Většina našich mládežnických týmů již zakončila svoji podzimní část sezóny 2023/2024 a nyní nezbývá než se podívat, jak se jim v uplynulém víkendu dařilo.

U19

1. SK Prostějov - TJ Valašské Meziříčí 2:0 (1:0)

Branky: 32. Hrabal, 79. Balenčin

Sestava: Svak – Nohavica, Hub, Bětík, Kovář – Sedlák, Kurinec (85. Hruška) – Vavřík, Marek, Zahradník – Hanáček

Začali jsme aktivně a tlačili se útoky před branku domácích. Tentokrát jsme je nedokázali ani z vyložené šance dostat do brány. A když se nám to přece jen po velkém úsilí podařilo, tak hlavní rozhodčí na pokyn pomezního dopísknul neexistující faul. Praporek šel nahoru až poté, co celá situace proběhla a míč byl v síti. Nutno napsat, že to byla poslední chyba domácího gólmana, ze které ho takto dostali. Běžela dvacátá minuta a hra se více vyrovnala. Od té doby domácí získali více ze hry, častěji se dostávali do kombinace na naší polovině a jedna taková ve 32. minutě skončila brankou. Do poločasu jsme se z toho sbírali a Prostějov byl na míči více. Dvakrát zasahoval Svak. I tak jsme měli možnosti a dobře rozjeté akce a měli jsme aspoň některou vyřešit gólově.

Druhý poločas jsme začali obléháním branky domácích. Měli jsme opět vyložené gólové šance ze hry, rohy, přímé a nepřímé kopy a půl hodiny jsme hráli přesilovku 11:10. Nic z toho se nevyužilo a velkou měrou k tomu přispěl domácí brankář, kterého jsme si postupně rozchytali. Naopak Prostějov nás z brejku zaskočil a jedenáct minut před koncem zvýšil na dva nula.

Hra z naší strany nebyla špatná. Šance a situace kolem šestnáctky domácích jsme si vytvářeli po celé utkání. K tomu má hra dospět. To co v nich chybělo je patrno z výsledného skóre. Připravíme se na poslední domácí zápas s Rýmařovem a budeme se snažit najet na novou vlnu.

Jan Pítr

U17

1. SK Prostějov – TJ Valašské Meziříčí 4:3 (2:1)

Branky: 6‘ Prostějov, 30‘ Prostějov, 66‘ Prostějov, 87‘ Prostějov – 41‘ Šulák, 75‘ Fárek, 92‘

Zubík

Sovák – Vašíček, Novosad, Krůpa Dominik (10‘ Fárek), Květák (65‘ Daniel) – Zubík, Malíř,

Tichý (23‘ Kostka) – Vávra (65‘ Orel), Šulák, Glamoš (65‘ Dohnálek)

Dobrou podívanou, bohužel pro nás se smutnějším koncem přineslo utkání proti Prostějovu.

Zápas jsme začali dobrou pětiminutovkou a vytvořili si dvě velké šance, načež jednu z nich

zakončoval Malíř do tyče. Pak 25 minut patřilo domácím. Naše obrana nestíhala nabírat

náběhy a kombinace soupeře a důsledkem toho byly 2 góly do naši sítě. To se ještě Sovák

stihl během této pasáže blýsknout chyceným pokutovým kopem. To hráče nakoplo a do

konce poločasu jsme soupeře několikrát zatlačili v jejich vlastním vápně. Před pokutovým

územím jsme předvedli dobrou kombinaci, u které byl Malíř a průnikovou přihrávkou vyslal

samotného Šuláka na brankáře. Ten stihl do poločasu zkorigovat na 2:1. Druhý poločas patřil

nám. Domácí jsme do hry výrazněji nepustili a vytvořili jsme si spoustu šancí na otočení

výsledku. Kostka měl dvě dobré střely ze strany, jenže domácí brankář tyto střely skvěle

vychytal. Kostka nebyl jediný, ale bohužel jsme recept na domácího brankáře nenašli. Při

jedné naší rozehrávce od brankáře jsme udělali obrovskou individuální chybu, kterou domácí

potrestali. Domácí se zatáhli, naši kluci dobře kombinovali, soupeře přehrávali a při rohu na

vzdálenější tyči míč dorazil do brány domácích Fárek. Bohužel po jednom z protiútoků a

následném přímém kopu na naši bránu jsme zaspali při bránění standardní situace

rozehrávané na krátko a Prostějov zvýšil na 4:2. My jsme se dál tlačili do útoku a důraz

Šuláka neustál domácí hráč, který jej v pokutovém území fauloval a Zubík penaltu proměnil.

To byla poslední akce utkání. I přes prohru naši kluci až na pár individuálních chyb podali

dominantní, týmový a celkem i vyzrálý výkon, na takové chceme navazovat a přetavit to

v body. Tentokrát to ale na body nestačilo.

Radomír Kapusta

U15

FK Třinec - TJ Valašské Meziříčí 9:0 (6:0)

Pro tým U15 to byl poslední zápas podzimní části sezóny. Tým přezimuje v mistrovské tabulce na předposledním 9. místě tabulky před týmem MFK Havířov.

U14

FK Třinec - TJ Valašské Meziříčí 4:2 (1:0)

Branky: Ondřej Kořístka, Daniel Krupa

U13

1. FC Viktorie Přerov - TJ Valašské Meziříčí 12:2 (7:1)

Branky: Max Kelnar, Alex Závěšický

Pro tým U13 to byl poslední zápas podzimní části sezóny. Tým přezimuje v mistrovské tabulce na 13. místě.