MU: FK Nové Sady - TJ Valašské Meziříčí 3:1 (3:0)

23.4.2022

Mistrovský zápas: FK Nové Sady - TJ Valašské Meziříčí 3:1 (3:1). Střelci: Martin Gajdoš

Sestava: Pobořil - Macíček, Kuběna, Švec, Kadla - Vrána Š., Žilinský, Urban (46´Vašek), Vrána J. - Veselý - Gajdoš (74´Kopecký)

ŽK: Jan Kuběna

Dnešní zápas našeho A týmu se nesl v duchu domácích. TJ Valašské Meziříčí již v úvodu prohrávalo a v prvním polčase utrpělo citelnou porážku, na kterou ani Gajdošův gól ve druhé půli nedokázal odpovědět.

Od úvodní minuty dávali domácí citelně znát, že doma jsou prostě doma. Již v první minutě po rozehrání zahrozil hlavou domácí hráč Adam Marčík. Stejnojmenný již ve třetí minutě poté otevřel skoré po krásném křižném pasu. Hosté prohrávali 1:0 a nic nedávalo znát, že by s výsledkem chtěli něco udělat. Již ve 4. minutě byly opět Nové Sady při chuti, ovšem jejich střelecký pokus vyšel na prázdno. V 6. minutě mohl zvýšit domácí Pavel Kuchař, ale jeho pokus skvěle vystihl Pobořil. Hosté měli poté pasáž, kdy chtěli srovnat skoré, ale jak Veselý, tak i Vrána J., gól nevsítili. Odpověď domacích nenechala čekat, Urban v pokutovém území fauloval a nabídl tak domácím penaltu. K ní se postavil hráč Filip Žďánský, který bez problému proměnil. Ve 24. minutě mohli domácí navýšit skore, ale hráč Zdeněk Flandr neproměnil. Hosté nedokázali s domácími hrát ve stejném tempu a proto přišla ve 31. minutě další gólová rána, o kterou se postaral opět Adam Marčík. Poločas tak skončil pro domácí vysoko příznivě 3:0.

Do druhé půle vstoupili hosté aktivněji, ale dlouho hledali cestu k domácí bráně. V 52. minutě pálil nad brankovou konstrukci Gajdoš. Stejný hráč poté v 62. minutě vsítil korigující branku hostů na 3:1, po skvělém uvolnění Veselého. Hosté se nadechli, ale bohužel dobře formované obrana domácích pracovala na výbornou. Ani pokus Jonáše Vrány v 79. minutě, a poté v samotném závěru Davida Veselého, průběh zápasu nezměnily. Konec zápasu hlavní arbitr Jan Dorotík ukončil za stavu 3:1 pro domácí FK Nové Sady.

Naši borci se určitě pokusí z této prohry oklepat a vrátit se na vítěznou vlnou v dalším mistrovském zápase proti FK Strání, doma, toto úterý v 16:30.

TJ Valašské Meziříčí > MU: FK Nové Sady - TJ Valašské Meziříčí 3:1 (3:0)