Mistrovské zápasy naší mládeže - naši dorostenci opět úspěšní

6.6.2023

Další mistrovský víkend naší mládeže je za námi, tudíž nesmí chybět tradiční report.

U19

MSDD - sk. E

4 | 6

SK Hranice    1   :   3   TJ Valašské Meziříčí

branka TJVM: Tomáš Kurinec, Adam Juřík, Jindřích Vrána

Sestava: Svak – Sušeň, Vaigl, Nohavica, Plandor (46. Hruška) – Veselý, Kurinec (75. Vavřík), Juřík (57. Barbořák), Šimurda (46. Pastrnek)– Vrána (89. Kovář), Vozák

S Hranicemi jsme sehráli těžký zápas, který nás dost prověřil. Domácí byli agresivní a v přechodu do útoku rychlí. My jsme své možnosti řešili někdy zbrkle a někdy slabší střelou. Do vedení nás dostal Juřík, který dohrál po centru Šimurdy odražený míč z prostoru penalty do domácí brány.

Domácí i ve druhém poločase pokračovali v aktivní hře. Nám se podařilo odskočit o dvě branky. Po přetaženém rohu vrátil Barbořák míč hlavou před bránu a Kurinec další hlavičkou vsítil gól. Neradovali jsme se dlouho. O minutu později Hranice snížily, následně posílily útok a chtěly vyrovnat. Jednu z jejich vyložených možností zahasil zatažením hráče na poslední chvíli Nohavica a šli jsme do deseti. Náš hráč reagoval vzhledem k prostoru zákroku a dalším souvislostem takticky správně. Paradoxně jsme začali hrát v deseti lépe a vytvářeli jsme si do otevřené obrany zajímavé možnosti. Jednou z nich bylo vysunutí Vrány Veselým, které bylo úspěšně zakončeno.

Hráčům děkujeme za poctivý výkon. Utkání bylo obtížné a vzhledem k naší celkové jarní cestě už i mentálně náročné. Ještě potřebujeme dobít baterky a v posledních dvou zápasech dojet tu jízdu v kvalitě do konce.

Jan Pítr

U17

4 | 6

SK Hranice    1   :   2   TJ Valašské Meziříčí

branka TJVM: 2x Ondřej Marek

Krejčíř – Novosad (75. Květák), Hub, Bětík Aleš, Zedek – Malíř (55. Zubík), Sedlák, Pečiva (55.

Bětík Radim) – Vavřík (75. Kostka), Marek (85. Sovák), Kovář

Na hřišti v Hranicích to byl těžký a vyrovnaný zápas. Ve 25. minutě jsme nedostoupili

Koláčka, který zpracovával dlouhý balón ze své obrany. Ten si jej dal na půli hřiště do pohybu

okolo dvou našich hráčů, prošel středem hřiště a střelou na zadní tyč poslal svůj tým do

vedení. Naše odpověď netrvala dlouho. Pečiva předvedl skvělou individuální akci ze strany

do středu hřiště, přiťukl míč Markovi a ten krásnou střelou z hranice pokutového území

srovnal na 1:1. Po přestávce jsme zvýšili obrátky a byly z toho slibně zakončené šance. Jenže

z jednoho z protiútoků se Hranice dostaly do našeho pokutového území a byla z toho

penalta. Nejen v tomto momentu ale vynikl po celé utkání dobře chytající Krejčíř a snad

konečky prstů vytěsnil střelu domácího hráče vedle. My jsme v tomto zápase ale měli na

hřišti stále Ondru Marka, který ukázal, že góly umí střílet proti každému soupeři a střelou

z hranice pokutového území zvýšil pro nás na 2:1. Domácí pak hráli o vyloučeného hráče a to,

jako by nám svázalo nohy. Posledních 10 minut to bylo z naší strany herně nervózní a

bohužel se v naší hře už tolik herních prvků, které chceme, aby se v zápasech objevovaly,

nenašlo. Utkání jsme tak po nervózní deseti minutovce dotáhli do zdárného konce a všechny

body přivezli domů. Nikdo nás v tomto zápase nezklamal, mnoho hráčů nás mile překvapilo a

nám tedy s trenérem Krajčou nezbývá nic jiného, než klukům, ale i rodičům jakožto

fanouškům za předvedený výkon poděkovat.

Kapusta, Krajča.

U15

MSŽD - sk. E

3 | 6

FC Vsetín    2   :   4    TJ Valašské Meziříčí

branka TJVM: 3x Michal Glamoš, Marek Dohnálek

O víkendu jsme měli na pořadu dne Valašské derby proti Vsetínu. V prvním poločase to připomínalo klasikou hru na kočku s myší alias Tom and Jerry. Soupeře jsme prakticky do ničeho nepustili a náš brankář si nepřipsal ani jeden zákrok. Dařila se nám celkem i kombinace a některé góly už byly ligového parametru. Hattrick do poločasu stihnul Glami a k němu se jednou nekompromisní ranou přidal i Mára. Že jsme měli i další šance, které jsme klasicky neproměnili, je už ohraná písnička stále dokola. Ve druhém poločase jsem to chtěl více vytáhnout dopředu a zkusit si i systém 3-4-3 a tím to trošku i znevýhodnit obraně a brankáři, aby hráli jeden na jednoho a gólman měl nějaký zákrok. Bohužel to spíš klukům uškodilo a když jsme do toho nedali 4 naše šance přišla světlá chvíle pro domácí. Dostali jsme branku na 4:1 a Vsetíňáci najednou ožili. Když na to za nedlouho snížili na 2:4, šlo trenéra Vsetína slyšet možná až do Valmezu. Naši kluci jakoby se toho zalekli a výsledek chtěli spíše bránit, než aby se pokusili o vstřelení další uklidňující branky. Že jsme na to šance měli o tom není pochyb, ale bohužel jsme si ve finální fázi nepočínali úplně ideálně. Zápas jsme nakonec dotáhli do vítězného konce a 3 body se počítají. Chci se klukům omluvit, že někdy vymýšlím experimenty a měním rozestavení i sestavu a už se radši budu držet našeho klasického rozestavení. V neděli nás čeká poslední mistrovský zápas doma proti Uničovu a pak závěrečný kvalitně obsazený turnaj v Hranicích, který bude poslední tečkou za naší dvouletou spolupráci ve starších žácích.

Filip Pikal

U14

3 | 6

FC Vsetín    4   :   4    TJ Valašské Meziříčí

branka TJVM: 3x Antonín Guráš, Samuel Toráč

​Po spoustě chyb na obou stranách padlo 5 gólů v první půli a vypadalo to, že si odvezeme náklad v naší bráně. Naštěstí druhý poločas byl jiný. Opět nás podržel Honza v bráně a naši střelci Sam s Tondou, který vstřelil dokonce hattrick. Díky tomu nakonec remíza a 5 bodů v sezóně. Chystáme se na Uničov.

U9 a U8

​Mladší přípravky U08 a U09 si zahrály v sobotu fotbal na turnaji OFS v Podlesí. Ukázaly se v dobrém světle s klíčkami, střelbou i radostí z gólů.

TJ Valašské Meziříčí > Mistrovské zápasy naší mládeže - naši dorostenci opět úspěšní