Další pokračovaní podzimní sezóny mládežnických týmů je za námi, tak se pojďme podívat, jak se našim svěřencům dařilo.

U19

TJ Valašské Meziříčí - SK Hranice 0:0

Sestava: Svak – Sušeň, Vaigl, Pastrnek, Plandor (46. Nohavica) – Bílý (28. Zahradník (72. Petřek)), Kurinec - Veselý, Juřík (62. Šimurda), Vozák – Vrána (46. Zeman)

Začali jsme vlažně, zřejmě s vědomím, že to půjde samo. Postupně jsme přidávali na tempu a měli situace, které jsme mohli dotáhnout do lepších pozic ve vápně. Proti byla dobře zorganizovaná obranná hra týmu hostí. Z jedné takové situace nám byla nabídnuta možnost kopat penaltu po zákroku na Vozáka. Veselý neproměnil. Do konce poločasu jsme ještě Vozákem trefili břevno a ubránili několik nájezdů Hranic.

Ve druhém poločase naše aktivita vzrostla a byly pasáže, kdy jsme Hranice zatlačili k vápnu a vytvořili si několik tutových možností. V koncovce jsme nepotvrdili pozici druhého nejproduktivnějšího útoku soutěže a zakončovali mimo branku. S obrovským nasazením hrající Hranice nás nakonec málem potrestaly v posledním minutách, kdy brejk a sraženou přihrávku vytáhnul na roh Svak. Zápas tak mohl dopadnout ještě hůř. Týmy si rozdělily po bodu a zatímco Hranice byly viditelně spokojené, pro nás je to hořký pocit.

Zápas týmu na špici dorostenecké divize už musí nést nejen fotbalovou kvalitu, ale i potřebný důraz blížící se mužskému. V tom druhém jsme dnes za hosty zaostávali. I tak jsme se dostali k dostatečnému počtu gólových šancí a vše ostatní, co nebylo úplně ok jsou věci méně podstatné nebo výmluvy. Nezbývá než se pořádně připravit do Bílovce a možná trochu zčeřit stojaté vody.

Jan Pítr

U17

TJ Valašské Meziříčí - SK Hranice 4:2 (2:1)

Branky: Samuel Sedlák, Tomáš Malíř, Radim Bětík, Ondřej Kovář

U15

TJ Valašské Meziříčí - 1. FC Poruba 7:1 (4:1)

Branky: 2x Michal Glamoš, 2x David Šulák, Ondřej Vávra, Jakub Hadaš, Jan Orel

V neděli k nám zavítal tým z Poruby, kde jsme v minulém zápase po velké přestřelce smolně prohráli. Proto jsme se dobře na tento zápas připravili a chtěli soupeři porážku oplatit. To se povedlo na výbornou, kluci hráli znamenitě a naše hra lahodila oku diváka. Zápas skončil deklasováním soupeře 7:1 a to jsme ještě hodně dalších šancí neproměnili.

První poločas začal opatrně, obě obrany hrály pozorně a šance byly jen ojedinělé. Pak však ve 20' přišla krásná střela Dejva z 30 metrů a gólmana soupeře nachytal na švestkách. Poté dobře zahraný roh a Glami hlavičkou uklízí ve 22' míč do brány. Soupeř od té doby znervózněl a my se začali tlačit více do zakončení. Ve 35' jsme zahrávali standartní situaci na hranici pokutového území. Míč si vzal Glami a neskutečnou šmudlou míč dotlačil za záda brankáře. První poločas korunovala krásná akce po pravé straně, kdy Glami dobře zavezl míč, pak přišla přihrávka pod sebe, kde byl dobře postavený Vávrys a ten se nemýlil. Škoda malé nepozornosti na konci poločasu a soupeř ještě zvládl korigovat na 4:1.

To však kluky ještě více nakoplo a druhý poločas byl jasně v naší režii a soupeře po celých 40 minut jasně přehrávali. V 60' se trefil svou slabší nahou Hady. Jedna šance střídala druhou, ale buď jsme trefili brankovou konstrukci nebo se vyznamenal v bráně brankář soupeře. Definitivní klid zařídil Dawe, kdy se v 68' podruhé trefil a za stavu 6:1 už nebylo co řešit. Poslední tečku za velmi dobrým zápasem udělal Jenda, když se trefil po krásné akci na zadní tyč v 78' a stanovil tak konečný výsledek utkání na 7:1.

Zápas kluci odehráli ve velké pohodě. Dobře dostupovali soupeřící hráče a ti měli velký problém s rozehrávkou. Byli jsme více aktivní a tím pádem si vytvářeli hodně šancí. Kdyby jsme takto hráli každý zápas, tak si odvážím říci, že na nás nikdo nemá. Každý zápas je však jiný a my se teď musíme dobře připravit na náš poslední mistrovský zápas, který nás čeká v neděli na horké půdě vedoucího celku z Třince.

Filip Pikal

U14

TJ Valašské Meziříčí - 1. FC Poruba 0:7 (0:2)

U13

TJ Valašské Meziříčí - ŠSK Bílovec 5:3 (3:1)

Branky: 2x Michal Frydrych, Robert Šulák, Miroslav Hadaš, Luboš Pavelka

U12

TJ Valašské Meziříčí - ŠSK Bílovec 5:7 (3:4)

Branky: 4x Samuel Daňa, Tobiáš Machaň

Oba naše celky mladších žáků odehrály svůj poslední domácí zápas podzimní části sezóny. Rádi bychom chtěli velmi poděkovat klubu FC Krhová 1940 za úmožnění sehrát naše mistrovské zápasy na jejich hřišti. Společně nastavená spolupráce se prokazuje jako pro obě strany smyslupná a jsme moc rádi, že máme v regionu takového partnera.

Dlohoudobě se však ukazuje zásadní nedostatek rozhodčích, který zásadně ovlivňuje zápasy nejen mladších žáků. Na oba zápasy opět nebyl delegován rozhodčí a to i přesto, že mužské soutěže ve většině případů skončily. Aktuálně se budeme snažit nalézt se svazem nějaké koncepční řešení k vyřešení této problematiky. Nejvyšší žákovská liga se bez rozhodčích prostě hrát nedá.