Mistrovský zápas: TJ Valašské Meziříčí - FK Bospor Bohumín 0:3 (0:1)

TJ Valašské Meziříčí - FK Bospor Bohumín 0:3 (0:1)

Sestava: Pobořil - Hrdlička, Švec, Němec, Koleček (60´Galus) - Sovák (46´Křenek), Žilinský, Macíček (84´Kopecký), Smilek, Vrána - Výmola (73´Veselý)

Branky: Jan Klejnot (32´), František Hanus (70´), Kamil Hutyra (72´)

ŽK: 42´Výmola, 57´Švec, 91´Kopecký (TJVM); 60´Palej, 77´Klejnozt (Bohumín)

Rohy domácí: 11

Rohy hosté: 4

Fauly domácí: 12

Fauly hosté: 12

Neproměněné šance a dvouminutová ztráta koncentrace znamenala jednoznačné vítězství týmu FK Bospor Bohumín.

Již úvodní minuty byly předzvěstí velmi těžkého zápasu našeho týmu. Těžký terén a celá řada nepřesností dávala více příležitostí našim hostům. Již ve druhé minutě mohli zahrávat svůj první roh a celkově hru ovládali. Od 5. minuty se však domácí celek výkonnostně zvedl. V 9. minutě tu byl v úniku Jonáš Vrána, ale neuspěl. V 11. minutě jsme poté zahrávali my roh, kdy se do velké šance dostal Výmola. Jeho akrobatický pokus však obrana Bohumína odvrátila z brankové čáry. Ve 20. minutě to byl znovu Vrána, kdo ohrozil branku Kodeše, ale opět neúspěšně. Ve 27. minutě jsme měli asi největší šanci zápasu, po našem rohu se k míči dostal Vrána, ale k naší smůle jeho střela skončila na brankové konstrukci. Ve 32. minutě ale udeřil Bohumín, který si vypracoval svoji první vetší příležitost. Skóre otevřel Jan Klejnot, který využil zaváhání naší obrany. Domácí se chtěli vrátit do zápasu, ale paradoxně v 37. minutě jsme mohli inkasovat druhou branku, útočník Bohumína však nezamířil přesně.

Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivněji. Několik standartních situací a rohů jsme však nedokázali využít. Jak Vrána, tak i poté střídající Galus branku přestřelili. V 67. minutě jsme měli velké štěstí, kdy si Pobořil dobře postavil branku, a tyčka nás zachránila před další brankou. Naše otevřená obrana však měla četné díry, a hosté začali hrozit z rychlých protiútoků. V 69. minutě se stačil vrátit ještě Švec a střelu zablokovat, v 70. minutě však naše obrana včetně brankáře Pobořila musela kapitulovat nechytatelné střele z poza šestnáctky, kterou Hanus zamířil přesně k tyči. V 72. minutě to bylo už o tři branky, kdy Hutyra využil naši otevřenou obranu a zpečetil vítězství svému týmu. Ani závěrečný vysoký počet rohů a standardek našeho celku nedokázala našemu týmu přinést snížení. V 90. minutě mohli hosté ještě navýšit skóre, ale útočník Bohumína ve více než 100% šanci selhal, kdy se z malého vápna do prázdné branky netrefil.

Naši hráči budou chtít určitě na tento zápas rychle zapomenout a příští týden v neděli na plno bodovat na hřišti FK SK Polanky nad Odrou. Výkop je plánován na 16:00.

TJ Valašské Meziříčí > Aktuální > Mistrovský zápas: TJ Valašské Meziříčí - FK Bospor Bohumín 0:3 (0:1)