.jpg

zlínský_kraj.png

014193.png 

logo_robe.jpg

11teamssports.png

background.png

 vm5.jpg

  valassky-fotbal_logo_kulate.png

facr_logo_zjednodusene_rgb.png

 logo_mlékárna_vm.jpg

 logo_lvtrans.jpg

logo_restaurace.gif

 logo_skalka.jpg

logo_triogas_2016-01.jpg

vm2.jpg

hajdík0.png

sychrovnet.png

_asport-logo-navrh-2017_final-verze-logo.jpg

ingdop.png

agel.png

Partneři a sponzoři
Partneři a sponzoři
Partneři a sponzoři