Mistrovské zápasy naší mládeže v uplynulém víkendu

23.5.2023

Další mistrovské zápas naší mládeže máme za sebou. Starší dorost ve svém utkání sezóny vydoloval z Karviné bod za remízu.

U19

MFK Karviná U18 -TJ Valašské Meziříčí 2:2 (0:1)

Branky: 56. Ayaosi Emmanuel, 83. Okechukwu Peter Ogonna – 3. Vozák Václav, 90.+3Vaigl Matěj

Sestava: Svak – Sušeň (67. Zahradník), Vaigl, Kurinec, Plandor (73. Pastrnek) – Veselý, Bílý, Juřík, Vozák- Vrána, Barbořák (67. Šimurda)

Oba týmy věděly, o co v zápase jde. A oba se na to dle svých podmínek přichystaly. Domácí jsme zaskočili ve třetí minutě brankou Vozáka. Karviná si z následné herní převahy vypracovala několik příležitostí, ale naše defenziva dokázala, i když někdy na poslední chvíli, situaci zvládnout. Pomohla i nepřesnost domácích útočníků v zakončení. My zvládali rychlé kontry a vznikaly nám z toho rohy a auty u šestnáctky. I několik vypracovaných akcí po předchozích důrazných vyhraných soubojích končilo střelami a ohrožením karvinské brány.

Ve druhém poločase pokračovala oboustranně agresivní hra. Domácí v 56. minutě srovnali a následně měli tlak, ze kterého vyústily šance. Svak v brance byl proti a čaroval. Bohužel z jednoho ze závarů se nakonec sedm minut před koncem dokázali prosadit. V závěru jsme se obrovským nasazením dostali k možnosti zahrávat rohový kop a z něho na konečných 2:2 vyrovnal hlavou Vaigl.

Hráčům chci poděkovat za enormní nasazení v tomto těžkém utkání. Je sice předpokladem v každém zápase, ale to dnešní bylo nad rámec všech dosavadních mistráků v této sezoně. Soupeři jsme nic nedarovali a poctivou hrou nakonec bereme bod.

Jan Pítr

U17

MFK Karviná U16 – TJ Valašské Meziříčí U17 3:1 (2:1)

Střelci: 22. Slavomír Vavřík

Sovák – Kovář (45‘ Novosad), Hub, Bětík Aleš, Zedek – Malíř (60´ Zubík), Sedlák, Pečiva (60´

Květák) – Bětík Radim (72. Kostka), Marek, Vavřík

Věděli jsme, že nás čeká mnohem těžší utkání, než předchozí 3. Ačkoliv jsme se snažili

připravit na intenzitu soupeře z Karviné, dlouho nám trvalo, než jsme se byli schopni na

tempo utkání adaptovat. Již ve 2. minutě náš soupeř udeřil díky své rychlosti a přesnosti

z nacvičeného rohu, na který jsme nebyli schopni reagovat. Ve 22. minutě Vavřík využil své

rychlosti, důrazu a špatné komunikace soupeře v zadních řadách a zdánlivě ztracený míč

dopravil do sítě. Ve 30. minutě jsme špatnou rozehrávkou od brankáře soupeři darovali 2.

gól a do šaten šli za stavu 2:1 pro domácí. Ve 2. poločase jsme byli schopni zvýšit naší

intenzitu s míčem, i bez míče a vytvořili si několik brankových příležitostí. Bohužel jsme ani

jednu neproměnili a soupeř v 70. minutě ukrytou střelou za pokutovým územím zvýšil na 3:1.

Nepoložilo nás to a dál jsme vyvíjeli tlak na soupeře. Zubík s Kostkou v poslední čtvrthodině

utkání domácího brankáře nepřekonali a tak konečný výsledek zůstal neměnný 3:1 pro

Karvinou.

Kapusta, Krajča.

U15

FC Bílovec - TJ Valašské Meziříčí 1:0 (1:0)

Sobotní zápas v Bílovci byl hodně vyrovnaný a o vítězí zápasu rozhodla jedna chybka. Možná by tomuto utkání slušela více remíza, ale takový je prostě fotbal. Soupeř ukázal svou kvalitu a ne nadarmo mu momentálně patří první místo v tabulce. Možná kdyby jsme byli v kompletní sestavě a nechyběli nám 3 hráči ze základní sestavy, bylo by to jinak. Každopádně kluci podali velice solidní výkon a my mohli v zápase vyzkoušet i 3 kluky z mladší kategorie. Teď se musíme dobře připravit na domácí utkání se Šumperkem, které hrajeme v neděli v 14:00 a dát do toho úplně všechno a urvat 3 body.

Filip Pikal

U14

FC Bílovec - TJ Valašské Meziříčí 14:2 (8:0)

První polovina z naší strany začala opatrným přístupem a schovávanou před nabídkou. I tak jsme soupeři darovali 3 góly a zbytek zařídil jejich kvalitní útok. V druhé půli jsme byli již aktivnější a dokázali soupeři darovat sice 3 góly, ale také 2 dát. A navíc vytvořit i 4 útočné kombinace až k soupeřovu vypnu. Příště nás čeká Šumperk.

Ondřej Koňařík

U13

SK Hranice - TJ Valašské Meziříčí 5:5 (4:4)

branka TJVM: 3x Matěj Randýsek, 2x Miroslav Hadaš

U12

SK Hranice - TJ Valašské Meziříčí 3:3 (2:2)

U8

​V Zubří bojovný výkon 2 našich týmů a spousta krásných akci s kličkou I gólů.

U7

​UHER FESTIVAL Hutisko - první góly a první fotbalové krůčky našich nejmenších fotbalových hrdinů tentokrát za pěkného počasí na travnících

TJ Valašské Meziříčí > Aktuální > Mistrovské zápasy naší mládeže v uplynulém víkendu