MU: 1. HFK Olomouc - TJ Valašské Meziříčí 0:2 (0:1)

9.4.2022

Mistrovský zápas: 1. HFK Olomouc - TJ Valašské Meziříčí 0:2 (0:1). Střelci: Jan Kuběna, Milan Urban

Sestava: Pobořil - Macíček, Kelárek, Švec, Kadla - Vrána Š. (81' Kopecký), Žilinský, Kuběna, Vrána J. - Urban (75' Veselý) - Výmola

ŽK: Milan Urban

V dalším mistrovském zápase náš A tým zajížděl na Hanou a úspěšně vyzval tým 1. HFK Olomouc.

Po rozpačitém začátku utkání si hosté vypracovali několik rohů, ovšem bez zásadnějšího ohrožení brány. Domácí začali kontrolovat střed hřiště diky roztažené hře hostů. To vyústilo v herní převahu domácích, kdy náš tým hrozil jen z rychlých protiútoků. V 18. minutě se domácí ocitli ve velké šanci, z rohu však balón z brankové čáry vytáhl Macíček. Naši borci však přidali a již ve 25. minutě se radovali z vedení, kdy z penalty proměnil Jan Kuběna. Holický tým však chtěl rychle otočit, ale pozorná obrana valachů útoky odvracela. V obranné fázi se skvěl hlavně Švec a Kelárek. Do poločasu však skóre zůstalo neměnné.

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji domácí. Větší tlak si však nevypracovali a my hrozili hlavně z rychlých útoků. V 54. minutě své fyzické předpoklady využil Milan Urban a po rychlém úprku zvýšil na 0:2. Domácí logicky zvýšili tempo hry a snažili se utkání zvrátit na svou stranu. Hráči Pavla Hajného však nic neponechávali náhodě a sami hrozili z rychlých brejků a nepouštěli domácí do vyložené šance. Jak Jonáš Vrána tak i Martin Vymola mohli ještě zvýšit skóre, ale konec zápasu ukončil rozhodčí za stavu 0:2.

Náš tým potvrdil skvělou formu ve venkovních zápasech a veze cenné tři body. Další zápas nás čeká již tuto sobotu doma, kdy vyzveme tým FK Šumperk. Výkop je plánován na 16:00.

TJ Valašské Meziříčí > Aktuální > MU: 1. HFK Olomouc - TJ Valašské Meziříčí 0:2 (0:1)