Sestava: Pobořil - Hrdlička, Švec, Němec, Vozák (61´Koleček) - Křenek (36´Sovák), Žilinský, Macíček, Smilek, Vrána - Výmola (88´Galus)

ŽK: 52´ Viktor Žilinský (TJVM); 58´Lukáš Pavlíček

Rohy hosté: 4

Fauly domácí: 8

Fauly hosté: 7

Naši hráči potvrdili roli favorita a z Břidličné si odvezli tři body po bojovném týmovém výkonu.

Zimní počasí značně ovlivnilo další zápas, který jsme zahrávali ve městě Břidličná. Od úvodu utkání byli domácí více na míči a kontrolovali hru. V prvních minutách zatrnulo v řadách hostů, jelikož jak Švec, tak i Němec zaznamenali mírné zdravotní potíže. Naštěstí herní převahu domácí nevyužili a my jsme se mohli věnovat útočné hře. Ve 12. minutě Jonáš Vrána zamířil pouze do rukou gólmana domácích Dragona. To se zopakovala i po další minutě, s tím rozdílem, že střílejícím hráčem byl Hrdlička. V 16. minutě domácí dobře vyřešil svůj útok, ale průniková přihrávka za naši obranu si naštěstí svého adresáta nenašla. Ve 24. minutě domácí zahrávali roh a více kontrolovali hru. Kvůli zdravotním potížím musel již v prvním poločase střídat náš Křenek. Ve 38. minutě měli domácí největší šanci poločasu, kdy se jejich útočník ocitl sám před brankářem Pobořilem, ten jej však skvěle vychytal.

Druhý poločas jsme naopak byli aktivnější my. Hned v úvodu jsme si vypracovali několik rohů, ale bez větší hrozby pro brankáře domácích. V 51. minutě obdržel Žilinský žlutou kartu, kdy na poslední chvíli přerušil slibně se rozvíjející se útok domácích. V 55. minutě mohl skóre otevřít Výmola, ale jeho střela neměla dostatečnou razanci. Až v 65. minutě jsme se dočkali. Na pravé straně hřiště rozjeli macíček s Žilinským dokonalý ťukec na jeden dotyk. Díky tomu domácí museli uvolnit levou stranu, kde operoval Jonáš Vrána. Ten si taktéž řekl o dalekou přihrávku a sám před gólmanem se nemýlil a my šli do vedení 0:1. Následně jsme zahrávali několik standartek a mohli své vedení ještě zpečetit. Od cca 80. minuty nás domácí zatlačili, což vyústilo v 87. minutě nastřelenou tyčkou Pobořilovi branky. Náš tým však větší komplikace nepřipustil a zápas tak zaslouženě vyhrál.

Další mistrovský zápas odehrají naši hráči doma, již další sobotu, 15. 4. 2023, přivítáme na domácím hřišti tým FK Bospor Bohumín.

TJ Valašské Meziříčí > Aktuální > Mistrovský zápas: TJ Břidličná - TJ Valašské Meziříčí 0:1 (0:0)