Další mistrovský víkend naší mládeže je za námi a tradiční report nesmí chybět.

U19

TJ Valašské Meziříčí - 1. HFK Olomouc 3:0 (0:0)

Branky: 54. Marek, 67. Zahradník, 71. Sedlák

Sestava: Svak – Kovář, Hub,Nohavica, Hruška (46. Bětík) – Sedlák, Kurinec – Zahradník (76. Hanáček), Marek, Zedek (46. Vavřík) – Šimurda

Od prvních sekund bylo cítit, že jsme narazili na kvalitního soupeře. Jeho rychlé útoky ve spojení s našimi někdy až naivními chybami nás hodně zaměstnávaly. Vše vyvrcholilo penaltou už ve třetí minutě, kterou hostující hráč poslal do tyče. I kdyby šla do brány, tak Svak stranu vystihnul a byl u tyče včas. Zvedli jsme důraz a pomáhali si delšími míči, které jsme postupem času dokázali na polovině soupeře uhrávat a být nebezpeční. Branky ani na jedné straně nepadly.

Po přestávce jsme zvýšili kvalitu hry, které pomohli střídající hráči. Snažili jsme se o průniky po stranách a jedním takovým se prosadil Marek. Navedl si aut Nohavici do vápna a zakončil. Další branku jsme přidali Zahradníkem. Přetažený centr Vavříka po jeho průniku po levé straně si zpracoval a střelou procedil míč mezi nohy brankáře. Hosté neustále hrozili svou kvalitní kombinační hrou a dostávali se do zajímavých situací. Přece jen už se ale v těchto minutách hrálo více před jejich brankou, což zúročil v 71. minutě Sedlák střelou k tyči. Po autu Kováře mu do situace přihrál ve skluzu Kurinec.

K šestému vítězství v řadě jsme se tentokrát dostali přes neustále se zlepšující výkon. Začátek zápasu byl hrozný, ale kvalitní soupeř to nedokázal potrestat ani z penalty. Po ní naše hra začala postupně najíždět. Vše podstatné se následně odehrálo ve druhém poločase, kde už se z naší strany objevovaly častěji ty správné věci.

Jan Pítr

U17

TJ Valašské Meziříčí  – 1. HFK Olomouc 2:8 (1:5)

Branky: 21‘ Zubík, 58‘ Kostka – 10‘ HFK, 18‘ HFK, 20‘ HFK, 26‘ HFK, 39‘ HFK, 80‘ HFK, 86‘ HFK,

90‘ HFK

Sovák – Vašíček (58‘ Daniel), Novosad, Tichý, Fárek (58‘ Kostka) – Malíř, Šulák, Glamoš (58‘

Krůpa Dominik) – Květák (71‘ Strýček), Zubík, Vávra (58‘ Orel)

Náš výkon proti soupeři z Holic byl velmi slabý. První poločas jsme soupeři opravdu ulehčili

cestu za vítězstvím a v zápase jsme předvedli spoustu individuálních chyb, které vedly ke

gólu. První poločas jsme udělali 3 velké chyby při zakládání útočné akce, při výběhu

brankáře, nebo střely z delší vzdálenosti, a výsledek už se pak těžko doháněl. Trápilo nás

převzetí míče, první dotyk a rychlost v rozhodování. Do druhého poločasu jsme nevstoupili

špatně, nechtěli jsme nic odevzdat a předvedli jsme dobrou třiceti minutovku. Po hřišti jsme

lítali, ale bohužel jsme z naši půl hodinové aktivity vytěžili jen jeden gól a posledních 10

minut, když už to bylo z naší strany velmi otevřené jsme inkasovali další 3 branky.

Radomír Kapusta

U15

TJ Valašské Meziříčí - 1. FC Viktorie Přerov 0:4 (0:2)

Utkání jsme nezačali dobře a prvních 15 minut jsme byli pod tlakem. Pak jsme se otřepali a soupeře ohrozili několika šancemi. Bohužel míč nepřešel brankovou čáru soupeře. I my dělali chyby, ale soupeř byl buď v ofsajdu nebo šanci spálil. I tak 2 naše chyby využil a poločas byl 0:2. Druhý poločas měl identický průběh. Kluci tentokrát podali výkon na hraně svých možností a jde vidět, že dokážeme hrát kvalitně i s dobrými soupeři. Čeká nás poslední zápas podzimu v Třinci.

Ondřej Koňařík

U14

TJ Valašské Meziříčí - 1. FC Viktorie Přerov 2:2 (1:1)

Branky: Václav Vanduch, Aleš Kobeda

U13

TJ Valašské Meziříčí - MFK Havířov 2:7 (2:4)

Branky: Jakub Chmelař, Matyáš Veselý

U12

TJ Valašské Meziříčí - MFK Havířov 5:0 (3:0)

Branky: 3x Patrik Kedroň, Michal Halamíček, David Blažek

U11

TJ Valašské Meziříčí  - TJ Ratiboř 16:1 (8:0)

2013 na MiniMoravě opět úspěšná

Čtvrtá série MiniMoravy tentokrát s mezinárodní účastí v Novém Jičíně měla nejpočetnější a především nejkvalitnější obsazení. SK Sigma Olomouc U9, MFK Frýdek-Místek U10, Sparta Brno U10, FC Kyjov 1919 U10, SK Hranice U10, SK Zlín 1931 U10, VM U10, VFA U11, Juventus Žilina U10 a MŠK Púchov U10.

Na rozdíl od posledních dvou turnajů jsme se dnes až na výjimky prezentovali výkonem, který snesl přísnější měřítko. Chtěli jsme být především více trpěliví, mít více klidu na míči, zkoušet do kombinace více zapojovat středového záložníka a zkoušet v zápasech druhou variantu přechodové fáze.

To se nám dařilo na relativně solidní úrovni a především naše pravé strana pracovala s větší chutí a v lepší kvalitě. Většinu herních situací jsme se snažili řešit konstruktivně, snažili se kombinovat i v situacích, kdy jednodušší variantou by bylo 1x1 a i přes některé technické nedostatky dnes jednoznačně v naší hře převažovaly pozitiva.

"Všechny musím dnes strašně pochválit. V defenzivě pracujeme výborně. I pod tlakem jsme konstruktivní. Z toho mám obrovskou radost. Nebojíme se pracovat na malém prostoru při presinku soupeře a herní situace se snažíme řešit fotbalově. Nad očekávání úspěšně jsme dnes navíc viděli kombinace v naší druhé variantě přechodové fáze... Jan Blabla, trenér

Porazili jsme slovenskou Žilinu, VFA, Sigmu Olomouc i slovenský Púchov, porazili výbornou Spartu Brno, remizovali s výborným Kyjovem a porazili Zlín.

Z předvedeného výkonu máme dobrý pocit. V jednotlivých zápasech se dařilo plnit to, co jsme chtěli vidět a na čem pracujeme v tréninku.

Děkujeme pořadatelům za možnost se této série turnajů zúčastnit, děkujeme rodičům za podporu a děkujeme klukům za předvedené výkony a snahu na sobě pracovat.

Za ValMez nastoupili:

Jan Blabla, Aleš Nauš, Eliáš Trochta, Damián Vrána, Sofie Hausová, Adam Křížek, Nicolas Alex Topič, Jáchym Černoch, Jakub Kanitra, David Cahlík, Daniel Kleindorf.

Jan Blabla

U9

Absolvovali jsme první zápas zimniho VALMEZ CUPu U9 s fotbalisty Hrachovce. Fotbal byl velmi rychlý. Hrálo se na celou tělocvičnu. Našim klukům se dařila spolupráce. Hrachovec jsme porazili ve všech utkáních.Tak, že jsme byli všichni moc spokojeni.