Další týden naší mládeže je za námi, a jako obvykle se pojďme podívat, jak se dařilo našim jednotlivým týmům.

U19

TJ Valašské Meziříčí - FK Nový Jičín 6:0 (2:0)

Branky: 14. Zedek, 45. Sedlák, 61. Šimurda, 84. Hanáček, 86. a 90. Malíř

Sestava: Svak (75. Krejčíř) – Zahradník (61. Petřek), Hub, Bětík, Hruška (68. Jašíček) – Kovář, Sedlák (61. Malíř) – Vavřík, Marek, Zedek (46. Hanáček) – Šimurda

Začali jsme tlakem, který končil na organizované obraně soupeře. Ve 14. minutě dostal do náběhu Zedek přihrávku od Marka a poprvé skóroval. Poté to byla dobývaná půlky a posléze šestnáctky Nového Jičína, při které nám chybělo více techniky a kvality v závěrečných fázích akcí. Při jedné z našich rozehrávek rohu byla soupeři nabídnuta možnost vyrovnat z brejku. Svak byl proti. Nakonec jsme dokázali skórovat až v samotném závěru poločasu. Sedlák usměrnil po rohu Vavříka míč do sítě a vnesl více klidu před druhou polovinu.

V ní se ještě zvýšila naše převaha, ale stejně jako v poločase prvním nás srážela špatná a zbrklá řešení před brankou hostí. To se prolomilo po půlhodině hry. Přehozením brankáře na zadní tyč skóroval Šimurda. Čtvrtou branku přidal střídající Hanáček. Po střele Marka míč dostřelil o brankáře do sítě. Pátou a šestou pak vsítil taktéž střídající Malíř. Tu první rybičkou po rohu Hanáčka a vrácení míče Šimurdou. A druhou také hlavou po rohu Vavříka.

Ošidný zápas jsme zvládli a opět poskočili v tabulce nahoru. Další možnost budeme mít hned v sobotu doma proti Přerovu.

TJ Valašské Meziříčí - 1. FC Viktorie Přerov 4:1 (1:0)

Branky: 31. Šimurda, 64. Marek, 67. Zedek, 76. Hruška – 69. Váleček

Sestava: Svak – Zahradník (80. Jašíček), Hub, Bětík, Hruška (68. Jašíček) – Kovář, Sedlák (82. Malíř) – Vavřík (61. Hanáček), Marek, Zedek – Šimurda

V prvním poločase se hrál vyrovnaný fotbal. Šancí jsme možná měli o trochu více, hlavně z naší pravé strany, ale také jsme přečkali loženky Přerova. Svak nás už v několikátém zápase podržel za důležitého stavu. Po půlhodině hry zatáhnul míč po straně Zahradník a jeho akci zúročil brankou Šimurda. Soupeř kousal a další gól jsme vstřelili až v 64. minutě. Navedení míče a přihrávku Zedka zúročil samostatným vnikem do šestnáctky přes tři hráče Marek a prostřelil hostujícího gólmana. O dvě minuty později Zedek dorazil do sítě vyraženou střelu Šimurdy a vše vypadalo na pohodu. Stačila ale jedna naivní ztráta u šestnáctky Přerova a brejk, kterým soupeř snížil a nadechnul se. Další komplikace nepřipustil Hruška. Po vybídnutí od Hanáčka si navedl míč a z úhlu nedal prudkou přízemní střelou na zadní tyč brankáři šanci.

Jak o nás napsal jeden soupeř po naší prohře, že nepatříme do dolních částí tabulky, tak to samé platí o Přerovu. O to cennější je pro nás tato výhra. Statistika posledních pěti zápasů, 15 bodů a skóre 27:2 je výborná, ale zároveň zavazující. Tým ji chce potvrdit už v neděli doma proti HFK, což bude zase jiný zápas.

Jan Pítr

U17

TJ Valašské Meziříčí U17 – FK Nový Jičín U17 2:0 (0:0)

Branky: 52‘ Zubík, 65‘ Dohnálek

Krúpa – Vašíček (80‘ Strýček), Novosad, Tichý, Fárek (80‘ Kostka) – Zubík, Šulák (60‘ Orel),

Vávra (60‘ Glamoš) – Sovák (70‘ Bajer), Dohnálek, Pečiva

Zápas jsme nezačali dobře. Nebyli jsme koncentrovaní a byli jsme nepřesní. Nový Jičín byl

v samotném začátku utkání velmi aktivní bez míče. Hned v první minutě nás hostující hráč

obral před vápnem o míč, prosmýkl se mezi třemi našimi hráči, kteří jej nakonec nedovoleně

zastavili a byla z toho penalta. Tu ale Krůpa vyrazil a dal nám patřičný klid. S každou minutou

se náš výkon po celý zápas lepšil a utkání kluci dohrávali v dobré herní pohodě a zdravé

sebejistotě. V 52. minutě Zubík proměnil pokutový kop. V 65. minutě soupeř zahrával

nakrátko přímý volný kop. Rozehrávku vystihl Glamoš, poslal dlouhou přihrávku na Dohnálka

a ten po úniku zvýšil na 2:0. Do konce utkání jsme měli ještě několik šancí na zvýšení

výsledku, bohužel jsme nebyli přesní.

TJ Valašské Meziříčí U17 – FC Přerov U17 5:0 (0:0)

Branky: 63‘ Dohnálek, 73‘ Dohnálek, 80‘ Dohnálek, 83‘ Přerov vlastní, 89‘ Novosad

Krúpa – Vašíček (76‘ Strýček), Novosad, Tichý (60‘ Orel), Fárek – Zubík, Šulák, Vávra (45‘

Glamoš) – Sovák (60‘ Květák), Dohnálek, Pečiva (76‘ Kostka)

Průběh prvního poločasu nenaznačoval, že by konečný výsledek měl být takto rozdílný.

Soupeř z Přerova se dostával do několika šancí a střel, ze kterých nakonec byly rohové kopy.

Rohových kopů bylo spoustu a Přerov z nich byl opravdu nebezpečný, nakonec si s nimi ale

naši hráči dokázali poradit. My jsme měli během prvního poločasu převahu ze hry. Trpělivým

zakládáním akcí od brankáře a otáčením hry jsme se dokázali mnohokrát dostat do poslední

třetiny hřiště. Tam naše aktivita ale bohužel většinou končila. Špatným rozhodováním jsme si

nedokázali vytvořit více, než jednu, nebo dvě příležitosti ke skórování. Bylo tam spoustu

dobře se rozvíjejících akcí, které jsme nedokázali dotáhnout do gólu. Druhý poločas jsme

ještě přidali do tempa a kontroly hry a díky již zmiňované trpělivosti a neunáhlení se, jsme

byli schopni obranu Přerova prolomit. Po vstřelení první branky se naše sebevědomí

v zakončení rapidně zvýšilo a pak už byla radost sledovat, jak se nám v poslední třetině hřiště

daří, a nejen v té. Vyvrcholením toho pak byl i Hattrick Marka Dohnálka. Soupeři jsme ve

druhém poločase dovolili ohrozit Krůpu jen střelami ze střední vzdálenosti, se kterými si ale

s přehledem poradil. Krůpa se Sovákem také ukazují, jak je důležité, aby brankáři byli

zároveň i hráči v poli.

Radomír Kapusta

U15

FK Jeseník - TJ Valašské Meziříčí 5:1 (0:0)

Branky: Adam Kundrát

Jeseník na nás vletěl a během 15 minut jsme přežili několik šanci, protože po 2.5 hodinové cestě jsme byli ztuhlí a jen těžce se dostávali do tempa. Nakonec jsme mohli ještě v 35. minutě vést po samostatném nájezdu,  ale štěstí bylo na straně soupeře. Druhou půli jsme začali dobře, ale smolný vlastní gól nás zpomalil. K tomu podklouznutí při druhém gólu a třetí gól z malého vápna. Pak už jen úprava skóre na 5:1 a šatna tichá zklamáním....

Ondřej Koňařík

U14

FK Jeseník - TJ Valašské Meziříčí 5:3 (3:1)

Branky: 2x Václav Vanduch, Jan Skalka

U13

MFK Karviná - TJ Valašské Meziříčí 11:2 (5:1)

Branky: Ondřej Hýža, Max Kelnar

U12

MFK Karviná - TJ Valašské Meziříčí 4:2 (0:0)

Branky: 2x Patrik Kedroň

U12 "B"

TJ Valašské Meziříčí - TJ Poličná 10:0 (5:0)

Branky: 2x Petr Kubičný, 2x David Blažek, David Didra, Mikuláš Cahlík, David Hruška, Jakub Veverka, Jakub Kramoliš, Vít Kovařčík

U11

TJ Spartak Jablůnka - TJ Valašské Meziříčí 1:16

U7

Poslední venkovní turnaj UHER FESTIVALu se konal v Choryni a my tam dorazili v rekordním počtu 12 hráčů ve 2 týmech. Odehráli jsme 10 utkání a rozloučili se s trávníkem plní radostí z gólů a klič.