MU: FK Kozlovice - TJ Valašské Meziříčí 1:1 (1:1)

27.3.2022

Mistrovské utkání MSD- sk. E, FK Kozlovice - TJ Valašské Meziříčí 1:1 (1:1). Střelci: Martin Švec

Sestava: Pobořil; Kadla (86´Vašek) - Kelárek – Švec – Macíček; Vrána Š. - Žilinský – Kuběna – Vrána J.; Urban (81´ Veselý) – Výmola

ŽK: Jan Kuběna

Dnes náš A tým zajížděl na své první mistrovské utkání do Kozlovic u Přerova. Šlágr kola nabídl krásné fotbalové počasí, bezmála 500 diváků a atraktivní fotbal odpovídající špici fotbalové divize.

Zápas začal od úvodního hvizdu ve vysokém tempu, kdy se hra přelévala z jedné strany na druhou. Již ve druhé minutě jsme zahrávali první rohový roh, ze kterého se domácí skvěle vykombinovali do rychlého protiútoku, aby se hra opět dostala před branku domácích, kdy střelu Kadly zablokovali domácí. Spousta rohů na obou stranách naznačovala, že standartní situace rozhodnou. A taky že ano. Ve 13. minutě po faulu hostů zahrávali přímý kop hosté. Hlavičkou nazvedl centr Jonáš Vrána přímo do šibenice. Své kvality však ukázal domácí gólman Martin Šustr, který skvostným zákrokem střelu vytáhl, pro smůlu domácích však přímo na kopačku Martina Švece, který nás poslal do vedení 1:1. Domácí však velice rychle odpověděli. Ve 14. minutě vyrovnal domácí Michal Guzík, který se nejrychleji dostal k odraženému míči a nekompromisně zakončil. Tempo hry nepolevilo, kdy náznaky šancí byly na obou stranách. Mezi hráči domácích vynikal již zmíněný Michal Guzík, který se dostával do zajímavých fotbalových akcí. Například jeho sólo bravurně zlikvidoval náš brankář, Lukáš Pobořil. Na druhé straně mohl v podobné situaci poslat hosty do vedení Jonáš Vrána, ale domácí Šustr byl proti. Hrálo se pořád od jedné brány ke druhé, ovšem do poločasu se skóre již nezměnilo.

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji hosté, kteří v rychlém sledu zahrávali několik standartních situací. Blízko k brance byl v 60. minutě Jonáš Vrána, ale posvém krásném uvolnění zacílil svoji střelu z úhlu mimo. Hosté domácí tlačili, ti hrozili jen z nakopávaných míčů, které naráželi do dobře připravené dvojce Švec – Kelárek. V 75. minutě byl ve výborné šanci kapitán Výmola, ovšem jeho skrytá střela levačkou skončila těsně vedle. V 80. minutě se po standartní situaci zdálo, že jdou domácí do vedení, ale kvůli nedovolené hře rukou nebyla branka uznána. Výmola mohl ještě rozhodnout hlavou, jeho pokus skvostně vytěsnil mimo brankář domácích. Na druhé straně Pobořil dobře přečetl hru, a v 85. minutě překazil slibnou akci domácích. V posledních minutách chtěly oba týmy urvat vítězství na svou stranu, ale obrany obou celků byly připraveny. Zápas tedy skončil smírně 1:1.

Naši borci si tak vezou domů cenný bod a už se připravují na první domácí zápas. Již tuto sobotu hostíme tým ze Stráni. Zápas se odehraje již tuto sobotu v 15:30.

TJ Valašské Meziříčí > MU: FK Kozlovice - TJ Valašské Meziříčí 1:1 (1:1)