Mistrovský zápas: MFK Havířov - TJ Valašské Meziříčí 0:1 (0:0)

MFK Havířov - TJ Valašské Meziříčí 0:1 (0:0)

Sestava: Pobořil - Hrdlička, Macíček, Němec, Koleček - Sovák, Žilinský, Veselý (88´Vrána Jindřich), Smilek, Vrána Jonáš - Výmola

ŽK: 63´Veselý, 79´Pobořil, 90´Němec (TJVM); 40´Kocemba Jacek (MFK Havířov)

Rohy domácí: 7

Rohy hosté: 4

Fauly domácí: 7

Fauly hosté: 8

Důležitá výhra našeho A týmu, která vznikla i ve velmi okleštěné sestavě na půdě soupeře MFK Havířov.

Úvod zápasu byl ve znamení převahy domácího celku. V 7. minutě mohli jít domácí do vedení, ale to by nesměl Pobořil hvězdně hlavičku vychytat. V 11. minutě to naopak byla branková konstrukce, která ochránila Pobořilovu svatyni. Naši hráči se nedokázali dostat do tempa hry a domácí indiáni v úvodu zápasu dominovali. V půlce poločasu však pozorná obrana našeho týmu znechutila útočné choutky soupeře a sami jsme se dostávali do rychlých protiútoků. Ve 28. minutě to byl Smilek, který svoji šanci nevyužil. Ani ve 33. minutě Jonáš Vrána brankáře Havířova nepřekonal. V závěru poločasu musel ještě Pobořil ve 38. minutě likvidovat nepříjemnou střelu hostů. A ani naše standartní situace ve 43. minutě branku nepřinesla. Oba celky tak šly do šaten za bezbrankového stavu.

Do druhého poločasu vstoupili opět aktivněji domácí. Ve 46. minutě musel zasáhnout Pobořil, který si stáhl ze vzduchu nepříjemný centr. Ve 47. minutě utekl opět Vrána, ale ve velké šanci opět neuspěl. Na druhé straně v 56. minutě mohli jít do vedení domácí, ale Pobořil se opět zaskvěl. V 66. minutě si vzal míč poněkolikáté Vrána, ale bohužel jeho pokus skončil pouze na rohu. Ten jsme však zahráli náramně a díky tlaku Kolečka si nakonec obránce Havířova srazil míč do vlastní branky. Domácí však nic nezabalili a snažili se o vyrovnání. Jejich velkou šanci v 78. minutě jsme však přežili. Vypjatý duel však do konce již změnu skóre nepřinesl a tak si dnes z Havířova vezeme všechny tři body do mistrovské tabulky.

Další zápas nás čeká doma příští týden v pátek, kdy v 17:00 hrajeme proti týmu FC SO Bruntál.

AH

TJ Valašské Meziříčí > Mistrovský zápas: MFK Havířov - TJ Valašské Meziříčí 0:1 (0:0)