Mistrovský zápas: TJ Valašské Meziříčí - SFC Opava "B" 2:1 (0:1)

TJ Valašské Meziříčí  - SFC Opava "B" 2:1 (0:1)

Sestava: Pobořil - Hrdlička, Švec, Němec, Macíček - Křenek (77´Sovák), Žilinský, Vozák (66´Koleček), Smilek, Vrána -  Výmola (64´Galus)

ŽK: 56´ Daniel Němec (TJVM); 63´Jakub Mikulenka, 74´Sebastian Pejša, 76´Adam Dušek

Rohy domácí: 11

Rohy hosté: 4

Fauly domácí: 11

Fauly hosté: 12

S lídrem tabulky dokázali po skvělém výkonu naši hráči otočit nepříznivý stav utkání a dovést zápas do vítězného konce.

Úvodní minuty se nesly v mírně rozpačitém tempu, kdy k první šanci se dostali naši hosté. Ve 4. minutě vyzkoušel útočník Opavy z úhlu pozornost Pobořila, který reflexivně míč vyrazil na roh. Následovala pasáž tlaku domácích. Nejdříve v 5. minutě zkusil své střelecké štěstí Jonáš Vrána, ale našel jen náruč golmana Rolného. V 6. minutě to byl naopak David Smilek, ale jeho střela neměla dostatečnou razanci. Ve 13. minutě jsme zahrávali roh, ale míč se ve shluku hráčů k domácímu neodrazil. V 16. minutě došlo na naši straně k nedorozumnění v obraně, kterého naštěstí soupeř nedokázal využít. Hosté se poté dostali pod velký tlak, celkem jsme zahrávali od 18. do 23. minuty 5 rohů, ale žádný neskončil vstřelením branky. V 27. minutě zahrozili hosté, naštěstí měl Pobořil dobře postavenou brankovou konstrukci, z dorážky se sice míč ocitl v naši síti, ale branka pro offsidové postavení neplatila. Ve 30. a 32. minutě jsme zahrávali další dva rohy, ale opět bez úspěchu. Ve 34. minutě byl Výmola v golové situaci, ale střelu vytáhl golman hostů opět na roh. V 40. minutě to byli hosté, kdo otevřeli skóre. Po jejich rohu v nastalém zmatku se nejlépe zorientoval Jakub Mikulenka a poslal hosty do vedení 0:1.

Do druhého poločasu vstoupili lépe naši borci. Ve 46. jsme zahrávali zajímavou standartní situaci, ale k brance to nevedlo. V 51. minutě tu byl opět Jonáš Vrána, ale svoji střelou brankáře nepřekonal. V 53. minutě jsme mohli srovnat z rohu, ale obrana Opavy byla pozorná. Hosté využívali rychlé protiútoky, zjednodušili hru a posílali jeden dlouhý balón za druhým. V 56. minutě musel hasit jednu takovou situaci Němec, ale za cenu žluté karty. Domácí se však nevzdávali a čekali na svoji příležitost. Ta přišla v 68. minutě, kdy si krásně vyhověli Hrdlička s Vránou a vybídli Výmolu, který se nemýlil. A bylo srovnáno. Hra se vyrovnala, ale postupem času se držení míče více přiklánělo na stranu domácích. V 80. minutě znejistil naši obranu zahrávány roh Opavy. Hosté se však ke střele nedostali. O minutu později byli ve stejné situaci domácí, ale taktéž bez úspěchu. To musel prolomit až v 86. minutě Lukáš Galus, kdy se po našem rohu dostal k míči jako první a nekompromisně nás poslal do vedení 2:1. V závěru utkání se sice hosté snažili vyrovnat, ale naše obranné řady fungovaly na výbornou. Zápas tak skončil naší výhrou 2:1.

Další mistrovský zápas odehrají naši hráči venku. Na velký pátek, 7. 4., jedou na hřiště TJ Břidličné. Výkop je plánován na 15:00.

TJ Valašské Meziříčí > Aktuální > Mistrovský zápas: TJ Valašské Meziříčí - SFC Opava "B" 2:1 (0:1)