Mistrovský zápas: FK SK Polanka n. O. - TJ Valašské Meziříčí 0:1 (0:0)

FK SK Polanka nad Odrou - TJ Valašské Meziříčí 0:1 (0:0)

Sestava: Pobořil - Hrdlička, Švec (29´ Kelárek), Němec, Koleček  - Sovák (80´Křenek), Žilinský, Vozák (65´Galus), Smilek, Vrána - Výmola

ŽK: 56´Smilek (TJVM); 29´Kirschner, 93´Paprskář (Polanka)

Rohy domácí: 3

Rohy hosté: 0

Fauly domácí: 8

Fauly hosté: 9

Větší aktivita a důraz ve druhém poločasu rozhodl v náš prospěch a o důležitém importu tří bodů do mistrovské tabulky.

První poločas se nesl v rozpačitém duchu s řadou nepřesností na obou stranách. Ve 2. minutě sice utekl Vozák, ale zpětnou přihrávkou Vránu nenašel. Hra se poté odehrávala zejména ve středu hřiště, kdy ani jeden tým nedokázal delší dobu kontrolovat tempo hry. Ve 13. minutě zahrozili domací, sraženou střelu však kontroloval Pobořil. Náš brankář byl i v 17. minutě pozorný a opět zlikvidoval další střelecký pokus domácích. Ve 20. minutě zkusili domácí opět štěstí, ale obě jejich střely byly zablokovány našimi obránci. Ve 27. minutě domácí vyslali do našeho vápna zajímavý centr, ke kterému se však žádný útočník Polanky nedostal. Ve 32. minutě přišla asi největší příležitost prvního poločasu. Koleček si vyšplhal pro centr nejvýše a hlavou usměrnil míč přímo k tyči. K naši smůle však brankář domácích Švrčina bravůrně zasáhl. Skóre se nezměnilo ani ve 39. minutě, kdy se k míči dostal Vrána a tak poločas skončil za remízového stavu 0:0.

Do druhého poločasu jsem vstoupili opoznání lépe. Již v 51. minutě měl svoji příležitost Vozák, ale z úhlu brankáře nepřekonal. V 57. minutě zkusil svoji střelecké štěstí Smilek, ale bohužel minul. V 60. minutě tu byl Vrána, který hlavou usměrnil míč mezi tři tyče, ale brankář domácích předvedl další bravůrní zákrok. V 64. minutě došlo k velkému nedorozumnění v naší obraně a útočník domácích šel sám na Pobořila. To by ale nesměl Němec zařadit nejvyšší rychlostní stupeň a těsně před šestnáctkou zachránit situaci obranným zákrokem. V 68. minutě se zaskvěl opět golmán domácích, kdy zlikvidoval výborný pokus Výmoly, který mířil přesně k tyči. Naši hráči kontrolovali hru a tlačili. Již to vypadalo, že se zápas dohraje za bezbrankového stavu, ale to by se nesměl v 84. minutě postavit ke standartce Smilek. Všichni včetně brankáře domácích čekali nadýchaný centr do vápna, ale Smilek to vypálil nekompromisně po bráně a potrestal do té doby 100% brankáře domácích. Naši borci ustáli i závěrečný tlak domácích a odváží si tak cenné vítězství.

Další zápas nás čeká vyjimečně již tento pátek, 28. 4., kdy doma v 17:00 vyzveme tým Unie Hlubina.

TJ Valašské Meziříčí > Aktuální > Mistrovský zápas: FK SK Polanka n. O. - TJ Valašské Meziříčí 0:1 (0:0)