MFK Havířov - TJ Valašské Meziříčí 4:0 (2:0)

10.6.2024

Opět v početní nevýhodě od 30. minuty proti kvalitnímu soupeři znamenalo jednoznačné vítězství domácích.

Sestava: Dragon – Vozák (79´Koleček), Tkadlec, Žilinský, Hrdlička – Koňařík, Kulhánek, Veselý David (37´Hoffman), Křenek (46´Veselý René) - Smilek - Gomola

Statistiky:

Střelci MFK: Jan Schaffartzik (31´, 37´), Lukáš Skoupá (49´), Miroslav Hamrozi (58´)

ŽK MFK: Lukáš Skoupý (46´)

ČK TJVM: Tomasz Gomola (30´)

Nedělení dopoledne jsme zajížděli na půdu týmu MFK Havířov. Zápas začal v dobrém tempu a už v 5. minutě jsme viděli povedenou akci domácích. Na druhé straně mohl v 7. minutě skórovat Žilinský, ale jeho střela mířila přímo do rukou brankáře domácích. Hrál se pohledný kombinační fotbal na obou stranách. Ve 12. minutě zahrozili domácí centrem, ale naštěstí hlavička domácího útočníka skončila nad. V 15. minutě zajímavě protečoval míč Gomola, ale obrana domácích situaci vyřešila dobře. Velkou šanci měli domácí v 17. minutě po chybě v naší rozehrávce, ale bezbrankový stav jsme uhájili. Domácí přidávali na obrátky a postupně nás dostávali pod tlak. Naopak my jsme hrozili hlavně z rychlých protiútoků. Velkou šanci jsme měli ve 24. minutě, ale brankář domácích dobře zmenšil střelecký úhel Žilinskému. Zápas rozhodl rozhodčí, a to ve 30. minutě, kdy velmi přísně vyloučil našeho Tomasze Gomolu. To hned potrestal Jan Schaffartzik, který byl ve vápně důraznější a poslal domácí do vedení. Domácí svoji přesilovku skvěle využívali a k ničemu nás nepouštěli. Do poločasu se opět trefil Schaffartzik, který opět prokázal své kvality v našem vápně.

Druhý poločas začal ve stejném duchu, jak skončil ten první. Domácí dominovali a ani naše zvýšená aktivita nevedla ke snížení skóre. Naopak domácí již v 49. minutě přidali třetí branku po rychlém úniku Lukáše Skoupého. V 51. minutě napřáhl ke střele Hrdlička, ale brankář jeho střelu skvěle vytáhl na roh. Snížit mohl v 56. minutě Koňařík, ale jeho samostatný nájezd opět lapil brankář domácích. V 58. minutě přidali domácí další branku po dobré kombinaci v našem vápně. Domácím jako by již došel střelný prach. I přes významný tlak již nedokázali další branku vsítit. Zápas tak skončil jednoznačným vítězstvím pro domácí celek 4:0.

Poslední zápas sezóny nás čeká vyjímečně v pátek v 16:30 doma, kdy vyzveme již postupující celek TJ Unii Hlubinu.