Mistrovské zápasy naší mládeže

24.10.2023

Další mistrovský víkend je za námi a jako obvykle se pojďme podívat, jak se dařilo naší mládeži.

U19

SK HS Kroměříž - TJ Valašské Meziříčí 1:7 (0:2)

Branky: 76. Pecina – 7. Sedlák, 25. a 84. Marek, 49. Barbořák, 54. vlastní,71. Hub, 74. Šimurda

Sestava: Svak – Kovář, Hub, Nohavica, Hruška – Sedlák (75. Malíř), Kurinec – Šimurda, Marek, Zedek (67. Bětík) – Barbořák (59. Zahradník)

Povedlo se nám potvrdit dvě poslední výhry a před třemi domácími zápasy jsme se dostali do herní pohody. Hned v úvodu utkání nás při slabší koncentraci sice musel podržet Svak, ale zbytek zápasu jsme si vytvářeli šance, které hráči dokázali ve většině případů proměnit.

V sedmé minutě otevřel skóre Sedlák, jehož ve vápně našel Zedek. Zedek si zopakoval asistenci ještě při dalších dvou gólech, když nejprve nabil do šibenice střílejícímu Markovi a ve druhém poločase chladnokrevně zakončujícímu Barbořákovi. Čtvrtá branka v 54. minutě je psána jako vlastní, ale velkou měrou se na ni podílel Šimurda po přihrávce Marka. Na pět nula zvýšil Hub krásnou hlavičkou po rohu Kurince. Šestý zásah si připsal po vyslání Markem po samostatné akci Šimurda. Poté jsme po standardní situaci po střele z odraženého míče inkasovali, což nás mrzelo, ale skóre jsme nakonec uzavírali my. Markovi při sedmé brance vrátil předchozí asistence Šimurda.

Fungovaly obě fáze hry. Dávaly se góly, takže může panovat určitá mírná spokojenost. Po zpackaném úvodu sezóny se vrací sebevědomí, a i předtím dobrá hra se mění v body. Nesmíme polevit. Ve zbývajících pěti zápasech se chceme ještě více vyladit a zlepšit.

Jan Pítr


U17

SK HS Kroměříž - TJ Valašské Meziříčí 1:2 (0:0)

Branky: Han Zubík, Marek Dohnálek

 

U15

TJ Valašské Meziříčí - ŠSK Bílovec 0:9 (0:4)


U14

TJ Valašské Meziříčí - ŠSK Bílovec 2:5 (2:3)

Branky: 2x Václav Vanduch

 

U13

TJ Valašské Meziříčí - FK Šumperk 7:5 (1:2)

Branky: 3x Tobiáš Jurajda, 2x Václav Marek, Jakub Chmelař, Matyáš Veselý, Tadeáš Havel

 

U12

TJ Valašské Meziříčí - FK Šumperk 4:4 (2:1)

Branky: 3x David Dirda, Dominik Jurajda

 

U12"B"

TJ Valašské Meziříčí - SK Hrachovec 1:1 (0:1)

Branky: Filip Květák

 

U11

2013 na Finsku

Kvalifikaci na ME U19 jsme viděli naživo!

Rozhodnutím prakticky ze dne na den jsme se ihned po dopoledním triaglu rozhodli využít asi poslední teplý podzimní den a jedním autem jsme vyrazili na kvalifikační zápas ME v Severním Irsku věkové kategorie U19 mezi Českou republikou a Finskem, které se odehrálo v Opavě.

"Po jarním Portugalsku "dvacítek" jsme zase v Opavě měli tentokrát možnost vidět reprezentační "devatenáctku" a byl to zajímavý a napínavý zápas do poslední minuty, který jsme si všichni užili... Jan Blabla, trenér...

Národní hymny, těsný kontakt s hřištěm, hráči a hrou, místa přímo u střídačky domácích, gól, vítězství a pozápasové děkovačka, kdy si kluci se Sofčou plácli se všemi hráči – zase jsme viděli jiný fotbal, zase jsme si jej užili jinak a už nyní se těšíme, kam vyjedeme příště a ve větším počtu.

Za ValMez se zúčastnili:
Jan Blabla, Adam Křížek, Jiří Havel, Sofie Hausová

 

Další kvalitní zápasy pro 2013 na MiniMoravě

V pořadí třetí díl série MiniMoravy nás čekal ve Veřovicích, kde jsme se dopředu těšili především na konfrontaci s polskou akademií BVB Borussie Dortmund. Ta bohužel na poslední chvíli svou účast odřekla, ale i tak jsme měli dostatek herního prostoru proti FK Frýdek-Místek U10, SFC Opava U10, SK Zlín 1931 U10, SK Sigma Olomouc U9, VFA U11.

Vstup do turnaje jsme měli hororový. V prvních dvou zápasech proti Sigmě Olomouc a akademii VFA jsme působili dojmem, že jsme na hřišti poprvé. Bez pohybu, bez důrazu, ve špatných prostorech a s katastrofálním řešením herních situací. Vůbec nám nefungovaly naučené automatismy. Prostě a jednoduše nám chyběl jakýkoliv náznak organizace hry. Přestože jsme neprohráli, neukázali jsme vůbec nic z toho, co umíme a čím jsme se chtěli prezentovat.

"Dnes jsme při absenci obou pravých obránců vyzkoušeli variantu s útočníkem na kraji obrany a Tomáš Daněk se ukázal jako zajímavá alternativa, která by nám mohla do hry přinést více kreativity. Základy defenzivní činnosti máme troufám si říci na solidní úrovni, teoreticky i prakticky a přichází čas, kdy musíme především u obránců přidat nadstavbu a věnovat se více přechodové fázi..." Jan Blabla, trenér

Stejně jako minule i teď jsme si museli zopakovat, co vlastně chceme a na co je potřeba rychle zapomenout. Uklidnili jsme se a další zápasy byly z naší strany již výrazně kvalitnější. Výrazně lepší koncentrace v zóně, lepším pohybem v prostoru bez míče jsme rychle dostupovali do kontaktu, získávali míče a dostávali se tak daleko častěji do zakončení.

Otočili jsme zápas Opavou, porazili Zlín i Frýdek-Místek.

Přesto měl náš výkon dnes k ideálu poměrně daleko, protože umíme více. V těchto zápasech proti kvalitním, ale mladším soupeřům zatím nedokážeme ukázat více klidu, více trpělivosti, více dominance na míči. Nedokážeme více a déle kombinovat a zbytečně rychle se tlačíme do zakončení, kde volíme buď strašně složité řešení a nebo se snažíme střílet z nepřipravených pozic.

Tady máme ještě velké rezervy, na kterých musíme pracovat.

Děkujeme pořadatelům za možnost se této série turnajů zúčastnit, děkujeme rodičům za podporu a děkujeme klukům za předvedené výkony a snahu na sobě pracovat.    

Za ValMez nastoupili:
Jan Blabla, Eliáš Trochta, Damián Vrána, Sofie Hausová, Adam Křížek, Ondřej Žlebek, Nicolas Alex Topič, Jáchym Černoch, Jakub Kanitra, Štěpán Kuba, Tomáš Daněk.

Jan Blabla


U10

TJ Sokol Ratiboř - TJ Valašské Meziříčí 6:6 (3:2)

Branky: 4x Filip Staněk, 2x Martin Váňa

 

U9

Turnaj v Kelči jsme odehráli za teplého a pěkného počasí s rekordním počtem hráčů 15. Dvakrát jsme vyhráli a jednou remizovali. Střídali jsme se tak aby všichni hráli stejný čas.Turnaj jsme zakončili penaltami. 

Roman Štěrba

TJ Valašské Meziříčí > Mistrovské zápasy naší mládeže

 

Partneři a sponzoři

 deza.png

1394093035.gif

image_2.jpg

zlínský_kraj.png

014193.png 

logo_robe.jpg

11teamssports.png

background.png

 vm5.jpg

  valassky-fotbal_logo_kulate.png

facr_logo_zjednodusene_rgb.png

 logo_mlékárna_vm.jpg

 logo_lvtrans.jpg

logo_restaurace.gif

 logo_skalka.jpg

logo_triogas_2016-01.jpg

vm2.jpg

hajdík.png

sychrovnet.png

nadacecez_400x300_rgb_svetlepozadi_transparentni.png

Partneři a sponzoři
Partneři a sponzoři
Partneři a sponzoři
Partneři a sponzoři
Partneři a sponzoři