Mistrovské zápasy naší mládeže

14.3.2023

První mistrovské zápasy naší mládeže máme za sebou a tradiční hodnocení trenérů nesmí chybět.

U19

TJ Valašské Meziříčí - SFC Opava U18 4:1 (2:1)

Branky: 21. Kurinec, 25. Lazecký (vlastní), 83. Zahradník, 90+1 Barbořák - 3.Nováček

Sestava: Kvapil – Zahradník, Vaigl, Nohavica, Plandor (37. Sušeň) – Pastrnek, Kurinec – Vrána, Veselý, Vozák (75. Barbořák) – Šimurda (46. Juřík)

První mistrovské utkání začalo od podlahy a hned ve třetí minutě jsme inkasovali. Hrálo se v tempu a tvrdě na obou stranách. Některé situace přinesly diskuze a karty a zápasu a jeho šťávě to viditelně přidalo. Tlačili jsme se za vyrovnáním a to ve 21. minutě přinesla po přihrávce Vozáka přízemní střela Kurince, se kterou si hráč zaskakující gólmana na brankové čáře, nevěděl rady. To nás ještě více nakoplo. O čtyři minuty později poslal Vozák do vápna prudký centr a hostující hráč si ho srazil do branky. Skóre i přes další šance na obou stranách zůstalo.

Ve druhém poločase pokračoval na těžkém terénu bojovný fotbal, kde nasazení a osobní souboje převažovaly nad kombinací. Kvalitní soupeř se snažil o vyrovnání a my byli rovněž nebezpeční, určitě jsme výsledek nebránili. Naopak. Směrem k závěru utkání se náš výkon stupňoval a přinesl krásnou branku Zahradníka v 83. minutě. Ten si volejem k tyči dorazil svůj nájezd do šestnáctky. Tímto gólem jsme Opavu otupili a v první minutě nastavení se pohotově trefil po odvážném průniku do vápna a přesné střele Barbořák.

Na Opavu jsme měli před utkáním pět bodů ztrátu a tím jasný cíl část ji umazat. To se po našem kvalitním výkonu podařilo. Hráči se opravdu vydali a emoce z vítězství v takto těžkém zápase na úvod sezony byly opravdu velké. Ještě bych chtěl poděkovat divákům za kulisu a neustálé povzbuzování hráčů. Na naše poměry jich bylo na tribuně hodně a hráčům to viditelně pomohlo. A také soupeři za tvrdý, ale férový fotbal, který přinesl i několik přiznání se k otočení písknutých situací a podtrhnul tak úroveň zápasu.

Jan Pítr

U17

TJ Valašské Meziříčí - SFC Opava U16 3:2 (1:0)

Branky: Kovář 43‘, Vavřík 55‘, Kovář 77‘ – Jašek 47‘, Strnadel 71‘

Sovák (45‘ Krejčíř) – Zedek (75‘ Květák), Bětík Aleš (51‘ ČK), Hub, Novosad (64‘ Zubík) – Malíř (64‘ Pečiva), Koňařík, Sedlák – Kovář, Marek (64‘ Bětík Radim), Vavřík

V prvním poločase nás chycenou penaltou podržel Sovák a když se po průnikové přihrávce ve 43. minutě trefil Kovář, vedli jsme o poločase 1:0. Hosté předvedli raketový nástup do 2. poločasu a přihrávkou z pravé strany srovnali na 1:1. Běžela 51. minuta, když Aleš Bětík bohužel musel zatáhnout za záchrannou brzdu a byl poslán kvůli červené kartě předčasně na tribunu. V tu chvíli si nejspíš kde, kdo řekl, že to nedopadne dobře, ale kluci ukázali charakter a odhodlání se pokusit i tak zvítězit. V 55. minutě dostal mezi obránce přihrávku Vavřík, nabral rychlost a střelou levou nohou ke vzdálenější tyči nás poslal do vedení. V 71. minutě vznikla nepřehledná situace ve vápně, kdy se soupeř dostal k několika odraženým míčům a skrytou střelou přes několik hráčů srovnal na 2:2. V 77. minutě jsme dostali výhodu standardní situace, kterou soupeř ještě odvrátil, ale náš druhý míč doputoval až ke Kovářovi na zadní tyč a ten se střelou špičkou nohy na přední tyč trefil podruhé v utkání. Zbytek utkání kluci opravdu odedřeli, a ačkoliv jeho celý průběh tolik fotbalové kvality, i z důvodu podmínek, kvůli sněhové vánici neukázal, nesmírně si jej vážíme. I když se třeba ne každé utkání bude vyvíjet tak, jak bychom chtěli, touha a hlad po vítězství tam musí být vždy.