Mistrovský zápas: TJ Valašské Meziříčí - FC SO Bruntál 4:0 (2:0)

TJ Valašské Meziříčí - FC S OBruntál 4:0 (2:0)

Sestava: Pobořil - Hrdlička, Macíček, Němec, Koleček - Sovák (68´Kopecký), Žilinský, Veselý (53´Galus), Smilek, Vrána (60´Křenek) - Výmola

Branky: 36´Macíček, 45´Žilinský, 50´Výmola, 57´Výmola

Rohy domácí: 1

Rohy hosté: 6

Fauly domácí: 10

Fauly hosté: 4

I po snaze a vyjednávání s Českým hokejovým svazem se nám nepodařilo vyjednat přesunutí zápasu české reprezentace, ale i v menší divácké kulise jsme dokázali jednoznačně dovézt zápas do vítězného konce.

V samotném začátku zápasu se předvedli hlavně naši hosté, kdy již v první minutě zahrozili nebezpečným centrem. Ve třetí minutě mohli hosté využít standartní situace z cca 19 metrů po hašení problémů v naši obraně i za cenu nedovoleného zákroku. To jakoby probralo naše hráče a ti začali ukazovat sílu papírového favorita. I přesto, že naše útočné snahy se zastavovali často z důvodu hraničních offsidových postavení, tak jsme naše hosty dostávali pod tlak. V 7. minutě to byl Výmola, který ve velké šanci zamířil svoji střelu mimo tři tyče. V 9. minutě zase Veselý na  dorážku ze střely Sováka nedosáhl a v 15. minutě Žilinský pálil vedle. V 19. minutě se ocitl v tutovce Veselý, který šel sám na golmana, ale k naší smůle nezamířil přesně. Následovala pasáž, kdy jme kontrolovali hru a Bruntál bránil v hlubokém bloku. Ve 32. minutě zkusil štěstí opět Výmola, ale našel náruč jen gólmana Šidláka. Ve 35. minutě byla nařízena v náš prospěch penalta, kterou způsobil gólman hostů za faul na Sováka. Svoji chybu neodčinil a Macíček nás nekompromisně poslal do vedení 1:0. V 39. minutě hostů z ojedinělého pokusu prvního poločasu vyzkoušeli pozornost Pobořila, ten byl však připraven. Hosté chtěli srovnat, čemuž jim mohl pomoci i roh ve 41. minutě, ale paradoxně do šatny inkasovali oni. Ve 45. minutě se Žilinský z voleje fenomenálně opřel do míče a zvýšil na 2:0.

Druhý poločas sice chtěli hosté se stavem skóre něco udělat, ale to by se v 50. minutě nesměl dostat k hlavičce Výmola, který po krásné akci Hrdličky a Vrány zvýšil na 3:0. Hosté na to odpověděli nepříjemnou střelou z úhlu, ale Pobořila nepřekonali. V 55. minutě jsme zahrávali zajímavou útočnou akci, ale bez vstřelení branky. To se prolomilo v 57. minutě, kdy tu byl opět kapitán týmu Výmola, který si narazil s břevnem branky Bruntálu a z dorážky zvýšil na 4:0. V tento moment bylo již po zápase, Bruntál se snažil bránit a čekal na nějaký rychlý protiútok. My jsme naopak kontrolovali hru a hledali si cestu do vápna soupeře. V 64. minutě mohl Výmola zkompletovat hattrick, ale přestřelil. V 69. minutě to byl útočník Bruntálu Rončák, ale svůj samostatný nájezd nevyřešil nejlépe. Hosté se poté dostali k několika rohům, ale míč za záda Pobořila dostat nedokázali. V 83. minutě mohl opět navýšit Výmola, ale zaváhání v obraně hostů nevyužil nejlépe. V samotném závěru zápasu měli ještě naši hosté příležitost z rohu, ale v nastalém zmatku v malém vápně si pomohli nedovoleným zákrokem. Zápas tak skončil naší jednoznačnou výhrou 4:0.

Další zápas nás čeká opět doma, v sobotu 20. 5. v 10:00, vyzveme rezervu týmu MFK Karviná.

AH

TJ Valašské Meziříčí > Aktuální > Mistrovský zápas: TJ Valašské Meziříčí - FC SO Bruntál 4:0 (2:0)