Mistrovský zápas: TJ Valašské Meziříčí - TJ Unie Hlubina 0:2 (0:2)

TJ Valašské Meziříčí - TJ Unie Hlubina 0:2 (0:2)

Sestava: Pobořil - Hrdlička, Kelárek, Němec, Koleček (31´Křenek) - Sovák, Žilinský, Vozák (61´Veselý), Smilek, Vrána - Výmola (79´Galus)

Branky: Patrik Chlopek, Boris Förster (Unie Hlubinaa)

ŽK: 28´Němec, 30´Pobořil (TJVM); 40´Tomek, 93´Knedla (Unie Hlubina)

Rohy domácí: 1

Rohy hosté: 5

Fauly domácí: 9

Fauly hosté: 15

Zápas ve kterém bychom nevstřelili branku "ani do tmy". Hosté z Hlubiny zápas jednoznačně kontrolovali a dovedli jej bez větších komplikací do vítězného konce.

Již od úvodních minut zápas bylo zřejmé, že naši hosté jsou do zápasu lépe nastavení. Svým důrazem a kvalitní kombinací nás nepouštěli skoro vůbec do hry. Ve 3. minutě zahrávali svoji první standartní situaci, ale k vyloženému ohrožení branky nedošlo. Na druhé straně jsme mohli my v 5. minutě využít zaváhání brankáře, ale nevyřešili jsme to nejlépe. Následovala pasáž, kdy Hlubina kontrolovala hru. To vyústilo v 11. minutě, kdy útočník hostů, Patrik Chlopek, využil hrubici Kelárka a i přes dobrý zákrok Pobořila, míč do naši branky z dorážky dopravil. Domácí to však nezabalili, ve 26. minutě mohl srovnat Smilek, ale míč přeletěl nakonec vysoko brankovou konstrukci hostů. Ve 28. minutě však přišel definitivní zlom, kdy rozhodčí vyhodnotil obranný zákrok Němce ve vápně hodně přísně a nařídil pokutový kop. K němu se postavil Boris Förster a nekompromisně navýšil skóre na 0:2. Domácí se nevzdali a hra se mírně vyrovnala. Ve 44. minutě tu byl velký závar ve vápně hostů, ale nikdo z našich míč nedokázal přes urputnou obranu hostů dostat do branky.

Druhý poločas začal v opatrném tempu. Hlubina si zkušeně hlídala obranné řady a kvalitním tlakem znepříjemňovali rozehrávku domácíh. Ani roh v 53. minutě nám gólovou radost nepřinesl. Naopak Hlubina hrozila z rychlých protiútoků. Jeden takový vyústil v 66. minutě napřiklad k zahrávání rohu. V 67. minutě jsme naopak my mohli využít standartku, ale bez úspěchu. Hlubina byla velmi pozorná a nedovolovala našim větší kombinaci. V 70. minutě poté zahrávala na krátko další roh a kontrolovala hru. V 84. minutě obdržel hráč hostů Knedla žlutou kartu a my jsme zahrávali standartku. Střela však skončila přímo v náruči golmana Hatoně. Domácí sice chtěli výsledek zvrátit, ale otevřená obrana vyústila v konečném nastavení k velké příležitosti Hlubiny, kterou jsme odvrátili na roh. Zápas tak skončil jednoznačně pro hosty, kteří si odvážejí výhru 0:2.

Další zápas nás čeká příští týden v neděli, 7. 5.  v 10:15, kdy zajíždíme na hřiště MFK Havířov.

TJ Valašské Meziříčí > Aktuální > Mistrovský zápas: TJ Valašské Meziříčí - TJ Unie Hlubina 0:2 (0:2)