Další víkend ve znamení kvalitních zápasů naší mládeže

TJ Valašské Meziříčí - SK Hranice 4:0 (1:0)

sobota 28.05.2022, 10.00hod., hřiště Krhová

Branky: 4. a 58. Vozák, 67. Křenek, 69. Barbořák

Sestava: Kvapil – Sušeň, Nevařil, Kurinec, Plandor – Bílý, Veselý, Vaigl (58. Křenek), Juřík (58. Barbořák) – Vrána, Vozák

Šestá výhra v řadě se nerodila úplně snadno. Sice jsme po průniku Vozáka (míč šel po ose Nevařil, Bílý a Vrána) vedli už ve čtvrté minutě, ale naše hra poté spadla do podprůměru, ze kterého jsme se celý poločas hrabali. Hosté toho využívali k nebezpečným útokům. Zazvonilo břevno, a i další závary nám v obraně nedaly odpočinout. Absence nasazení, měkké souboje a ležérní hra společně s levnými ztrátami nám neumožnily se déle ohřát na polovině soupeře. Našich slabých čtyřicet pět minut nakonec Hranice k vyrovnání nevyužily.

Po přestávce jsme podali výrazně zlepšený výkon blížící se minulým zápasům. Klid nám dala po týmovém presinku branka Vozáka. Průnik do šestnáctky po vysunutí Vaiglem zakončil střelou o zadní tyč. Byli jsme při chuti a o další góly se postarali střídající hráči. Nejprve Křenek dorazil vrácený a prošlý míč Veselého po rohu a o dvě minuty později usměrnil po Křenkově centru míč do sítě Barbořák. Gólové situace se množily. Některé jsme nedokázali využít buď nekvalitou v zakončení nebo zásahem brankáře.

Poučení do dalších zápasů a kariér hráčů, to byl první poločas. Formu musí neustále potvrzovat a zbytečně nehazardovat s vcelku pozitivním vnímáním našeho týmu i svých individuálních výkonů. Druhá část byla v pořádku a zcela v naší režii. Začalo se běhat, kombinovat, napadat, což nakonec přineslo dobrou hru, góly a body.

Chtěli bychom poděkovat za možnost sehrání mistráku v krásném areálu Krhové . Výstavba nových kabin a zkrášlení okolí se opravdu povedlo.

Jan Pítr

U17

TJ Valašské Meziříčí - SK Hranice 3:2 (1:0)

U15

TJ Valašské Měziříčí - SK Hranice 11:2 (4:0)

V tomto roce jsme vyhráli derby  Hranicích 5:1. Tentokrát nás čekalo derby doma a v nezvyklý čas v pátek v 15.00. Na rozdíl od soupeře se naši hráči stačili vrátit  výletu a také se dalších 6  moc nevyčerpalo na Okrskovém kole malého fotbalu základních škol. Pepa s Nikitou šli do zápasu přímo po nemoci. Brankář Dejv si ráno drobně poranil kotník. Brankář Zdeněk onemocněl.

Takže napětí, jaká bude základní sestava,  bylo dost.

Nakonec bylo vše ok a do zápasu jsme šli připraveni dle plánu.

Dejv nás podržel v bráně,  Kika se Štěpou v obraně, Robert zahrál skvěle střed a v útoku se blýskl dobrým výběrem místa Sovič s 6 góly a nesobecký Radim,  který sám dal hattrick a Sovičovi 5x namazal, po krásné spolupráci s Robem, Alešem, Maldym nebo Pepou.

I když byl začátek hodně nervózní a suchá hustá tráva pomalá , pomohla nám průtrž a zrychlení díky mokrému

hřišti. Závěrečná část byla naše i díky doplňování pitného režimu a ovoce během zápasu. Tak jde vidět práce asistenta Kuby, který naše hráče učí systematicky natáhnout krok a umět správně při běhu zabrat chodidlem. Kubo, diky!

Ondřej Koňařík

U14

TJ Valašské Měziříčí - SK Hranice 6:2 (2:1)

V páteční předehrávce jsme hostili tým z nedalekých Hranic a zápas jsme brali jako naše další derbíčko. Kluci přišli z kabiny na hřiště správně nahecovaní a chtěli v posledním domácím utkání předvést to nejlepší. První poločas byla ale tzv. holomajzna. Na mokrém trávníku jsme nedokázali dobře kombinovat, bylo tam hodně nakopávaných balónu a míč kluky vůbec neposlouchal. I přesto vše jsme šli do druhého poločasu s jednobrankovým náskokem. Kluky jsme na lavičce lehce okřikli, že tahle se opravdu fotbal nehraje, a ať se proberou. Přeskupili jsme řady, udělali jedno střídání, kdy se do hry dostal Kuča z mladší kategorie a vysvětlili klukům, jak mají na hřišti pracovat. Světě div se, ale nejspíš to pomohlo. Druhý poločas za pořádného slejváku byl úplně o něčem jiném. Borci šlapali jako správně seřízený stroj a najednou se rodila jedna šance za druhou. Nakonec z toho byla zcela zasloužená poslední domácí výhra 6:2. Všichni zápas odmakali jak měli, a zaslouží od trenérů pochvalu. Dobrá práce hvězdy, a jak říkají kluci, když hodnotíme zápas, byl to odhodlaný výkon. Teď nás čekají ještě dva venkovní zápasy. V sobotu zajíždíme do Bílovce a budeme tam opět chtít podat ten nejlepší výkon co umíme.

Filip Pikal

U13

TJ Valašské Měziříčí - ŠSK Bílovec 4:10

U12

TJ Valašské Měziříčí - ŠSK Bílovec 11:2

U9

Sobota rozdělila naše kluky z ročníku 2013 do dvou skupin, kdy se první skupina zúčastnila kvalitně obsazeného turnaje Kozlík Cup 2022 v Kozlovicích a druhá skupina odehrála triangl OFS V Liptále.

Kozlovice:

V konkurenci 12 mužstev, mezi kterými nechyběl Baník Ostrava, Opava, Karviná, Vítkovice a Frýdek-Místek spolu s regionálními mužstvy jsme začali turnaj výborně. V prvním zápase jsme si dokázali vysokým vítězstvím poradit s výběrem Kozlovic a Frýdku-Místku, pak jsme porazili nepříjemné Veřovice a když jsme ve třetím zápase vysoko porazili i Opavu, začali jsme potichu myslet na dobré umístění. Zápas s Vítkovicemi nám ale vůbec nevyšel. Svého soupeře jsme sice jasně přestříleli, ale trefovali jen tyče a protože jsme úplně zapomněli bránit, odešli jsme poraženi. V posledním zápas ve skupině nás čekal dosud neporažený Frýdek-Místek a pokud jsme chtěli postoupit do finálové skupiny, museli jsme vyhrát. Silného soupeře jsme zaskočili, několikrát jsme vedli, ale v samotném závěru zápasu jsme smolně inkasovali vyrovnávací branku, která nám zavřela cestu do finále.

V posledních dvou utkáních o konečné umístění jsme dokázali dvakrát porazit obě mužstva Opavy, což stačilo jen na konečné 5. místo a skutečnost, že nás dokázaly porazit jen Vítkovice, které se nakonec staly celkovým vítězem turnaje, byla hořkou zkušeností.

Nejlepším hráčem VM byl vyhlášen Aleš Nauš.

Výsledky ve skupině: výběr Kozlovice/F-M 10:2, Veřovice 6:3, Opava žlutí 9:2, Vítkovice 2:5, Frýdek-Místek 5:5

Výsledky o pořadí: Opava červení 3:2, Opava žlutí 10:2

Za VM nastoupili: Blabla, Nauš, Trochta, Vrána, Kleindorf, Kuba, Daněk, Žlebek.

Jan Blabla

U7

UHER FESTIVAL NA PROSTŘEDNÍ BEČVĚ

Další super sobotní dopoledne, plné radostí z gólů a pouhá jedna těsná porážka. I Sofinka si dala gól, inspirace i pro další děti, které s námi zatím nejezdí na turnaje 3+0, přidejte se příště.