Muži proti HFK Olomouc na dobrý první poločas nenavázali

22.8.2021

Muži A padli na domácí půdě s hanáckým soupeřem 1. HFK Olomouc

TJ Valašské Meziříčí vs 1. HFK Olomouc: 1:2

(branky: J. Vrána; hosté: R. Nemergut, D. Kašpárek)

Zápas dvou rozdilných poločasů, to bylo sobotní utkání proti soupeři z hanacké metropole. Naši hráči do zápasu vstoupili aktivně a již ve 12. minutě jsme se radovali ze vstřelené branky po krásné střele Jonáše Vrány. Hosté jsme k ničemu moc nepouštěli a naopak jsme mohli několikrát náskok navýšit. Nejblíž k tomu měl například Václav Vozák, jehož nenápadnou střelu brankář hostů podcenil a tak tak, že stačil míč na čáře zastavit. Další branku mohl přidat Martin Výmola, ale ve vyhodné pozici nedokázal správně míč usměrnit. Hosté však hrozili rychlými brejky, které naše obrana zachytávala. Olomoucký utočník Kašpárek  dával jednoznačně najevo své fotbalové kvality. Bohužel, po chybě domácího golmana, došlo k vyrovnání přímo do šaten. Do druhé půle lépe vstoupili hosté z Olomouce, kdy naši hráči hráli jednoznačně druhé housle a pro naši smůlu, na výborný výkon z prvního poločasu nedokázali navázat. Už se zdálo, že zápas bude mít remizovou dohru, ale to se v 79. minutě o slovo přihlásit již zmíněný Kašparek, využil zaváhaní valašskomeziřičské obrany a nekopromisně zavěsil. Naneštěstí závěrečný tlak domací nezužitkovali, díky čemuž si hanáci z valašska odvažejí plný počet bodů.

Další zápas odehraje náš tým již tuto středu, 25. 8. v 17:00 vyzve v rámci 2. kola českého poháru druholigový 1. SK Prostějov. V neděli 29. 8. pak naše borce čeká zájezd do Šumperka, kde se výkop plánuje na 16:30.